Devintasis Aurijaus mėnuo

Svoris9500 g, ūgis – 72 cm. Vystymasis – išdygo 2 centriniai kandžiai

Ko išmoko. Pats mylimiausias užsiėmimas – šokiai. Tik išgirdęs muziką iškarto pradeda šypsotis, linguoti, mojuoti rankytėmis ir spardytis kojytėmis. Kartais mamai užtenka padainuoti linksmą dainelę ir iškarto prasideda šokiai. Net lopšinės jau neįmanoma padainuoti, nes pradeda kikenti. Kai būna linksmai nusiteikęs, dar ir dainuoti bando.

Labai pasistengus pavyksta pačiam atsisėsti (deja, tai būna labai retai). Sėdėdamas apsisuka aplink savo ašį. Sėdi ir žaidžia su savo žaislais, kurie sukrauti į dėžę. Aštuntąjį mėnesį buvo smagu kraustyti dėžę imant po vieną žaisliuką, o devintąjį mėnesį labai smagu išversti visą dėžę ir nereikalingus žaislus krauti atgal. Tarp nereikalingų žaislų nuolat atsiranda kojinės (kurias nusiima pats) ir čiulptukas. Žaisdamas dažniausiai paima po žaislą į abi rankas, labai smagu juos padaužyti vieną i kitą.

Nors Aurijaus zodiako ženklas – liūtas, bet ropoja atbulai, kaip vėžys .

Jau supranta, kad atsisveikinant reikia pamoti rankyte ir sakyti „Atia-Atia“.

Kalba. Kartais prabunda naktį ir pradeda čiauškėti, pasišneka pats su savimi apie pusvalandį ir toliau miega. Nauji garsai: „gi-gi-gi“, „ga-ga“, „ghi-ghi-ghi“, „da-da-da“, „brrrrrr“. Bando kartoti įvairius garsus ir veido mimikas.

Dienotvarkė.

Rytas prasideda 8val. Dažniausiai miega jau tik 1 kartą per dieną – po pietų, 2-3val. Miegučio gulasi tarp 21-21.30val.

Valgo mamos pieną kas 3-4 valandas po 6 –9 minutes (naktimis kas 2val. po 10-15 min.). Per pietus valgo daržovienę su mėsa (triušiena, veršiena) ir vakare – kruopų košę. Užkandžiams – obuolys arba bananas.

Maudosi 2 kartus per savaitę.

Atšilus orams didžiąją dienos dalį praleidžiame lauke.

 

Trumpai: gydytojai apie devintojo mėnesio ypatumus

Sportiniame vežimėlyje neleiskite kūdikiui miegoti, užmigusį mažylį būtinai reikia paguldyti. Jeigu kūdikis miega vežimėlyje, užsegite saugos diržus, nes jis gali iškristi iš vežimėlio arba apsiversti su juo.

Mažylis jau moka nusimauti kojines ir dažnai užsimano įsikišti jas į burną. Todėl kūdikio kojinės visada turi būti idealiai švarios.

Mažylis noriai kopijuoja jūsų veiksmus. Jeigu jam parodysite, kaip plauti rankas, nusirengti ar apsirengti, jis suvoks tai kaip žaidimą ir lengvai išmoks būtiniausių dalykų. Jeigu parodysite, kaip ant popieriaus piešti linijas, mažylis stengsis tai pakartoti. Žinoma, tuomet gali būti išmargintos ir sienos.

Mažylis dėmesingai klauso kalbos, todėl svarbu kalbėti kiekviena proga ir atsakyti į vaiko kalbą. Stenkitės suprasti, ką kūdikis jums pasakė: kalbėjimas su juo bus jam puikus stimulas kuo daugiau kalbėti. Su kūdikiu bendraukite ramiu tonu. Šiurkštus mamos ar kitų suaugusiųjų balso tonas sukelia neigiamas emocijas ir kūdikis pravirksta.

Sunkiai užmiegančio kūdikio nepratinkite prieš miegą čiulpti žinduką, pirštą, gerti pieną iš buteliuko, krapštyti ausį, siūbuoti ir pan. Šie įpročiai įgyjami tuomet, kai mažyliui neskiriama reikiamo dėmesio, kai jis jaučia išsiskyrimo su mama baimę.

Negriebkite ant rankų verkiančio mažylio, nes jis įpras gąsdinti verksmu.

Kūdikis kasdien vis judresnis. Leiskite jam judėti tiek, kiek jis nori.

Šiltuoju metų laiku būkite kuo ilgiau lauke, tik saugokite mažylį nuo perkaitimo: būkite pavėsyje.

Grūdinamą kūdikį maudykite +32 laipsnių temperatūros vandenyje, o maudydami perpilkite dviem laipsniais šaltesniu vandeniu.

Pamažu atpratinkite vaiką nuo buteliuko. Jeigu mažylis nevalgo įprastiniu laiku arba suvalgo mažiau, nesistenkite jo pamaitinti apgaule. Leiskite jam pačiam spręsti, kada ir kiek valgyti.

Dauguma kūdikių devintą gyvenimo mėnesį išmiega maždaug 12 – 14 valandų per parą. Judresni mažyliai miega kiečiau ir trumpiau.

Nepratinkite kūdikio miegoti absoliučioje tyloje, nes jam bus sunku užmigti įprastoje aplinkoje. Leiskite kūdikiui miegoti jo pasirinktoje padėtyje. Aprenkite jį laisvais miego drabužėliais, praverkite langą.

9-11 mėnesių kūdikis domisi dideliais daiktais ir tuo, kaip suaugę jais naudojasi. Pavyzdžiui, įjungiamas televizorius, radijas, darinėjamos durys.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook