Nėštumo testai

Planuojančios susilaukti vaikelio moterys skrupulingai seka savo ciklą ir tą lemtingąjį periodą, vadinamą ovuliacija, po kurio vis kamuoja klausimai, ar jau, ar jau pavyko pastoti. Abejones greičiausiai išsklaidyti gali nėštumo testai, gana anksti galintys tiksliai parodyti, ar moteris nėščia.

Pastojimo galimybės skirtingais ciklo laikotarpiais

Tiek pastoti planuojančios, tiek atitinkamu metu vaikelio susilaukti neplanuojančios moterys atidžiai seka savo ciklą, skaičiuoja vaisingas dienas. Puikiai žinome, jog didžiausia galimybė pastoti yra ovuliacijos laikotarpiu. O kaip su kitais ciklo etapais? Kokia tikimybė pastoti prieš mėnesines ar po jų, o gal įmanoma ir mylintis per mėnesines?

Ar galima pastoti prieš mėnesines?

Atsakymas – taip. Nors tikimybė tikrai nėra tokia, kaip ovuliacijos metu, bet esant nereguliariam ciklui pastoti turint lytinių santykių be apsisaugojimo priemonių prieš mėnesines tikrai galima.

Tiesa ta, jog daug moterų turi nereguliarų ciklą – vieną mėnesį jis gali būti trumpesnis, kitą – ilgesnis. Jei ovuliacija įvyks vėliau nei įprastai, Jūs pastosite, jei kaip tik tuo metu turėsite lytinių santykių.

Ar galima pastoti per mėnesines?

Nors tikimybė itin maža, tačiau ji išlieka. Spermos ląstelės kiaušintakiuose bei gimdoje gali išgyventi kelias dienas, daugiausia – iki septynių. Tad jei moters ciklas yra labai trumpas, tai turint lytinius santykius paskutinėmis menstruacijų dienomis ir nenaudojant apsaugos priemonių išlieka tikimybė, jog sperma išgyvens iki ovuliacijos laikotarpio ir apvaisinimas įvyks. Taigi, aklai tikėti tuo, jog menstruacijų metu pastoti neįmanoma, nereikėtų.

Ar galima pastoti po mėnesinių?

Kiekviena moteris individuali. Gali vyrauti apytiksliai skaičiavimai, kokia vidutinė mėnesinių trukmė, kuriuo ciklo metu maždaug vyksta ovuliacija. Tačiau tai nėra taisyklės, nes moterų ciklai yra skirtingi, taip pat ir ovuliacija ne visoms vyksta maždaug ciklo viduryje, o gali įvykti pirmoje ar antroje jo pusėje. Todėl jei menstruacijos trunka ilgai, o ovuliacija įvyksta būtent pirmoje ciklo pusėje, tuomet pastoti po mėnesinių tikrai įmanoma. Juo labiau turint omenyje tai, kad sperma gyvybinga gali išlikti net iki savaitės.

Ovuliacijos ir nėštumo testai

Nėštumą planuoti ar įsitikinti juo padeda dvejopi testai: ovuliacijos ir nėštumo.

Ovuliacijos testai

Daugelis moterų žino, kas yra ovuliacija, kokia tikimybė pastoti šiuo metu, tačiau tikrai ne visoms žinoma, kaip skaičiuoti, kada gi tos vaisingos dienos. Teoriškai, ovuliacija įvyksta maždaug 14 ciklo dieną, tačiau didelė tikimybės pastoti yra ir porą dienų prieš bei po ovuliacijos. Bet kaip sakėme, „teoriškai“… Moterų organizmas skirtingas, tad ir ovuliacija neretai gali nustebinti, nesilaikydama šių taisyklių. Todėl planuojančioms nėštumą efektyviai stebėti vaisingas dienas padės ovuliacijos testai, patikimai ir tiksliai, o geriausia – iš anksto, nustatantys, kuris laikotarpis Jūsų cikle yra pats vaisingiausias.

Nėštumo testai

Vaikučio planuojančios susilaukti moterys netrukus po ovuliacijos ar nesulaukusios mėnesinių, pajutusios kitus nėštumui būdingus simptomus perka nėštumo testus. Tai testas, galintis gana tiksliai parodyti, ar moteris pastojo.

Kaip veikia nėštumo testai? Pastojus šlapime atsiranda specialaus hormono, vadinamo nėštumo hormonu. Būtent pastarajam yra jautrūs nėštumo testai. Minėtas hormonas organizme gaminti pradedamas apvaisintam kiaušinėliui prisitvirtinus prie gimdos sienelės, kas nutinka praėjus maždaug šešioms dienoms po apvaisinimo.

Nėštumo testai paprastai pirmieji moteriai patvirtina apie nėštumą. Tiesa, norint tikslumo ir patikimumo būtina laikytis testo atlikimo rekomendacijų. Šiandien rinkoje galite įsigyti ne tik įprastų nėštumo buvimą ar nebuvimą parodančių testų, tačiau ir tokių, kurie drauge parodo nėštumo savaites. Naudodamos tokį testą dar namuose, be vizito pas gydytoją, jau galite sužinoti, kiek savaičių laukiatės! Žinoma, po to būtina užsirašyti ir pas ginekologą, kuris profesionaliai prižiūrės Jus nėštumo metu.

Nėštumo testų galite įsigyti vaistinėse ar specializuotose el. parduotuvėse: https://biomed.lt/lt/115-nestumo-testai. Būtina rinktis patikimus pardavėjus.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook