Kūdikis žagsi – ar kas nors negerai?

Žagsi dauguma kūdikių – kai persivalgo arba per godžiai čiulpia mamos krūtį, tai pat – kai pasidaro žvarboka. Tik labai reta žagsėjimo priežastis yra kokia nors liga. Augdamas kūdikis žagsi vis rečiau ir tai praeina savaime.

Žagsėjimą sukelia staigūs pasikartojantys diafragmos susitraukimai, kai greitai įkvepiamas oras. Šie judesiai sudirgina diafragmos nervą. Tai lyg kvėpavimo sutrikimas, kuris dažniausiai nėra pavojingas. Ypač dažnai žagsi naujagimiai, tai gali prasidėti net be aiškios priežasties ir savaime liautis po kelių minučių. Kaip padėti mažyliui?

Valgome neskubėdami

Žagsėti kūdikis gali pradėti po valgio, kai persivalgo, nes mažylių virškinimo sistema dar nesubrendusi. Be to, vaikas valgydamas dažnai skuba ir kartu su pienuku į virškinimo sistemą patenka ir oro.

Jeigu taip nutinka bevalgant, padarykite pertraukėlę ir palaikykite mažylį vertikaliai, kad atsirūgtų, o paskui vėl pasiūlykite krūtį arba buteliuką. Pažiūrėkite, ar kūdikis gerai apžioja krūtį – ne tik spenelį, bet ir rusvąjį plotelį aplink jį. Jeigu maitinate mišiniu, patikrinkite, ar pienas nebėga per stipria srove. Galbūt užteks mažais gurkšneliais išgerti vandens, paūgėjusiam mažyliui – suvalgyti sausos duonos gabalėlį.

 Saugomės karščio ir šalčio

Pradėjo žagsėti oro voniomis ir laisve nuo sauskelnių besidžiaugiantis mažylis arba maudomas vėsokame vandenyje? Gali būti, kad mamytė persistengė – greičiau reikia baigti pramogas ir apsirengti. Žagsėjimą gali sukelti temperatūrų pokyčiai, ne tik šaltas, bet ir karštas oras ir gėrimas.

Priglaustas glėbyje mažylis greitai nurims. Galite pamasažuoti švelniai spausdama kairę pilvuko pusę po šonkauliais, paplekšnoti delnu per nugarą. Svarbu nuraminti vaiką, kad jis dėl žagsėjimo nesijaudintų.

Padedame nurimti

Kūdikio nervų sistema dar tik formuojasi ir jį gali sudirginti paprasčiausi dalykai: intensyvus žaidimas, juokas, didelis žmonių būrys. Sukelti mažyliui diskomfortą gali net triukšmas, pasikeitusi aplinka ar kitokia dienotvarkė ir jis ims žagsėti. Nuramintas mamos, panešiotas ant rankų, pasūpuotas mažylis nebežagsės.

Kada reikia gydytojo?

Žagsėjimas gali būti itin dažnas, trukdyti kūdikiui valgyti ir miegoti, labai pavojinga, jeigu tai apsunkina kvėpavimą. Dažnai ir ilgai žagsi nervų sistemos ligomis sergantys mažyliai, turintys virškinimo sutrikimų. Visada, kai abejojate, nueikite pas gydytoją.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook