Miegas – nekainuojanti grožio priemonė

Moters grožio miegas

Kiekviena tikimės nubusti ryte žvali, kupina jėgų ir energijos naujos dienos darbams. Taip ir turėtų būti – juk miegodamos ilsimės ir kaupiame jėgas. Deja, ryte džiaugiamės ne visada – dažnai iš lovos išlipame lyg sudaužytos ir pavargusios. O prastas miegas atsispindi veide – oda atrodo pavargusi ir blanki, paakiai papilkėję, veidas lyg ištinęs, o žvilgsnis – apgailėtinas. Ne veltui sakoma, kad moteris jaučiasi taip, kaip atrodo. O jaustis gerai neįmanoma neišsimiegojus.

Poilsio reikia ir odai

Naktinis miegas – viso organizmo atsinaujinimo metas, taip pat – ir odos, kuri atsigauna po dienos stresų. Dieną odą apkrauname dekoratyvine kosmetika, ją išsekina nepalankios aplinkos sąlygos – saulė, vėjas, lietus. Odos išvaizdai turi įtakos ir mimika – nesvarbu ar džiaugiamės, ar pykstame, ar rūpesčių raukšlės įsirėžia kaktoje. Taigi, per dieną gerokai nukamuotą šią moters puošmeną atkurti turi naktinis poilsis.

Kai giliai miegame, organizme gaminasi hormonas melatoninas – labai svarbi medžiaga, kuri padeda susigrąžinti jėgas. Melatoninas leidžia ir visam organizmui, ir odai atsigauti nuo dienos stresų. Jeigu neišsimiegojote, kosmetika su šia medžiaga nedaug tepadės.

Moters grožiui naudingo miego taisyklės

Miegas skirstomas į dvi pagrindines fazes – lėtąjį (gilųjį) miegą ir paradoksinį (paviršutinišką), kurios per naktį kaitaliojasi. Pagal miego gylį lėtoji fazė dar skirstoma į keturias stadijas. Normaliai miegant giliausio miego trukmė, apimanti 3 ir 4 stadijas, kiekviename cikle vis mažėja, o antroje nakties pusėje paprastai visai išnyksta. Tuo metu ilgėja paradoksinė fazė. Moksliniai tyrimai patvirtino didesnę lėtosios fazės svarbą miego kokybei.

Geras miegas priklauso dar nuo to, kiek kartų per naktį nubundame – kuo daugiau, tuo labiau prastėja miego kokybė ir giliojo miego stadija jos nebekompensuoja. Gerai išsimiegoti padės keletas taisyklių, kurios naktinį poilsį pavers tikru grožio miegu.

Grožio miego trukmė. Miegokite ne trumpiau kaip 8 valandas. Nustatyta, kad nemigos kamuojama moteris greičiau sensta, nes geras miegas būtinas ląstelėms atsinaujinti. Gerai, jeigu galime leisti sau pamiegoti iki 8 valandos ryto. Tuomet užmigti turėtume tik 24 valandą, tik gultis į lovą reikia anksčiau. Jeigu keltis ryte tenka 6-7 valandą, eiti miegoti reikės atitinkamai anksčiau. Tai reiškia, kad jeigu vakare ilgiau užsisėdėsite prie darbų arba televizoriaus, sumokėsite grožiu – juo labiau kad tikruoju grožio miegu laikomos pirmosios miego valandos. Kad įprastumėte greitai užmigti, į lovą gulkitės tuo pačiu laiku – pastovi dienotvarkė bus labai naudinga ir sveikatai, ir grožiui.

Tinkama mityba. Puikiai žinome, kad prieš pat miegą nedera valgyti, bet toli gražu ne visada laikomės šios taisyklės. Po darbo ne kasdien grįžtame namo anksti, dar praeina laiko, kol paruošiame vakarienę. Taigi apie ankstyvą paskutinį dienos valgymą galime tik pasvajoti.

Apsiriboti stikline rūgpienio arba pasukų prieš miegą dažniausiai taip pat neturime valios, ypač, kai aplinkui vilioja svaiginantys šeimai pagamintos vakarienės kvapai. Patarimas vėlai vakarieniaujančioms – bent atsisakyti saldumynų ir druskos, nes, pavyzdžiui, pastaroji, skatina skysčių sankaupas, o būtent skysčiai yra pagrindinė paakių maišelių priežastis.

Gultis alkanai – irgi nėra gera išeitis, taip pat neramiai miegosite ir prisivalgiusi iki valios, ir atsigulusi gurgiančiu pilvu. Nepatartina ir per daug gerti skysčių prieš miegą, nes jį blaškysite atsikeldamos į tualetą.

Miegamasis tik nakties poilsiui. Miegamasis – tai poilsio vieta, todėl į šį kambarį nekvieskite svečių ir pačios neįsitaisykite ant lovos su planšetiniu kompiuteriu. Nepatariama sėdėti ant lovos tvarkant dokumentus ir žiūrint televizorių. Lova turi būti ramybės ir atsipalaidavimo vieta, į kurią nesinešame įtemptos dienotvarkės problemų. Net jeigu turite galimybę numigti dieną, įsitaisykite ant patogios sofos ar išskleidžiamo fotelio, miegamąjį palikdamos tik naktiniam poilsiui. Juk prigulti galite ir užsimetusios pledą – pagrindinio paros poilsio ritualą palikite vakarui.

Tamsa ir grynas oras. Miegamajame reikia tamsos, nes būtent ji skatina gamintis melatoniną. Šviesa trukdo ne tik šiam miegą skatinančiam hormonui, bet ir užmigti. Neleidžia melatoninui gamintis ir televizoriaus ekranų bei mobiliųjų telefonų skleidžiama mėlyna šviesa. Taigi, jeigu prieš miegą žiūrėsite televizorių arba skaitysite elektroninę knygą, užmigti seksis sunkiau.

Gerai pailsėti padeda grynas oras miegamajame, nes gaunate daugiau deguonies. Be to, vėsesniu oru greičiau užmigsite ir kiečiau miegosite. Todėl prieš miegą visada išvėdinkite kambarį, kai įmanoma, praverkite langą visai nakčiai.

Patogi lova. Ar žinote, kad didelė pagalvė – ir geros savijautos, ir grožio priešas? Pagalvė neturi būti nei per aukšta, nei pernelyg minkšta. Geriausiai pasitarnaus gana plokščia pagalvė ir patogi pakišti ją po kaklu taip, kad ji nepakeltų pečių. Visiškai be pagalvės taip pat gerai neišsimiegosite – galva turi būti šiek tiek pakelta. Tokia nenuvargins kaklo ir stuburo.

Čiužinys turi būti ne tokio minkštumo kaip pūkiniai patalai, lova – erdvi, o patalynė ir miego drabužiai iš natūralių medžiagų. Labai svarbu pasirinkti tinkamą čiužinį, nes nepatogiai gulint įsiskaudės nugara, kaklas ir pečiai, o skausmas privers nubusti ne vieną kartą, todėl gerai neišsimiegosite.

Laisvė plaukams. Nesuriškite plaukų gumytėmis ir nesupinkite kasų. Jeigu plaukai labai ilgi ir lovoje nepatogu palaidais, galite nestipriai juos supinti, bet neriškite nei juosta, nei gumyte, nes šie aksesuarai miegant gali sužaloti plaukus. Taip pat negalima miegoti ir su suktukais. Verčiau ryte atsikelkite keliolika minučių anksčiau ir pasidarykite šukuoseną su plaukų džiovintuvu arba žnyplėmis. Šiuolaikiniai šukuosenos formavimo prietaisai ne tik apsaugo plaukus nuo karščio, bet ir suformuoja ilgai išliekančią šukuoseną.

Darbus baikite laiku. Visą veiklą turite baigti iki miego likus 3 valandoms. Kitaip nespėsite persiorientuoti ir ilgai vartysitės lovoje. Net nesudėtingų fizinių pratimų figūros grožiui nedarykite vėliau. Sportuoti ir mankštintis geriausia gryname ore, žinoma, jeigu tam palankios sąlygos.

Nusiteikite miegui. Atsipalaiduokite ne prie televizoriaus ar kompiuterio, o prieš miegą pasimėgaukite šilta vonia ar dušu. Tinkamas užsiėmimas moteriai šiuo metu – mezgimas, arba paskaitykite knygą, pasiklausykite ramios muzikos.

Gilus miegas suteiks energijos ir jėgų visiems dieną laukiantiems darbams, o pažvelgusi į veidrodį ir nusišypsojusi patenkinta sveika odos išvaizda visas dienos užduotis atliksite greičiau ir geriau – su puikia nuotaika. Kosmetologai pastebi, kad gerai išsimiegančių veido oda visą dieną išlieka sveikos išvaizdos ir švytinti, o nuolat stokojančios laiko miegui bei prastai miegančios moterys tuo pasigirti negali. Įdomu, kad tą patį galima pasakyti ir apie persimiegojimą – viskas gerai su saiku! Miegas būtinas sveikatai, todėl jeigu nepaisant pastangų nesiseka normaliai išsimiegoti, kreipkitės į gydytoją, – nuolatinė nemiga gali paskatinti įvairius negalavimus.

Dalia Petrutytė

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook