Sloga, kuri nesiliauja

Išskyros iš nosytės – įprastas reiškinys pirmosiomis gyvenimo savaitėmis. Greičiausiai nuolatinės išskyros iš nosies yra dėl siauručių naujagimio nosytės kanalų.

Gleivės gali užkimšti mažylio nosytę ir jam bus sunku žįsti. Gydytojas rekomenduos specialių nosies lašiukų.

Nuolat varvanti didesnio vaiko nosytė – taip pat nepavojinga problemėlė. Daugumai vaikų peršalimų  periodas tęsiasi maždaug iki 8 metų. Vaikas nuolat serga įvairiomis virusinėmis peršalimo ligomis ir gripu.

Šiuo amžiaus periodu  formuojasi mažylio imuninė sistema ir vaikai negali kovoti su peršalimu taip efektyviai kaip suaugusieji, todėl peršalimo požymiai tęsiasi ilgiau. Kartais vieną virusą keičiant kitam, tęsiasi nuolatinė sloga, iš nosytės teka tirštos geltonos gleivės, gali padidėti vaiko tonzilės ir limfmazgiai. (Kaklo guzeliai).

Peršalimo ligų periodas baigiasi tuomet, kai susiformuoja vaiko imuninė sistema.

Dar viena nuolatinės slogos priežastis – alergija. Vaikas gali būti alergiškas žiedadulkėms, namų dulkėms ar kitoms medžiagoms. (Alerginė sloga – alerginis rinitas).

Alergija sergančio vaiko nosies išskyros būna skaidrios, kvėpavimas dažnas, gali parausti akys. Pastebėję šiuos požymius būtinai kreipkitės į gydytoją.

Tik iš vienos šnervės tekančios gleivės gali būti svetimkūnio nosytėje požymis. (Svetimkūniai).

Susijusios temos:

[inpagepostlist_search sloga]

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook