Psichologai pataria atostogauti su vaikais

Mama ir tėtis keliauja su vaikaisUžsiėmę darbais mama ir tėtis laisvalaikiu stengiasi kuo daugiau laiko praleisti su vaikais. Todėl dažna šeima nuo mažų dienų pratina vaikus ne tik prie restoranų ar svečių, bet ir atostogų svečiose šalyse. Besiruošdami keliauti į užsienį tėvai nerimauja, kaip vaikas reaguos į skrydį lėktuvu, pakitusį klimatą ar maistą. Transpersonalinio centro „Visas pasaulis“ šeimos ir vaikų psichologė Alma Želvienė ramina: „Vaikai labai lankstūs ir dažniausiai prie pakitusių gyvenimo sąlygų prisitaiko net geriau už suaugusiuosius. Vaikams, o ypač – mažiems, svarbiausia ne kur jie keliauja, o būti drauge su tėvais, nes jie yra gerovės ir saugumo garantija“.

Planuodami ilgesnes atostogas, tėvai labiausiai baiminasi dėl pačių mažiausiųjų – kūdikių ar vos kelių metų vaikų. Tik kai šeimoje yra mažylių, atostogos sunkiai įsivaizduojamos skyrium, mat vaikas iki 2-2,5 metų tapatina save su mama ir nesuvokia savęs kaip atskiro individo: „Mažam vaikui nuolatinis buvimas su tėvais būtinas ir įgūdžių formavimuisi, ir saugumo jausmui.“. Todėl atostogos, kai mama ir tėtis vaikui gali skirti daugiau laiko, puiki galimybė išnaudoti ryšiui su vaiku stiprinti.

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausos duomenimis, pastaraisiais metais vis daugiau Lietuvos šeimų ryšiui su vaiku stiprinti. Šią tendenciją pastebi ir tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“. Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė sako, kad dažniausi keliautojai mažyliai iki 2 metų ir 8–12 metų vaikai.“

Deja, anaiptol ne kiekviena šeima, o ypač – auginanti daugiau nei vieną vaiką, gali atostogauti užsienyje. „Atsižvelgdamas į šeimų norą atostogauti su vaikais ir norėdamas prisidėti prie svajonių išsipildymo, „Tez Tour“ skelbia akciją „Vaikas keliauja nemokamai“. Šios akcijos esmė – vienas su šeima keliaujantis vaikas iki 12 metų į svajonių šalį skris dykai. Tai palengvins finansinę naštą su vaikas atostogaujančioms šeimoms. Ypač – per moksleivių atostogas, kai dažna šeima planuoja keliones į užsienį“, – sakė I. Aukštuolytė.

Skrendantiems vaikams – ypatingas dėmesys: vaikiškas valgiaraštis, spalvinimo knygelės su kreidelėmis ir lėktuvo įgulos staigmenos. Taip pat vaikui priklauso neapmokestinamas 20 kg bagažas. Iki 2 metų vaikas skrenda nemokamai, o jo bagažas gali būti iki 10 kg. Su vaikais skrendančios šeimos gali pasiimti į lėktuvą skysčius bei gabenti sulankstomus vežimėlius – tereikia apie tai pranešti registruojantis. Tėvai gali užsisakyti vietas greta vaikų lėktuve iš anksto rezervuodami jas internetu. Registruojantis, šeimoms su vaikais teikiama pirmenybė.

„Kai kurie tėvai neima vaikų į keliones, nes mano, kad jie ne kažin ką atsimins. Tikra tiesa, iš to, ką patyrė iki 5 metų, suaugusieji paprastai prisimena mažai. Tačiau svarbu vaiko potyriai, ryšys su tėvais, kuris išlieka. Su tėvais, vaikas jaučiasi esąs šeimos dalis, svarbus ir mylimas. Tai būtina tinkamai kiekvieno vaiko raidai, – sakė A. Želvienė. – Mokinukai geba kaupti įspūdžius, prisiminimus, todėl atostogos su tėvais įsimins ilgam“.

Tiesa, prieš atostogas su vaiku, o ypač, kai jis jau savarankiškesnis, psichologė rekomenduoja įvertinti vaiko galimybes ir atsižvelgti į tai, kas jam bus įdomu, taip pat nepamiršti vaiko poreikių.

Kad poilsis su vaikais būtų malonus, patariama prieš atostogas pasidomėti viešbučiu, kuriame šeima ketina apsistoti. Tėvams su mažamečiais vaikais siūloma rinktis 4 ar 5 žvaigždučių viešbučius su didesne teritorija, nes jose visai šeimai teikiama įvairių paslaugų. Dauguma viešbučių vaikus iki 2 metų apgyvendina nemokamai: jiems numatytos papildomos lovos.

Pastaruoju metu šeimos ypač pamėgo Bulgariją. Skrydis iki jos trumpesnis – maždaug 2 val., be to, Bulgarijoje nebūna pernelyg karšta. Šeimos su vaikais taip pat mielai atostogauja Turkijoje, Egipte ir Graikijoje, nes šių šalių kurortuose galima rinktis iš gausybės viešbučių.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook