Ar vaikas saugiai grįš namo iš mokyklos?

Ar vaikas moka saugiai elgtis gatvėjeKą daryti, kad vaikas į mokyklą keliautų saugiai – prieš mokslo metų pradžią primena Lietuvos policija ir saugaus eismo projektas “Nebūk briedis”.

Kaip išmokyti vaiką saugaus elgesio gatvėje?

Tėvai, seneliai ir kiti artimieji neturi pamiršti, jog labai svarbu parengti vaiką saugiai elgtis gatvėje. Nuo mažens įskiepykite vaikui supratimą apie tinkamą elgesį kelyje ir atsakomybę. Suprantamai paaiškinkite vaikui pagrindines saugaus elgesio kelyje taisykles. Nepamirškite, kad geriausias pavyzdys vaikui – tinkamas suaugusiųjų elgesys.

Pradinių klasių moksleiviui, taip pat ir vyresniam (penktokui ar šeštokui) prieš rugsėjo 1-ąją parinkite saugų maršrutą į mokyklą ir atgal į namus. Kartu su vaiku nueikite juo keletą kartų. Eidami šiuo maršrutu, mokykite vaiką, kur ir kaip pereiti gatvę: šviesoforu reguliuojama pėsčiųjų perėja, tik kelio ženklais pažymėta nereguliuojama pėsčiųjų perėja, sankryža.

Pasirūpinkite, kad tamsiuoju sezonu, ypač lietingu oru, vaikas turėtų atšvaitus ir žinotų, kad jie būtini.

Ką galėtų padaryti mokytojai dėl saugaus vaikų elgesio keliuose?

Pedagogai turi supažindinti moksleivius su šalia mokyklų įrengtomis perėjomis, aiškinti vaikams saugaus elgesio kelyje taisykles ir skatinti jų laikytis. Baigiantis paskutinei pamokai, mokytojai turėtų priminti vaikams: kad jie nepamirštų saugiai elgtis gatvėje, laikytųsi taisyklių, neskubėtų. Nuolat primenant vaikams, jie pamažu įsisąmonins saugumo kelyje svarbą ir įpras tinkamai elgtis.

Ar privalomos saugaus eismo pamokos?

Pradinių klasių moksleiviams saugaus eismo mokymas – atskirų dalykų mokymo dalis. Be to, bendrojo lavinimo mokyklose yra žmogaus saugos pamokos, į kurias įeina ir saugaus elgesio kelyje mokymai.

Saugaus eismo pamokas mokymo ir švietimo įstaigose nuolat veda policijos pareigūnai. Be to, organizuojami saugaus eismo renginiai, kurių dalyvis – vaikų bičiulis Amsis. Policija sukūrė animacinių filmukų ciklą, kaip vaikai turi elgtis atitinkamose situacijose: Vaikų bičiulio AMSIO patarimai

Saugaus eismo klasė policijoje

Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Utenos apskričių vyriausiuosiuose policijos komisariatuose Lietuvos policija įsteigė 6 saugaus eismo klases.

Saugaus eismo klasės sudaro sąlygas ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikams, bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, kitiems visuomenės nariams ugdyti ir plėtoti savo, kaip eismo dalyvio (pėsčiojo, keleivio, vairuotojo), saugaus eismo kompetenciją, mokytis ir įgyti daugiau praktinių saugaus elgesio įgūdžių. Ugdoma pagarba žmogaus gyvybei ir jos išsaugojimui, pagarba eismo dalyviams, atsakomybė už savo elgesį kelyje.

Policijos pareigūnai kviečia visus, vaikus ir suaugusiuosius, kartu aptarti ir prisiminti pagrindines saugaus elgesio kelyje taisykles, išklausyti pareigūnų patarimų, kad kelyje neužkluptų nelaimė ir kiekvienas laimingai pasiektume kelionės tikslą.

Per metus policijos saugaus eismo klasėse apsilanko apie 15 000–18 000 vaikų.

Susijusios temos:

[inpagepostlist_search mokinukas]

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook