Kokie žaislai yra būtini kiekvienam vaikučiui iki 1-erių metų?

Kūdikio gimimas kiekvienoje šeimoje atverčia naują gyvenimo lapą, kuris, ypač jei tai pirmasis vaikas, dažnai yra be jokių instrukcijų ar paruošimo. Vaiko atėjimas į nusistovėjusią šeimos rutiną atneša begalę išbandymų, tad net jau išmoktos pamokos ir išbandyti būdai su pirmąja atžala nebūtinai suveiks su antrąja. Vis dėlto, šiandien parduotuvėse galime rasti daug įvairios paskirties žaislų kūdikiams, kurie gali prisidėti prie augančio vaiko vystymosi ir pasaulio pažinimo, taip pat užimti vaiką – ir duoti kelias minutėles jums, tėveliai, atsigerti kavos.

Pirmasis ir reikšmingiausias žaislas saldžiam miegui

Specialistai jau seniai ištyrė, kad žaislai turi didelę reikšmę vaiko raidai ir vystymuisi. Tam tikri svarbūs etapai vaiko gyvenime, pavyzdžiui, pirmosios savaitės darželyje, trumpas išsiskyrimas su tėvais arba maitinimo krūtimi nutraukimas, sukelia nemažai nerimo, kurį gali padėti išgyventi ir priimti mylimas žaislas. Vaikai, vaikystėje turėję mylimiausią žaislą, užauga dėmesingesni ir drąsesni, lengviau prisitaikantys prie pokyčių. Bene svarbiausias žaislas kūdikystės etape yra pirmasis žaislas – migdukas. Galimai savo vaikystėje taip pat turėjote panašios paskirties žaislą, tai galėjo būti tiek pliušinis žaisliukas, tiek mama kvepiantis apklotukas. Šiandien migdukai kūdikiams gali būti įvairūs, kartais tai pliušinis kiškutis su skepetaite arba barškučiu, kartais kramtukas su maloniu prisiglausti žaisliuku arba melodiją skleidžiantis žaislas. Svarbiausia migduko paskirtis – suteikti vaikučiui saugumo jausmą, kuris jaučiamas prisiglaudus prie mamos. Daugiafunkcis migdukas – nauda jums ir jūsų vaikučiui.

Lavinamieji žaislai ir jų nauda

Net labai ankstyvais kūdikystės mėnesiais vaikučiai mokosi sutelkti dėmesį ir pažinti pasaulį užčiuopdami įvairias formas, stebėdami žmonių veidus, tyrinėdami spalvas. Jau nuo antro mėnesio rekomenduojama suteikti sąlygas šiems gebėjimams vystytis. Vienas tinkamiausių žaislų – lavinamasis kilimėlis, kuriame vaikas gali pažinti įvairias medžiagų tekstūras, lavinti smulkiąją motoriką apčiuopdamas pakabintus žaisliukus ir klausytis naujų garsų. Vis dėlto, renkant bet kokį žaislą 2–4 mėn. vaikui, vertėtų orientuotis į paprastumą, nesistengti perkrauti vaiko dėmesio žaislų įvairove – tai yra hiperstimuliacija, kuri trikdo ir nepadeda vaiko dėmesio paskirstymui. Tokio amžiaus vaikučiams taip pat galima pasiūlyti pliušinius kamuolius, paprastus ir patogius suimti barškučius, leisti susipažinti su kontrastinėmis spalvomis, lavinti regą ir erdvės suvokimą. Neužverskite vaiko kalnu žaislų, o verčiau investuokite į kokybiškas būtiniausias priemones kūdikėlių auginimui – Philips Avent prekių asortimente galima rašti gausų prekių pasirinkimą jūsų mažylio, taip pat ir mamytės komfortui.

Kokius žaislus reikėtų vertinti atsargiai?

Tam tikri populiarūs ir daugelio tėvelių mėgstami žaislai turėtų būti vertinami ne vien iš teigiamos pusės. Pavyzdžiui, spyruoklinis gultukas dėl stipraus vaikučio supimosi gali sukelti nugaros mėšlungį, taip pat sutrikdyti pusiausvyros pajutimą. Štai šokliukas turėtų būti naudojamas tik tuomet, kai vaikas geba ropoti, sėdėti ir atsistoti, o jo klubų sąnariai yra pilnai ir taisyklingai išsivystę. Įvairių vaikštynių nauda taip pat yra kvestionuojama, iš pirmo žvilgsnio tai patogus žaislas, suteikiantis tėvams ramybę dėl vaiko užimtumo ir saugumo, kita vertus – vaikštynėje esančio vaiko judesiai yra suvaržomi, apribojamas pusiausvyros ir svorio perkėlimo lavinimas. Čia, kaip ir kitur, tinka paprasta taisyklė – mažiau yra daugiau. Tai reiškia, kad ankstyvajam vaiko vystymuisi dažnai užtenka saugios namų aplinkos ir kelių paprastų žaisliukų. Visa kita – dažnai prekybininkų sukurtos prekės, kurios neretai trukdo natūraliai vaiko raidai.

Vaiko raida – individualus reiškinys, tad įsiklausykite į savo vidinį balsą bei išgirskite vaiko poreikius, tačiau nepamirškite ir nuolatos domėtis specialistų rekomendacijomis ir vaiko raidos etapais. Žinios suteiks užtikrintumo ir sąmoningumo atsirenkant geriausius žaislus daiktų gausybėje.

Partnerio turinys

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook