Pirmasis kūdikis pritaikius genetinę atranką

Dirbtinio apvaisinimo naujovėsLatvijoje pasaulį išvydo pirmasis mažylis, kuriam 2014 metais klinikos „iVF Riga“ laboratorijoje buvo pritaikyta priešimplantacinė genetinė atranka. Mažylio chromosomų rinkinys buvo išanalizuotas priešimplantacinės genetinės atrankos metodu aCGH (array Comparative Genome Hybridization). Šiuo metodu galima vienu metu testuoti visas tėvų embriono chromosomas dar prieš jas perkeliant į motinos gimdą. Tai įmanoma tik naudojant reagentus ir aparatūrą, kuri sukurta naudojant naujausius mokslinius pasiekimus. Vienas iš sveikų embrionų sėkmingai buvo implantuotas gimdoje ir po 9 mėnesių pacientei gimė sveikas ir stiprus mažylis.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių nevaisingumo ir persileidimų priežasčių –genetiniai embriono pažeidimai. Dėl įvairių chromosomų nukrypimų, nepakankamo jų kiekio, arba atvirkščiai – papildomos chromosomos, pats organizmas gali atmesti embrioną. Tuomet moteris nėštumo nesulaukia arba persileidžia dar neštumo pradžioje. PGA metodas aCGH dirbtinio apvaisinimo metu leidžia įvertinti embrionų chromosomų visą rinkinį, nustatyti nukrypimą nuo normos ir išsirinkti perspektyvų embrioną. PGA metodas aCGH tapo – išsigelbėjimas dėl neaiškių priežasčių nevaisingoms moterims, taip pat- turinčioms sunkumų išnešiojant vaiką ir vyresnėms moterims. Embrionai, PGA dėka atrinkti persodinimui į gimdos ertmę, sėkmingai implantuojasi ir vystosi, didindami šeimų galimybes susilaukti išsvajoto mažylio.

Priešimplantacinė genetinė atranka klinikoje „iVF Riga“ pradėta 2014 metais, kai atsirado šiuolaikiškiausia įranga ir sukurta genetinė laboratorija. Šiandien „iVF Riga“ yra pirma ir vienintelė klinika Baltijos šalyse, kuri atlieka pilno chromosomų rinkinio galimos patologijos analizę. Šiais metais į kliniką kreipėsi daugiau nei dešimt Lietuvos porų.

„Nuoširdžiai sveikiname mūsų pacientus, tapusius sveiko mažylio tėvais ir norime palinkėti, kad susidūrusieji su nevaisingumo problema neprarastų vilties susilaukti sveiko mažylio. Šiuolaikinių technologijų ir mokslo išsivystymo dėka turime priemones, kurias reikia išnaudoti“, – sakė „iVF Riga” klinikos vadovė, dr. Violeta Fodina.

Nevaisingumo ir dirbtinio apvaisinimo klinika „iVF Riga“ buvo atidaryta 2013 metais, joje pacientus gydo pripažinti ir kvalifikuoti Latvijos specialistai, turintys didelę patirtį reprodukcijos, genetikos, embriologijos ir pacientų koordinavimo srityse. Nuo klinikos veiklos pradžios, pasaulį išvydo jau daugiau nei 1 000 mažylių. Šiuolaikinės diagnostikos ir gydymo technologijos leidžia įgyvendinti svajonę susilaukti mažylių net esant pačioms sudėtingiausioms situacijoms. Šių metų birželio mėnesį klinika „iVF Riga“ atidarė Reprodukcinės genetikos centrą, kurioje galima atlikti tiek citogenetikos, tiek molekulinius genetinius tyrimus. Reprodukcinės genetikos centras – pirmasis ir vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Šiaurės Europoje.

Klinika sertifikuota pagal Europos kokybės standartus, joje galima atlikti ir dirbtinio apvaisinimo programą, kurią apmoka valstybė. 2014 metais „iVF Riga“ gavo apdovanojimą už kokybę, kurią skyrė Latvijos Sveikatos ekonomikos asociacija kartu su Latvijos Kokybės Asociacija.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook