LVJC stovyklose – smagios, tobulėti skatinančios vasaros pramogos

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras rengia šešias smagių iššūkių kupinas vasaros stovyklų programas, į veiksmą įtraukiančias visus, net ir nuošalyje likti mėgstančius vaikus. LVJC stovyklos vyks birželio ir liepos mėnesiais Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Konstitucijos pr. 25, Vilniuje.

Pasak LVJC direktoriaus pavaduotojos Dalios Navikienės, šiais metais Lietuvos vaikų ir jaunimo centras ypatingą dėmesį skiria stovyklų programoms. „Stovyklavimas – ne tik puiki galimybė vaikams ir jaunuoliams smagiai praleisti atostogas, bet ir pasisemti asmenybės lavinimui naudingų dalykų: atsiskleisti, įgauti daugiau pasitikėjimo savimi, išmokti veikti komandoje, geriau pažinti save ir kitus”, – pasakoja Dalia Navikienė.

„Įspūdžiautojai: vasaros pramogos” (7–12m.) stovykloje vaikai išbandys 10 skirtingų profesijų: taps dainininkais ir dailininkais, cirko artistais, pantomimos aktoriais, picų kepėjais, fotografais, astronomais ir detektyvais.

„Įspūdžiautojai: sportuoja” (7–12m.) stovyklautojų laukia judriosios pramogos ir pergalių azartas krepšinio aikštelėje, baseine, ant tatamių, prie teniso stalų ar senovinių šaškių-šachmatų lentų.

Iššūkių kupina socialinių įgūdžių mokyklėlė „Kitu kampu” (7–11m.) padės geriau pažinti save ir aplinkinius, atrasti 7 sėkmės recepto dalis.

Talentus atskleidžiančiose programose „Vasara su Patirtuku” (7–9m.) ir „Vasara su Bandykle” (10–14m.) kartu su savo srities profesionalais stovyklautojai išbandys daugybę smagių veiklų: hiphopą ir breiką, keramiką, tapybą, dainavimo ir teatrines improvizacijas, rytų kovos menus ir baseiną, išmoks dalykų, padedančių išsiskirti ir galbūt atras viso gyvenimo laisvalaikio užsiėmimą.

Dar nelankančius mokyklos LVJC kviečia į „Nykštukų stovyklėlę” (4–6 m.) – lipdyti, piešti, sportuoti, pramogauti miesto parke, mokytis būti ir veikti kartu komandoje bei pasitikėti savimi. Taip pat kas vakarą, šnekučiuojantis apie dienos įspūdžius, skanauti pačių išsivirtą žolelių arbatą iš savo puodelio – Mylimuko.

Pasak psichologų, gerai organizuotos stovyklos labai naudingos vaiko asmenybės ugdymui. „Stovyklos – tai praktine patirtimi paremta bendruomeniškumo, atsakomybės, pasitikėjimo savimi, savęs ir kitų pažinimo mokykla”, – teigia psichologė Inga Aleknavičiūtė. Svarbus dalykas, ko vaikai išmoksta stovyklose – socialiniai įgūdžiai. Leisdami laiką kartu jie mokosi efektyviai bendrauti: išsakyti ir pagrįsti savo nuomonę, išklausyti kitus, analizuoti, diskutuoti. Panašūs interesai, vieningumas, tarpusavio pagalba ir supratimas, atsakingumas, dalyvavimas individualioje ir komandinėje veikloje padeda geriau suprasti vieniems kitus. Be to, ugdo bendruomeniškumą, pagarbą kitam, empatiją, mąstymo lankstumą.

Vasaros stovykla – tai vaikų saviraiškos, kūrybiškumo, vaizduotės turtingumo atsiskleidimo mokykla. Saviraiška yra svarbi vaiko atsiskleidimui, asmenybės tobulėjimui, platesnei pasaulėžiūrai. Pagaliau, stovyklos – savęs, savo stipriųjų pusių ir galimybių pažinimas. Pasak Ingos, naujame kolektyve vaikai gali pasireikšti visai kitomis savybėmis bei sugebėjimais, kurių jie patys galėjo ir nepastebėti: lyderio savybėmis, kūrybiškumu ir kt. Stovykla taip pat gali padėti paaugliams pasirenkant mokymosi kryptį bei specialybę.

Apie Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą:

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras – didžiausia neformaliojo ugdymo įstaiga Lietuvoje, siūlanti daugybę įvairiausių užsiėmimų ir veiklų vaikams, jaunimui ir suaugusiems. LVJC vyksta sporto, šokių, menų, muzikavimo, kūrybiškumo ir asmeninių savybių ugdymo bei daugelis kitų užsiėmimų, centras organizuoja neįgaliųjų ugdymui pritaikytas veiklas. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras taip pat rengia neformaliojo vaikų švietimo mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programas, rengia asmenybės ugdymui, tolerantiškos ir kūrybiškos visuomenės skatinimui skirtus projektus.

Susijusios temos:

[inpagepostlist_search vaiko lavinimas]

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook