Vaikų ligoninė pristato vaikų reabilitacijos ir vaikų urologijos laimėjimus ir perspektyvas

Gegužės 16 d. 12 val. Vaikų ligoninėje (Santariškių g. 7) vyks atnaujintų Fizinės medicinos ir reabilitacijos bei Vaikų urologijos skyrių veiklos ir perspektyvų pristatymas. Europos Sąjungos lėšomis renovuotame Vaikų ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje šiandien dirbanti patyrusių senbuvių ir jaunų perspektyvių reabilitacijos specialistų komanda pacientui – kūdikiui, vaikui ir suaugusiajam – gali garantuoti visavertį ir stacionarinio, ir ambulatorinio gydymo tęstinumą. Vilniečiai – dažniausi šio skyriaus pacientai ir svečiai.

Vaikų ligoninė yra vienintelė sveikatos priežiūros įstaiga Lietuvoje, kur vaikams teikiamos trečio lygio stacionarinės reabilitacijos paslaugos po atramos judamojo aparato pažeidimų, po sunkių galvos bei nugaros smegenų traumų, po sudėtingų ortopedinių operacijų.

Itin vaikų mėgstamos hidroterapijos procedūros jau vyksta naujame baseine, kurio interjerą sukūrė menininkai, keramikos meistrai. Kineziterapeutai baseino vandenyje ir vertikaliosiose voniose atlieka vaikams gydomąsias procedūras, derindami jas su žaidimais ir sporto elementais. Turintiems skeleto sistemos sutrikimų, tarpslankstelinių diskų išvaržų, taikomas sausas stuburo tempimas ir procedūros vertikaliosiose voniose.

Ergoterapeutai vaikams po sunkių traumų ugdo, lavina prarastus kasdienės veiklos įgūdžius specialiai įrengtoje savarankiško gyvenimo buto erdvėje. Ergoterapijos procedūrose taikoma ir nauja darbo su vaikais metodika – virtuali reabilitacija. Vaikų ligoninė yra projekto „Virtualiosios realybės panaudojimas ergoterapijoje” pradininkė. Pasak Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėjos gydytojos Juditos Doveikienės, nauja perspektyvi reabilitacijos rūšis vaikus labiau motyvuoja, sveikstama greičiau, procedūros tampa įdomesnės.

Fizioterapijos metodų gausa padeda parinkti tinkamiausias procedūras, mažinančias uždegimą, skausmą, stimuliuojančias nusilpusius raumenis, gerinančias žaizdų gijimą, sąnarių funkcijas, širdies ir kraujagyslių, virškinimo trakto ir kvėpavimo sistemų veiklą. Be įprastų procedūrų (elektroforezės, elektrostimuliacijos, trumpųjų bangų terapijos, ultragarso) taikoma pneumatinė kompresinė terapija (specialus limfodrenažinio masažo metodas limfos ir veninės kraujotakos apytakai gerinti), lazerio terapija ir kitos procedūros.

Reabilitacijos specialistų komandą papildo masažuotojas, logopedas, socialinis darbuotojas, psichologas.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos centro direktoriaus doc. Juozo Raistenskio teigimu, „vaikų reabilitacijai ligoninėje kasmet skiriamas vis didesnis dėmesys, tačiau jos atnešama nauda neabejotina: vaikui reabilitacija gali sugrąžinti prarastas judėjimo funkcijas, turėtus savarankiško gyvenimo įgūdžius, sumažinti neįgalumą. Įdėtos visų reabilitacijos specialistų ir ligonio bei jo tėvų pastangos garantuoja, kad pilnametystės sulauks daugiau sveikų, darbingų, savo gyvenimo kokybe patenkintų jaunuolių.”

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus atnaujinimo data sutampa ir su Vaikų urologijos skyriaus atidarymu. Ta proga Vaikų ligoninės urologai pristato trumpą istorinę apžvalgą, vaikų urologų laimėjimus bei vaikų urologijos perspektyvas. Ši sritis, nepaisant labai siauros specializacijos, plečiasi ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje: skyriuje teikiamos visos šiuo metu pasaulyje žinomos vaikų urologijos paslaugos, atliekamos endoskopinės ir laparoskopinės operacijos, naudojama moderni lazerinė chirurgija, įsigyta naujos kartos įranga urodinaminiams tyrimams. Stacionare per metus gydoma per tūkstantis vaikų, atliekama per 800 operacijų ir per 4 tūkst. vaikų konsultuojama ambulatoriškai. Skyriuje operuojami vaikai dėl sudėtingiausių lytinių organų, inkstų ir šlapimo pūslės anomalijų, onkologinių ligų.

Svečiai bus kviečiami aplankyti skyrius ir paklausyti trumpų reabilitacijos ir vaikų urologijos specialistų veiklos pristatymų.

Susijusios temos:

[inpagepostlist_search vaikų ligoninė]

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook