Kūno linijos po gimdymo: prasiskyrę raumenys ir pilvo plastika

Ne paslaptis, jog moters kūnas tarsi transformuojasi nėštumo metu. Pasikeitusi organų padėtis, svorio svyravimas, išsitempusi pilvo oda – tai tik keli pokyčiai, kuriuos patiria nėščiosios. Vienos po gimdymo į iki nėštumo buvusias ar tiesiog norimas formas sugrįžta gana greitai, tačiau kitoms tai nėra toks paprastas procesas. Nors specialistai nesiliauja priminti, kad tai natūralu, juk kūnas atliko neįtikėtinai didelį darbą – kai kurioms moterims su kūno pokyčiais susitaikyti itin sunku. Ypač, jei jie net ir praėjus daugiau laiko neišsprendžiami specialiomis priemonėmis, sveika mityba ar pamažu prisijaukinamu sportu.

Normalu, jei kūno linijos neskuba sugrįžti

Pirmiausia ekspertai primena, kad moters kūnas po gimdymo dažniausiai  atsigauna tik po kelių mėnesių, o kūno formoms sugrįžti reikia kur kas daugiau laiko. Kadangi kiekvienos naujos mamos situacija individuali, atsistatymo laikotarpis gali trukti labai įvairiai. Atsistatymo periodu moterims svarbu dėmesį sutelkti ne į pakitusias kūno linijas, bet pirmiausia – į sveikatą:

  • vartoti visavertį maistą;
  • gerti pakankamai skysčių;
  • rūpintis fizinių negalavimų gydymu;
  • tinkamai ilsėtis.

Atsigavimo laikotarpiu ir pirmąjį pusmetį savo kūno pokyčių vertinti skubėti nereikėtų. Iš lėto į kasdienį režimą įtraukiami fiziniai pratimai, bet svarbu nepamiršti meilės tokį didelį darbą atlikusiam kūnui. Ką daryti jei net po gana ilgo laiko tarpo pilvo oda lieka suglebusi ir norimo vaizdo pasiekti nepadeda nei sportas, nei sveika mityba?

Yra atvejų, kai padėti gali tik plastinės chirurgijos specialistai

Kai kuriais atvejais naujosios mamos skundžiasi rimta problema – prasiskyrusiais pilvo raumenimis. Tai diskomfortas, kuris sukelia ne tik estetinius, bet ir fizinius negalavimus. Šią problemą galima gydyti atliekant pilvo plastiką. Pilvo plastinė operacija – chirurginė procedūra, kurios metu stangrinama oda ir pilvo raumenys.

Svarbu žinoti, jog šios procedūros negalima atlikti turinčioms didelį viršsvorį.  Prieš operaciją taip pat sudaromas pasiruošimo planas, į kurį neretai įeina punktai, apibrėžiantys žalingų įpročių atsisakymą ar kai kurių vaistų vartojimo nutraukimą ir pan. Kadangi kiekvienos situacija yra unikali, pasiruošimo žingsniai gali skirtis.

Apie pilvo plastiką: eiga ir atsistatymas

Ši pilvo korekcija yra atliekama bendrinėje nejautroje ir trunka apie 2–5 valandas. Esant kompleksinės operacijos poreikiui ar sudėtingesniems atvejams laiko atitinkamai prireikia daugiau nei kelių valandų. Šios operacijos metu šalinamas odos perteklius, siuvami prasiskyrę pilvo raumenys. Kadangi tai procedūra, kurios metu koreguojamas didesnis kūno plotas jautrioje srityje ir yra siuvami raumenys, atsistatymas bei tam tikri ribojimai gali trukti ilgesnį laiką.

Iš karto po operacijos, moteris dėvi kompresinius drabužius, kurie sumažina audinių tinimą, skysčių sankaupas ir skatina gijimą. Tokia apranga dėvima apie 6–8 savaites tam, kad kūnas tinkamai sugytų ir įgautų geidžiamą kontūrą. Žinoma, kurį laiką negalima kelti sunkesnių daiktų ar atlikti tam tikrų judesių.

Atsigavimo laikotarpiu normalu jausti ir šalutinius efektus, pavyzdžiui, tempimo jausmą, maudimą pilvo srityje. Operavęs profesionalas sudaro pooperacinio atsistatymo gaires, kurių laikantis gijimas efektyvesnis.

Susigrąžinti prarastas formas ir atgauti pasitikėjimą savimi po gimdymo galima įvairiais būdais. Kadangi kiekvienos moters situacija yra unikali, pasikliauti galima tik sveikatos būklę bei tam tikrus estetinius kūno pokyčius objektyviai įvertinti galinčiais specialistais. Pirmiausia – sveikata ir atsigavimo laikotarpis, kantrybė ir meilė savo kūnui. Jei praėjus tam tikram laiko tarpui yra pokyčių, kurie nedžiugina ir jų išspręsti pačioms tiesiog neįmanoma, kai kuriais atvejais konsultuojamasi ir su plastinės chirurgijos specialistais. Kartais tai daugiau nei estetika.

Užsakomasis turinys

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook