Moters higiena ypatingomis dienomis

Moters higiena mėnesinių metuVasaros karštyje susidaro palankios sąlygos bakterijoms daugintis. Mėnesinių metu nesilaikant higienos taisyklių arba naudojant netinkamus įklotus, gali išsivystyti lytinės bei šlapimo sistemos organų uždegimai. Mėnesinių dienomis esame labiau pažeidžiamos. Erzina paprastai nekeliantys neigiamų emocijų žodžiai, poelgiai, dažnai įsismelkia nerimas, baimė, esame prastos nuotaikos. Pažeidžiamas yra ir mūsų kūnas, nes tomis dienomis greičiau limpa infekcijos. Todėl palepinkime save, skirkime laiko atsipalaidavimui, maloniems užsiėmimams ir kruopščiai laikykimės higienos taisyklių.

Mėnesinių dienos išties pavojingos

Kraujas – palanki įvairių infekcijų maitinimosi ir vystymosi terpė. Gimdos kaklelis mėnesinių metu atsiveria ir infekcija gali laisvai keliauti į vidaus organus. Todėl reikia kuo dažniau keisti higieninius įklotus. Naudojant įklotus, į makštį gali patekti žarnyno bakterijų. Taip atsitinka dėl išorinių lyties organų ir analinės angos kaimynystės. Todėl įklotus būtina keisti po kiekvieno apsilankymo tualete. Taip neleisime patekti mikrobams į savo organizmą. Jokiu būdu nereikia laukti, kol įklotas prisipildys sulig kraštais. Reikia jį keisti maždaug trečdaliu sudrėkusį.

Išmėginome tamponus? Jie mažiau pastebimi, nevaržo judesių, leidžia mėnesinių dienomis dėvėti įvairius drabužius, net maudymosi kostiumėlį. Žinoma, tai privalumai, bet jais naudotis reikėtų saikingai, nes tamponai nepraleidžia kraujo, kuris yra mikrobų maisto terpė. Ypač ji palanki anaerobinėms bakterijoms, kurioms daugintis nereikia deguonies. Taigi, ilgai naudodamos tamponus, pačios sukuriame idealias sąlygas infekcijai. Tampono patariama nelaikyti ilgiau kaip 3–4 valandas.

Kaip išsirinkti higieninius įklotus?

Puikiai žinome, kad mėnesinių dienomis reikia dažnai praustis, naudoti specialius, lyties organų gleivinės nedirginančius intymios higienos prausiklius ir dažniau keisti apatinius drabužius. Ar žinome, kaip pasirinkti tinkamiausius higieninius įklotus? Vaistinėse ir prekybos centruose gausybė įvairių firmų higieninių įklotų, kurių pakuočių užrašai žada mums puikausią komfortą tomis dienomis. Įklotai skiriasi ne vien storiu, bet ir sudėtimi, forma, sugeriamo skysčio kiekiu. Vieni jų –su nuo pratekėjimo apsaugančiais sparneliais, patogūs, ypač naktį.

Geriau jausimės, neprakaituosime ir išvengsime odos sudirginimo naudodamos orui laidžius įklotus. Patartina atsisakyti sintetinėmis medžiagomis aromatizuotų įklotų, nes cheminės medžiagos gali įjautrinti gleivinę ir sukelti uždegimą.

Malonūs įklotai minkštu, panašiu į medvilnę paviršiumi, o unikaliu tinklelio viršutiniu sluoksniu patogūs tuo, kad galime būti tikros, jog skystis nepratekės. Išskyros juose greitai sugeriamos, taigi drėgmės nejusime.

Kiekvienos moters menstruacinių išskyrų kiekis įvairiomis mėnesinių dienomis yra skirtingas. Geriausiai ir laisviausiai jausiesi naudodama maksimaliai skystį sugeriančius įklotus.

Kasdieniai įklotai

Plonyčiai kasdieniai įklotai – labai patogi higienos priemonė. Gali rinktis stringų formos, juodos spalvos – tamsiems apatiniams, kvapius įklotus. Jie sugeria makšties išskyras, apatiniuose nebūna dėmių ir nesusidaro nemalonus kvapas. Šie įklotai komfortiški, beveik nejuntami, nes pagaminti atsižvelgiant į moters kūno kontūrus. Kokybiškų kasdienių įklotų viduje yra lipnus kamuolys, stabiliai laikantis įklotą. Apatinis orui laidus akytos struktūros specialios plėvelės sluoksnis patikimai apsaugo apatinius. Dėl jo sumažėja šilumos pojūtis ir išgaruoja drėgmė.

Kokybiški įklotai gaminami iš natūralių medžiagų. Įklotai natūraliu celiuliozės pluošto vidiniu sluoksniu mažiau dirgina lyties organų gleivinę ir nesukelia iššutimų. Tokie įklotai gerai sugeria drėgmę, pralaidūs orui.

Iš įvairių rūšių įklotų kiekviena moteris išsirinks tinkamiausią atsižvelgdama į kokybę, savus higienos poreikius, gyvenimo būdą, skonį ir mėnesinių ciklą. Juk tomis dienomis higiena ir su ja susijusiu komfortu turime rūpintis ypatingai.

Sveikos gyvensenos specialistė Ieva Grabauskienė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook