Veido savimasažas – investicija į fantastiškus pokyčius

VEIDO MASAŽINĖS LINIJOS

Veido savimasažas privalo būti atliekamas pagal veido masažines linijas. Tai mažiausio audinių tempimo ir pasipriešinimo linijos, be to, jos atitinka veido raumenų anatomiją ir teigiamai veikia odos sekreciją (poras, riebalų liaukas). Todėl būtina paisyti masažinių linijų trajektorijos, bet, kaip įsitikinsi, čia nėra nieko sudėtingo.

Panaršius internete galima rasti įvairių veido masažinių linijų schemų, įvairių variantų ir norom nenorom ima kirbėti mintis – kuris gi iš jų teisingas? Nesirūpink, mano rekomenduojami savimasažai visiškai atitinka masažinių linijų paisymo principą ir tau neteks galvoti, ar neprašausi pro šalį. Mat jeigu rankos judės ne pagal masažines linijas, gali sulaukti ne odos stangrėjimo, o suglebimo, ir tai ne mitas. Svarbiausia, kad rankų judesiai eitų nuo veido vidurio link kraštų 900 arba 450 kampu. Nubrėžusi tiesią liniją per veido vidurį ir įstrižas linijas per visą veido ovalą, kaklą ir dekoltė, gausi puikią bazinę masažinių linijų schemą (aš ją vadinu „Eglute“). Atskirai norisi paminėti akių ir burnos srities masažines linijas, mat jos gali eiti ir ratukais.

Masažinių linijų nepaisymas gali pridaryti žalos

Akys – nuo viršutinio voko vidinio kampo iki apatinio voko vidinio kampo. Burna – nuo srities tarp smakro ir burnos iki šnervių.
Atrodytų, kam čia pasakoti apie masažinių linijų principus, jeigu veido savimasažo schemose ir iliustracijose viskas parodyta labai aiškiai. Ogi tam, kad šios linijos svarbios atliekant ne tik savimasažą, bet ir kasdienę veido priežiūrą. Žinoma, praustis, teptis kremą, serumą, kaukę, maskuojamąją pudrą galima ir bet kaip, bet kasdien braukiant rankomis per masažines linijas ilgainiui rezultatas būna puikus.

Man kartais tenka matyti veido makiažo vaizdo įrašų, kuriuos įdeda grožio tinklaraštininkai (akis užkliūva), ir kaskart suglumstu dėl jų pateikiamos informacijos kokybės ir sau pasižadu tuo užsiimti. Kai prieš makiažą pradedama vatos tamponėliu su, pavyzdžiui, riebalų šalinimo priemone braukti per veidą žemyn arba šepetėliu su kremine pudra žemyn per skruostus, lūpas ir t. t., man darosi graudu. Sutinku, makiažas nuostabus, bet pirmiau padaryta mažytė žala veidui irgi yra. O jeigu taip kasdien? Prisimink mūsų skaičiavimus, kiek naudos veidui suteikia keletas gerų minučių. Tiek pat žalos gali padaryti masažinių linijų nepaisymas, kad ir nežymus, o ką jau kalbėti apie savimasažą.

REGULIARUMAS

Man įsiminė viena perskaityta istorija, labai tinkanti savimasažų reguliarumo būtinybei paaiškinti.

1911 m. Roald’is Amundsenas ir Robertas Scottas leidosi Pietų ašigalio link. Jie vedė savo atskiras ekspedicijas, kiekvienas norėdamas pirmas pasiekti tikslą. Įdomiausia, kad ekspedicijų vadovai pasirinko visiškai skirtingas kelionės taktikas. Jiems reikėjo įveikti daugiau kaip 2 000 kilometrų labai atšiauriomis oro sąlygomis. Taigi Scottas savo komandai liepė palankaus oro dienomis judėti į priekį kiek įmanoma ilgiau ir be jokių pertraukų, o Amundsenas laikėsi griežto grafiko ir jo ekspedicijos dalyviai nepriklausomai nuo oro sąlygų kasdien turėjo įveikti 32 km. Kaip manai, kas Pietų ašigalį pasiekė pirmas? Taip, Amundseno vadovaujama ekspedicija, ta, kuri turėjo aiškų grafiką ir jo laikėsi. Darė tą patį (ne daugiau ir ne mažiau) kasdien.

Norint pasiekti puikių savimasažo rezultatų taip pat būtinas reguliarumas. Reikia laikytis metodikos nurodytų reikalavimų, jeigu dar neturi savo veiksmingos savimasažų taikymo praktikos. Nevalia atidėlioti savimasažų, pavyzdžiui, kurį laiką visai jų nedaryti, o paskui daryti dažnai ir labai ilgai. Veido procesams ir raumenims reikia metodiško nuolatinio poveikio, tik tuomet rezultatai bus stabilūs ir ilgalaikiai.

KO REIKIA PUIKIAM SAVIMASAŽUI

Štai ir priartėjome prie patarimų, kaip pasiruošti savimasažui ir ko reikia, kad veido savimasažas taptų vienu iš pagrindinių tavo grožio ritualų.

MASAŽO PAGRINDAS

Įsidėmėk: niekada nemasažuojamas sausas veidas. Kad rankos gerai slystų ir būtų sklandžiai atliekami savimasažo judesiai nejaučiant odos tempimo, turi būti naudojamas masažo pagrindas. Jo paskirtis – suteikti malonų, nepertraukiamą rankų slydimą veido odos paviršiumi. Kaip masažo pagrindas gali būti naudojamas aliejus, riebus veido kremas, profesionalams skirtas masažo pagrindas, gelis ar kt. Tavo fantazija neribojama ir gali rinktis, ką leidžia finansinės galimybės, tačiau tyliai priminsiu, jog mūsų atlikto mokslinio tyrimo rezultatai buvo kuo puikiausi naudojant alyvuogių aliejų. Todėl draugiškai rekomenduoju: jeigu nežinai, nuo ko pradėti, pradėk nuo paprasčiausio varianto – aliejaus.

Aliejus

Šiuo klausimu jokio konkretaus patarimo negaliu duoti. Kodėl? Todėl, kad nėra universalaus aliejaus, kuris tiktų kiekvieno žmogaus veidui. Aliejaus rūšių yra daugybė ir tik tingieji neranda „savojo“. Iš tiesų tose kemšančių poras, neskaniai kvepiančių, per sunkių aliejų platybėse tikrai yra idealusis, tavo veido masažui tinkamas, aliejus. Todėl nepulsiu primygtinai patarinėti jokiu būdu nenaudoti, pavyzdžiui, kokosų aliejaus ir pradėti nuo alyvuogių ar migdolų aliejaus dėl to, kad kokosų aliejus išgarsėjo kaip komedogeninis (kemšantis poras), o šie esą tinkami daugeliui.

Esu praktikos žmogus, kasdien matau daugybę veidų, vedu veido savimasažo seminarus, dirbu su nuotolinių programų dalyviais ir man labai gaila moterų, kurios sutrikusios rašo arba klausia, ką daryti, jei joms puikiai tinka kokosų aliejus veido savimasažui, bet girdėjusios kitus sakant, kad jis kemša poras. Arba atsiranda specialistų, kurie sako, kad arganų aliejus veidui yra tobulas. Oi, kaip neteisinga. Visi aliejai – vynuogių kauliukų, avokadų, moliūgų sėklų, kviečių gemalų, makadamijų riešutų ar net sezamų, kanapių sėklų – yra gamtos auksas ir turi daugybę vitaminų ir mikroelementų. Kuris nors iš jų gali tau netikti arba gali tikti visi. Tai priklauso nuo tavo veido odos.

Odos tipas ir aliejus

Jeigu oda yra mišri arba riebi, tuomet tiesiog fiziškai gali jausti nenorą naudoti aliejų (intuityviai – oda priešinasi), nes viskas ir taip riebu. Mano pačios oda mišri ir man reikėjo priprasti, nes norėjau naudoti aliejų. Tik riebesnės odos žmonėms nepatariu palikti aliejaus ant veido po savimasažo ir raginu kuo skubiau jį nuplauti, nes netgi dėl tinkančio aliejaus pertekliaus gali iškilti vienas kitas spuogelis – kai per daug, oda tiesiog nebesusitvarko. O normalios ar sausos odos žmonėms aliejus gali neapsakomai patikti ir po savimasažo jį norėsis palikti nenuvalytą, kad oda džiaugtųsi. Tuomet galima ir neskubėti nusiplauti aliejaus – jokių spuogelių nebus.

Taigi, bandymų ir klaidų metodas, bet tu tikrai viską išmoksi ir džiaugsies atradusi nebrangų masažo pagrindą. Žinoma, aliejaus ekologiškumas yra atskira tema ir čia jos negvildensiu, nes abi apsiverksime, kiek šiuo klausimu naudingos tiesos ir kiek bjauraus melo. Palieku tau pačiai spręsti, pirksi „eko“ ar „tiesiog“ aliejų.

O kad prisijaukinti aliejų būtų smagiau, siūlau pasitelkus fantaziją ir šiek tiek žinių pačiai namuose pasidaryti savo pirmąjį masažo pagrindą. Jis neturėtų būti pernelyg įmantrus, nepamiršk: paprastumas – jėga!

Masažui skirto aliejaus paruošimo receptas

Mums reikės:
200 ml bet kurio tavo turimo arba nusipirkto aliejaus. Jeigu dvejoji – rinkis migdolų, vynuogių kauliukų (lengviausios tekstūros) arba alyvuogių aliejų.
5–10 lašų eterinio levandų aliejaus. Jis universalus, raminantis ir juo neįmanoma nusideginti odos. Pradėk nuo mažiausio kiekio (5 lašų) ir žiūrėk, ar nedirgina nosytės, nes per daug eterinio aliejaus – negerai, ir tavo pojūčiai čia svarbiausias rodiklis. Jeigu nedirgina ir patinka, didink dozę iki 10 lašų. Eterinis aliejus įsigers į odą ir kraują, per 3–7 minutes ims veikti visą organizmą. Patariu pirkti sertifikuotą eterinį aliejų specializuotose parduotuvėse.

10–15 lašų vitamino A ir E (aliejaus pagrindu). Nusipirk vaistinėje šių vitaminų kartu arba atskirai ir dar labiau sustiprink masažo pagrindo savybes. Vitaminas A odą jaunina, o vitaminas E puikiai kovoja su laisvaisiais radikalais ir oda tampa sveikesnė.

Supilk į patogų buteliuką (gali būti tamsaus stiklo) ir laikyk vėsioje vietoje arba šaldytuve. Prieš tepantis veidą aliejų būtina sušildyti rankose.

Riebus kremas

 Kaip masažo pagrindą gali naudoti riebų kremą, tačiau jis turi būti toks, kad tikrai lengvai galėtum atlikti veido savimasažo judesius apie 30 min. Jeigu kremas susigers po keleto minučių ir atsiras odos tempimo pojūtis, vadinasi, jis nelabai tinkamas, o jeigu jį vis tiek naudosi, turėtum šalia pasistatyti dubenėlį su vandeniu ir nuolat drėkinti rankas, kad kremui susimaišius su vandeniu galėtum lengvai atlikti savimasažą. Norėdama patikrinti, ar kremas tinka, gali pamėginti sukamaisiais judesiais jį įtrinti sau į ranką (apie 5 min.). Jeigu gero slydimo nebejauti, tuomet spręsk pati – ieškoti ko nors kito ar kaskart mirkyti rankas į vandenį. Lygiai tas pats pasakytina ir apie veido gelį – jeigu jis nesuteikia slydimo, tuomet jį galima naudoti su vandeniu.

Kiek masažo pagrindo reikia savimasažui?

Tiek, kad visas veidas (ovalas, kaklas, dekoltė) būtų slidus ir nejaustum pirštų kur nors kliūvant. Paprastai susiduriu su dviem kraštutinumais (bet tai visiškai normalu): moterys naudoja gerokai per mažai masažo pagrindo, ant odos jį paskirsto nelygiai, tapšnodamos pirštų galiukais, o ne visa plaštaka, arba tiesiog maudosi jame, jis varvėte varva, bet užtat visur slidu ir puikiai blizga. Kuris variantas pradedantiesiems geresnis? Žinoma – antras. Geriau „čiuožykla“, negu „asfaltas“. Prisimink: masažuojant akių sritį ypač svarbu geras slydimas, o jeigu masažo pagrindo trūksta, nepabijok jo užsitepti dar kartą.

RANKOS

Tuoj pat pasižiūrėk į savo rankas ir tiesiai šviesiai sau pasakyk – ar tokiomis rankomis galėtum už pinigus kokiam nors labai svarbiam žmogui padaryti veido masažą (jeigu mokėtum)? Nagai, papuošalai, rankų švara… Jeigu neturi priekaištų – sveikinu! Nes tas labai svarbus žmogus esi tu, o pinigus atstos jaunesnis veidas ir geresnė nuotaika. Moksliniai tyrimai parodė, kad labai daug komplikacijų (veido bėrimas, ligos ir kt.) atsiranda dėl netinkamo ilgio nagų (panagėse daug mikrobų) ir rankų papuošalų (žiedų). Taigi, nagai turi būti kuo trumpesni, panagės švarios, jokių žiedų. Be abejo, prieš pat savimasažą rankas reikia labai gerai nusiplauti, o jeigu esi maksimalistė, dar ir dezinfekuok jas antiseptikais (bet jie gali sausinti rankų odą).

KUR ATLIKTI SAVIMASAŽĄ

 Tinka bet kuri vieta, kur tau patogu, kur švaru ir nėra jokių matomų dulkių. Nuotolinėse programose dalyvaujančių moterų klausiu, kur jos atlieka savimasažą, – vonia ar savo kambarys pirmauja. Aš pati mėgstu jį daryti vonioje, nes ten viskas po ranka ir galiu skirti laiko sau. Norėčiau, kad nepamirštum holistinio požiūrio į savimasažą.

Kokį savaitgalį galėtum pasidaryti tikrą veido SPA – įsijungti ramią muziką, užsidegti žvakes ar smilkalus. Tokioje atmosferoje po savimasažo atsigauna ne tik veidas ir kūnas, bet ir siela. Bet kol atmintinai išmoksi veido savimasažo judesius, rekomenduoju masažuotis prieš patogų didesnį veidrodį, nes reikia matyti ne tik rankų judesius ir kaip juos atlieki, bet ir veido odos reakcijas. Nugara savimasažo metu turi būti tiesi, kad suaktyvėtų kraujotaka ir limfos apytaka vyktų be trikdžių (niekas nebūtų užspausta).

VEIDO PARUOŠIMAS

Pasiruošimas savimasažui ir savimasažo užbaigimas yra labai svarbios procedūros dalys siekiant geriausio rezultato. Visiems be išimčių (ir vyrams, ir moterims) prieš savimasažą reikia nusiprausti ir tonizuoti veidą. Prausiklio pasirinkimas (pagal odos tipą) – tavo reikalas, svarbiausia, kad jis nuplautų nešvarumus, šiek tiek atvertų poras. Tonikas arba micelinis vanduo (turintis toniko savybių) naudojamas po prausiklio – jis užveria poras, tonizuoja veidą ir pašalina prausiklio likučius.

Visa tai privaloma kaskart – nevalia pulti masažuotis nešvaraus, suprakaitavusio, padažyto (nenuvalius makiažo), nenuprausto veido. Prieš savimasažą galima papildomai (neprivaloma) lengvai nušveisti veidą (AHA rūgštimis (vaisių)), užsitepti serumo, naudoti kokią nors grožio ampulę ar vitaminų kokteilį – jeigu retkarčiais palepinsi veidą, blogiau tikrai nebus. Bet aš šitaip lepinu jį labai retai ir nematau bėdų!

Po savimasažo vėl reikėtų nusiprausti, tonizuoti veidą ir procedūros pabaigoje pasitepti kremu. Vis dėlto, kaip jau minėjau, mano patarimai universalūs, todėl reikėtų atsižvelgti į savo veido ypatumus. Jeigu po savimasažo niekur neini, lieki namuose ar tiesiog ruošiesi miegoti (darai savimasažą vakare), tuomet drąsiai gali palikti masažo pagrindą ant veido. Tik akių sritį nusiplauk visuomet, nes akys yra jautresnės bet kokiam masažo pagrindui, nebent būtum labai reta išimtis ir akis puikiai veiktų tavo naudojamas masažo pagrindas. Akių sričiai prižiūrėti galima naudoti tuos pačius prausiklius, tonikus ar micelinį vandenį arba rinktis specialius.

Keletas žodžių apie miceles

Micelinis vanduo – pastaraisiais metais labai išreklamuotas produktas, jame esančios micelės, mažiausios dalelės, nuplauna visus veido odos nešvarumus. Tačiau akylesnis žmogus, nuo prekystalio paėmęs veido toniką (tonizavimo losjoną) ir micelinio vandens buteliuką, gali pastebėti, kad esminių skirtumų tarp jų nėra. Be to, tiek vieno, tiek kito paskirtis yra vienoda – nuvalyti nešvarumus, sudrėkinti. Viešojoje erdvėje plinta nuomonė, kad micelinį vandenį būtina nusiplauti – bet ar nusiplauname veido toniką? Ar micelinio vandens gamintojai nurodo, kad tai po naudojimo nuplaunamas produktas? Ne. Tad pasiruošdamos savimasažo procedūrai arba ją užbaigdamos naudokite micelinį vandenį vietoj toniko arba kartu su juo į sveikatą.

NUO KO PRADĖTI

Štai ir atėjo laikas nuo teorijos pereiti prie praktikos ir imtis darbo siekiant fantastiškų pokyčių savo veide. Toliau pateikiami dviejų skirtingų veido savimasažų aprašymai ir metodikos, schemos ir atliekamų pratimų nuotraukos. Visko atrodo tiek daug, kad nežinia, už ko griebtis. Aš tavim dėta paėmusi į rankas šią knygą pirmiausia perskaityčiau abiejų savimasažų aprašymus ir metodikas, peržiūrėčiau nuotraukas ir pratimus. Tada nuspręsčiau, nuo kurio savimasažo pradėti mokytis, kurios metodikos laikytis, ir į kitą savimasažą nebežiūrėčiau. Viskas, mano tikslas – išmokti daryti pasirinktąjį veido savimasažą ir perprasti visą jo schemą, kad rankos judėtų nepertraukiamai, o paskui galbūt net galėčiau jį atlikti be schemos.

Gera žinia ta, kad gerai išmokus vieną savimasažą kitą mokytis bus kur kas lengviau. Jeigu šokinėsi nuo vieno prie kito, gali susisukti galva (nes yra ko mokytis, tikrai) ir kilti grėsmė mesti knygą šalin. Neabejok savimi ir nebark savęs, jeigu kas nors nepavyks, tik turėk kantrybės, nes tau prieš akis esantys veiksmingi ir paprasti savimasažai taps puikia investicija ir netgi malonia priklausomybe! Pirmyn!

Ištrauka iš knygos

Viktorija Baltramiejūnienė. JAUNAS VEIDAS. Veido savimasažas – maloni priklausomybė. – Vilnius: Tyto alba, 2018. – 271 p. Knygos dailininkė Asta Puikienė.

Viktorija Baltramiejūnienė – veido mankštos ir savimasažo bei kitų manualinių technikų ekspertė, įvairių veido masažo technikų specialistė, kosmetikė, unikalių veido pokyčių programų kūrėja, dažna televizijos laidų apie veido priežiūrą ir grožį viešnia, knygų ir daugybės straipsnių apie veidą autorė.

Gražus veidas, švytinti oda ir puiki nuotaika, sukuriama savo rankomis, – įmanoma ir būtina!

Veido savimasažas –  itin malonus ir visiškai saugus būdas padėti veidui atrodyti jauniau be injekcijų, plastikos chirurgų pagalbos ar aparatais atliekamų grožio procedūrų. Tapkite savo veido masažuotoju dabar ir visam gyvenimui!

ĮSPĖJU! Veido savimasažas gali sukelti ne tik palaimą, bet ir emocinę priklausomybę, nes:

  • oda tampa švytinti ir stangri, visi jos sluoksniai jaunėja,
  • raukšlių sumažėja ir veidas „pakyla“,
  • veido bruožai tampa dailesni ir švelnesni (natūralus fotošopas),
  • gerėja viso organizmo būklė,
  • esate ramesni ir geresnės nuotaikos.

Knyga tinka visiems savimi besirūpinantiems žmonėms, grožio specialistams, gydytojams. Metodika veiksminga ir patvirtinta moksliškai.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook