Aštuonių mėnesių Aurijus

Svoris –9000 g, ūgis– 69 cm. Per mėnesį išdygo 4 dantukai: 2 apatiniai centriniai kandžiai ir 2 viršutiniai šoniniai kandžiai. Sveikas kaip ridikas!

Gyvenimo pamokos, auklėjimo sunkumai ir tvirtas charakteris. Nesuprantu, kodėl visiems kūdikiams reikia tokių dalykų, kurių jiems negalima, kaip pvz.: televizorius, kompiuteris, mobilusis telefonas, televizoriaus pultelis ir t.t. Toks jausmas, kad gamintojai į visus draudžiamus kūdikiams ir vaikams prietaisus įmontuoja vaikišką magnetuką, kuris juos stebuklingai traukia. Gal kaltas XXI amžius, nors manau žodžiai „ne“, „negalima“, draudžiama“ – kiekvieną vaiką veikia priešingai: „man reikia“, „aš noriu“ ir t.t. Taigi Aurijus irgi ne išimtis, jam visko reikia, ko negalima jo amžiaus kūdikėliui. Kur bepaliktume televizoriaus pultą, visur jį suras.

Jei pultas lovoje – vartysis tol, kol jį pasieks, jei pultas kitoje vietoje- suras jį akimis, ties į jį rankas ir niurzgės tol, kol nesudominsi kitu dalyku. Tėtis darė bandymus: sudėjo kelis mėgstamiausius jo žaislus, neveikiantį pultą ir mūsų televizoriaus pultą. Spėkite, ką išsirinko Aurijus – ogi draudžiamą pultą! Kartu su tėčiu bandėme nekreipti dėmesio, kai paimdavo pultą – neveikia, jam vis tiek jo reikia. Pasekmė – pultas jau neveikia.

Ketvirtąjį mėnesį Aurijų buvo aplankę ožiukai, o aštuntąjį jį aplankė OŽIAI (bijau įsivaizduoti, kas bus toliau). Kai jis ko nors nori arba jam kažko labai reikia ir negauna – pradeda klykti, kelia užpakaliuką ir spardosi kojytėmis….

Mamos už plaukų jau netampo, nes žino, kad jei tai darys, mama irgi patampys sūnelį už plaukų, o tai jam nelabai patinka.

Ko išmoko. Moka ploti katutes. Labai patinka sėdėti. Atsisėdus tiek daug galima pamatyti, ko nesimato gulint. Pats dar neatsisėda, tad terorizuoja tėvelius: tiesdamas rankutes, prašosi tėvelių pagalbos atsisėsti. Sėdėdamas žaidžia su savo žaislais, kurie sudėti į dėžę. Pats svarbiausias užsiėmimas iškraustyti visą dėžę. Jei tik palieti kokį nors jo žaisliuką – būtinai ir Aurijui jo prireikia.

Labai puikiai moka atsisegti sauskelnes, o kartais net sugeba atplėšti sauskelnių gabaliuką. Sauskelnių keitimas po truputį tampa „Misija neįmanoma“, nes jam tuo momentu labai reikia sėdėti arba vartaliotis po visą lovą.

Labai patinka suptis sūpynėse. Įsodinus į sūpynes žino kur reikia laikytis, kad tvirtai sėdėtų.

Laikomas už pažastų, spiriasi kojytėmis į lovą arba grindis ir spyruokliuoja kaip prisukamas žaisliukas (toks jausmas, kad vaikas prarijo spyruoklę, o kiek džiaugsmo ir krykštavimo būna – skamba visi namai.

Kai mama paklausia „Kur tėtis?“ ieško tėčio akimis, o suradęs – nusišypso.

Dienotvarkė. Rytas prasideda 7val. arba 8val. Miega jau tik 2 kartus (ryte – apie pusvalandį ir po pietų – apie 1,5val.). Miegučio gulasi tarp 21-21.30val. Maudosi 2 kartus į savaitę.

O jau kalbų, kalbų… Čiauška kaip užvestas (visas – į mamą). Pats mylimiausias žodelis „atia“. Kartais pabunda ryte ir iš karto „atia-atia, atia-atia“. Nauji skiemenys: „ba-ba-ba-ba“, ki-li-ki-li“, „tin-tin-tin“, „ka-ka-ka-ka“ „cha-cha-cha“ ir dar įvairūs jų deriniai. Labai smagu garsiai parėkauti ir pariaumoti arba tyliai šnabždėti. Į lauką einam kiekvieną dieną, kai nėra lietaus arba didelio vėjo.

Valgo mamos pieną: kas 2-3 val., po 6 – 10 min., per pietus daržovienę su mėsa (triušiena, veršiena) ir vakare – kruopų košę. Užkandžiams mėgaujasi obuoliu arba bananu.

mama Rita Tumėnė

Trumpai: gydytojai apie aštuntojo mėnesio ypatumus

Paūgėjęs kūdikis reikalauja nuolatinio mamos dėmesio. Jam tai yra būtina emociniams poreikiams patenkinti. Bendraudamas su tėvais, mažylis mokosi mylėti, suprasti kitus, vystosi fiziškai ir protiškai, auga ramesnis. Tegu mažylis būna ten, kur jūs: mama dirbs savo darbus, o mažylis šalia bus užsiėmęs savais reikalais. Mažylis jaučiasi saugus, kai mato šalia mamą ir kitus artimus žmones, pasijutęs nesaugiai jis bus neramus.

Rytais nuprauskite kūdikį, būtinai plaukite rankytes prieš valgį.

Nors ir gerai sėdinčio kūdikio nedera sodinti ant suaugusiųjų kėdės, nes jis gali paslysti ir nukristi. Krisdamas mažylis išsigąsta ir kurį laiką bijo sėdėti.

Pediatrai nepataria naudoti vaikštynės, nes dar nemokantis savarankiškai vaikščioti mažylis joje greitai pavargsta, todėl palinksta į priekį ir jo stuburas vystosi netaisyklingai. Be to, išvargęs kūdikis negali pakeisti kūno padėties ir pailsėti.

Kad kūdikis greičiau užmigtų, nebežaiskite pamaitinę jį prieš miegą. Prieš paskutinį maitinimą pabūkite su kūdikiu lauke, o grįžę jį išmaudykite.

Jeigu kūdikis sėdėdamas ima ritmingai suptis, linguoti galva arba stuksenti į šalia esantį daiktą, reiškia, kad jam nuobodu ir trūksta dėmesio. Tai blogas įprotis ir signalas jums, kad reikia mažyliui skirti daugiau dėmesio.

Kūdikį labiausiai domina daiktai, kuriuos naudoja mama ir kiti šeimos nariai, taigi, jo žaislais tampa visi daiktai, kuriuos jis pačiumpa.

Maniežas- saugi žaidimų vieta kūdikiui, bet ne visi mažyliai mėgsta žaisti už grotų. Pastebėta, kad manieže žaidžiantys kūdikiai progresuoja lėčiau negu tie, kurių laisvė neribojama. Judėjimas mažyliui padeda susipažinti su aplinka.

Mažylis noriai mokosi naujų žaidimų, pamojuoti atsisveikinant, ploti katučių, parodyti ausytę, burnytę. Duokite jam kuo įvairesnių žaislų. Vienu metu- vieną žaislą, nes jis sugeba sukoncentruoti dėmesį tik į vieną daiktą, nors kiekvienoje rankoje gali išlaikyti ir stebėti du daiktus.

Kūdikis jau gali mokytis atlikti paprastas užduotis, pavyzdžiui, pasiekti nuo jo „bėgantį“ daiktą, „gaudyti“ kamuoliukus.

Dažni draudimai žaisti su aplinkiniais daiktais, slopina mažylio norą pažinti, todėl sutvarkykite namus taip, kad jis nematytų daiktų, su kuriais negali žaisti ir kad rečiau jis girdėtų – „negalima“.

Kalbą kūdikis supranta anksčiau negu pats pardeda kalbėti. 8- 10 mėnesių kūdikis gerai supranta 5-7 žodžius. Jei mažylis supyksta ir pradeda verkti negavęs trokštamo daikto, paaiškinkite jam ramiu tonu.

Sveikata. Saugumo sumetimais neduokite mažyliui sulūžusių žaislų bei daiktų aštriais kampais. Jeigu bute yra laiptų, užtverkite priėjimą prie jų. Nepalikite polietileninių maišelių ten, kur kūdikis gali juos pasiekti, nes jis gali užsimauti maišelį ant galvos ir uždusti arba praryti skutų.

Gydytojo nurodymu rachito profilaktikai duokite mažyliui vitamino D.

Kūdikiui duokite tik šviežiai pagamintą maistą. Nelaikykite paruošto maisto termose, nes šilumoje greitai dauginasi bakterijos.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook