Kviečia pasinaudoti nemokamu dantukų silantavimu

Dantų silantavimas apsaugo nuo ėduonies, o vaikams nuo 6 iki 14 metų ši procedūra atliekama nemokamai– išlaidas už ją kompensuoja Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF).

Vaikų dantys pažeisti ėduonies

Pagal tyrimų statistiką, Lietuvoje daugiau kaip 90 proc. šešiamečių dantys jau pažeisti ėduonies, o vienas efektyviausių būdų išsaugoti sveikus nuolatinius krūminius dantis – jų silantavimas. Tereikia kreiptis į savo polikliniką arba odontologijos kliniką, sudariusią sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK). Nesudariusioje sutarties su TLK įstaigoje už šią procedūrą teks mokėti patiems.

Kas yra silantai?

Silantai – dantų ėduonies prevencijai skirta medžiaga. Šia skysta plombine medžiaga užpildomos nuolatinių krūminių dantų vagos, kad į jas nepatektų ėduonį sukeliančios bakterijos. Silantais dengiami tik sveiki nuolatiniai krūminiai dantys. Pažeisti ėduonies dantukai gydomi ir plombuojami.

„Dantų padengimas silantais neskausmingas ir trunka tik keliolika minučių. Tam nenaudojami jokie grąžtai, – sako VLK paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Grigarienė. – Dažniausiai užtenka dantuką silantuoti vieną kartą, bet jei ši medžiaga iškrenta, nemokama procedūra atliekama pakartotinai“.

Pas gydytoją odontologą arba burnos higienistą reikia apsilankyti kelis kartus. Krūminiai dantys dengiami apsaugine medžiaga ne visi iš karto: iš pradžių – pirmieji išdygę dantys, o paskui – kiti. Vieno apsilankymo pas specialistą metu gali būti silantuojama nuo vieno iki keturių nuolatinių krūminių dantų.

Lietuvoje nemokamai vaikų nuolatiniai krūminiai dantys dengiami silantinėmis medžiagomis jau penkiolikti metai. Kasmet atliekama per 50 tūkstančių šių procedūrų.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK )informacija

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook