Peršalti vaikas gali ir vasarą

Peršalimas vasarąSusirgti gripu ar kita ūmia viršutinių kvėpavimo takų infekcija galime ir vasarą – perspėja gydytojai ir vaistininkai. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, šįmet peršalimo ligomis serga daugiau žmonių negu pernai tokiu pačiu metu.

Paprastai peršalimo ligų metas yra ruduo ir žiema. Atrodytų, vasarą peršalti neįmanoma. Tačiau būtent vasarą ir vaikas, ir suaugusysis dažnai sukaista, o perkaitę atsigaivina šaltais gėrimais. Ir didelis, ir mažas mėgaujasi maudynėmis šaltame vandenyje, nuo karščio patalpose gelbėjamės skersvėjais. Todėl ir prikimba sloga ar gerklės skausmas, pakyla temperatūra, atsiranda kosulys. „Kasdien sulaukiame nusiskundimų, kad dar vakar buvęs sveikas ir maudęsis bei mėgavęsis saule vaikas šiandien karščiuoja ir skundžiasi gerklės skausmu.”, – pasakojo „Camelia” vaistininkė Jūratė Švarcaitė.

Dažniausiai vasarą suserga jaunas žmogus ir vaikas

Dažniausios ligos vasarą – angina, sloga, gerklės uždegimas, laringitas. Specialistės nuomone, negalvojame, kad gelbėdamiesi nuo karščio skersvėjais, ledais, šaltais gėrimais, maudynėmis šaltame vandenyje, gaivindamiesi kondicionieriais patys prisišaukiame ligą. „Karštas oras ir peršalimas atrodo nesuderinami dalykai. Tačiau peršalti per karščius galime taip pat greitai kaip žiemą. Ypač jautrus šiems nepalankiems veiksniams vaikas. Pirmaisiais vasaros mėnesiais saulė karšta, o vėjas dar šaltas, bet skubame nusivilkti šiltesnius drabužius, vaikas perkaista dūkdamas lauke, o supūtęs vėjas atneša ligą. „MediCa klinika” šeimos gydytoja Violeta Januškienė sako, kad šiltuoju metų laiku dėl peršalimo ligų dažniausiai kreipiasi jauni žmonės ir vaikai.

Kaip vasarą neperšalti?

Gydytoja sako, kad išvengti peršalimo ligų vasarą tikrai įmanoma. Susidūręs su virusais ar temperatūrų kaita po žiemos nusilpęs organizmas, kuriam trūksta vitaminų ir mikroelementų, lengviau pažeidžiamas. „Todėl turėtume valgyti daugiau šviežių salotų, daržovių, vaisių, grūdintis ir vengti temperatūrų kaitos, neskubėti įjungti kondicionierių”, – pataria gydytoja V. Januškienė.

Tačiau išvengti negalavimų ne visada pavyksta ir tada svarbu tinkamai gydytis. Pasak „Camelia” vaistininkės J. Švarcaitės pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, galima pasikonsultuoti su vaistininku, kaip greičiau išsigydyti ir sustiprėti.

Vasarinio peršalimo gydymas

Jei vaikas ar Jūs užkimote, padės vaistažolių arbatos, skalavimai, gleivinę drėkinančios pastilės. Gerklę galima skalauti ramunėlių ar šalavijų vaistažolių nuovirais. Varvančią nosį derėtų plauti jūros vandens preparatu, o jei nespėjote jo įsigyti, tiks elementarus druskos tirpalas. Vaistinėse gausu įvairių lašų, purškiklių, pieštukų, kurie padės atkimšti nosį ir greičiau išgydys slogą. Yra preparatų specialiai vaikams. Nepamirškite peršalę, ypač vasarą, gerti kuo daugiau skysčių. Ir vaikas, ir suaugusysis mielai atsigers liepos žiedų ir kitos arbatos.

Kiek laiko sirgsime, labiausiai priklauso nuo mūsų pačių. Tinkamai gydoma sloga baigiasi per savaitę. Tačiau jei per savaitę jūs ar vaikas nepasveikstate, kreipkitės į gydytoją, nes gali prasidėti sinusito ar kitokia komplikacija. Juk komplikacijos pavojingesnės už patį peršalimą. Tai sinusitas, bronchitas, ausų infekcijos, nervų uždegimai.

Jei peršalimo požymiai kamuoja ilgiau nei dvi savaites, užsitęsė kosulys, skauda aplink akis, nosį, dūstate ar skauda ausis – vaistininkė pataria būtinai kreiptis į šeimos gydytoją.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook