Pratinamės prie puoduko

Pirmųjų kūdikio gyvenimo metų pabaiga – tinkamiausias laikas susipažinti su puoduku. Pratinti prie naujo higienos ritualo reikia pasitelkus kantrybę, palaipsniui ir susitaikius su mintimi, kad tai daryti gali tekti ilgai. Vaikui gana patogu su sauskelnėmis, kurios puikiai sugeria drėgmę ir sėkmingai apsaugo odelę. Mažylis nejaučia drėgmės, tad kodėl turėtų būti kitaip? Jokiu būdu primygtinai nereikalaukite sėsti ant puoduko, nepykite – vaikui reikia laiko išsiugdyti naujus įpročius.

Lengviau pripranta prie puoduko tie vaikai, kurie reguliariai tuštinasi, pavyzdžiui, kiekvieną rytą po pusryčių, arba kiekvieną kartą tai darydami atsitupia. Sunkiau nuspėti šlapinimosi pradžią, nors dažnai prieš pripildydami sauskelnes vaikai ima verkti. Bet nuspėti šį momentą – ne pergalė, nes tai tik refleksas, vaikas nesupranta, kodėl ką daro. Kartais toks metodas sukelia atvirkštinę reakciją: atrodo, jau įpratęs prie puoduko, mažylis ima spyriotis ir nenori net artintis prie jo arba pasodintas ant jo sulaiko tuštinimąsi.

Pratinamas prie puoduko vaikas turi suprasti, kas yra tuštinimasis ir ko iš jo norima, būtų gerai, kad jis gebėtų išbūti sausas 2–3 valandas bei mokėtų savarankiškai rengtis. Jei mažylis staiga metė žaidimą, atsitūpė, ėmė stenėti, išraudo, pasakykite jam, ką jis rengiasi daryti, kiekvieną kartą tais pačiais žodžiais. Kai keisite nešvarias sauskelnes, irgi tais pačiais žodžiais paaiškinkite šį veiksmą.

Praktiškai negalima numatyti, kada vaikas šlapinasi. Naudokitės proga, kai jis paleidžia srovelę vonioje arba keičiant sauskelnes – paaiškinkite, kas vyksta, kiekvieną kartą vis tais pačiais žodžiais. Keisdamos šlapias sauskelnes, paaiškinkite, kodėl jos šlapios.

Vaikai mėgsta mėgdžioti už jį vyresnius žmones: tėvus, brolį ar seserį. Taigi, parodykite mažyliui, kad tėtis, mama ar dideli berniukai ir mergaitės eina į tualetą ir sėdi ant puoduko, o kai jis paaugs, darys taip pat. Jeigu vaikas nebijo, galite leisti jam nuleisti tualete vandenį. Mažylis gali pats užsinorėti sėstis ant unitazo. Nupirkite specialų unitazo dangtį arba atskirą vaikišką puoduką ir leiskite vaikui jį išbandyti. Tai bus jo idėja, tad ir pripras prie jos lengviau.

Susiję straipsniai

One Thought to “Pratinamės prie puoduko”

  1. Eve

    Whoever wrote this, you know how to make a good arcilte.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook