Pirmieji kūdikio žingsneliai

Kūdikis mokosi vaikščiotiKai tik kūdikis pats išmoksta atsistoti, tėvai ima nekantrauti, kada gi jis žengs pirmuosius žingsnelius. Štai jau jis pradėjo nedrąsiai žingsniuoti laikydamasis už baldų ar įsikibęs į mamos ranką, o savarankiškai vaikštinėti vis bijo. Jeigu tokiam mažyliui jau suėjo vieneri, vis tiek nerimauti neverta. Vieni vaikai pradeda vaikščioti devynių mėnesių, o kiti kone pusantrų metų – abiem atvejais viskas gerai. Tėvai nekantriai laukia kiekvieno naujo kūdikio pasiekimo, o savarankiški žingsneliai – didelis įvykis. Jį galima šiek tiek paspartinti.

Žingsnelių belaukiant

Kai kūdikis išmoksta tvirtai stovėti, laukite pirmųjų žingsnelių. Iš pradžių kūdikis bando atsistoti laikydamasis už atramos, po to bando judėti pagal sieną arba išilgai lovelės. Kitas svarbus mažylio pasiekimas, kai jis išmoksta stovėti nesilaikydamas.

Skatinkite kūdikį šliaužioti, nes tai labai naudinga mankšta, kuri formuoja tinkamą laikyseną, stiprina nugaros, kojų, rankų, pilvo preso, kaklo raumenis. Pašokdinkite kūdikį laikydamos jį už pažastų, kad, stovėdamas ant pėdų, išmoktų išlaikyti kūno svorį. Mamos prilaikomas kūdikis gali pašokinėti ant didelio pripučiamo kamuolio. Stenkitės sudominti įvairiausiais žaidimais. Tik neverskite vaiko daryti pratimus – visi užsiėmimai turi jam suteikti tik džiaugsmą.

Kūdikio mankšta ir dienos režimas

Jėgų ir energijos vaikui suteiks tinkama mityba, gimnastika, masažas ir dienotvarkė. Fiziniai pratimai padės sustiprinti kūdikio raumenis, masažas normalizuos jų tonusą. Pieno produktai, kuriuose gausu kalcio, žuvyje esančios polinesočiosios riebalų rūgštys parūpins raumenų, kaulų sistemoms ir smegenims reikalingų medžiagų. Grynas oras ir geras miegas sustiprins nervų sistemą.

Lieknesni kūdikiai pradeda vaikščioti anksčiau, nes dar nesutvirtėjusiems kaulams ir raumenims sunkiau išlaikyti didesnį svorį.

Kad vaikas greičiau pradėtų vaikščioti

Žinoma, suprantate, kad pernelyg skubinti nedera. Vaikščiojimas – sudėtingas veiksmas, kuriam vaiko organizmas turi subręsti. Tam turėtų būti pasirengę vaiko galvos ir nugaros smegenys, periferiniai nervai, perduodantys impulsus raumenims. Taip pat – kaulai, raumenys ir sąnariai, pusiausvyros centras vidurinėje ausyje.

Darbo galime imtis tuomet, kai kūdikis gerai išlaiko pusiausvyrą. Galite paskatinti vaiką eiti, jeigu išstumdysite baldus kambaryje taip, kad jis galėtų apkeliauti didelį plotą. Daugiau vaikščiojančio vaiko pusiausvyra greičiau lavėja ir jis ima pasitikėti savo jėgomis. Tik išneškite iš kambario nestabilius baldus, kurie vaikui įsikibus gali nuvirsti. Jei mažasis tinginys juda nenoriai, skirtinguose kambario kampuose išdėliokite jo mėgstamiausius žaisliukus. Tinka ir gerai žinomas žaidimas „Ateik pas mamą“. Atsistojusi per kelis žingsnelius nuo vaiko ir pakvietusi mažylį, tuojau pat sulauksite savarankiškais žingsneliais į mamos glėbį atpuolusio mažylio. Pirmieji žingsneliai netvirti, o kad išlaikytų pusiausvyrą, vaikas plačiai išskečia rankas ir kojas – krypuoja kaip ančiukas.

Geriausia – basomis

Vaikui mokantis vaikščioti nereikėtų auti batukų. Basa pėda jis geriau jaučia paviršių, dirginamos pėdose esančios nervų galūnėlės ir jam lengviau išlaikyti pusiausvyrą. Jei grindys per šaltos, apmaukite kojinytes neslidžiu padu.

Pasirūpinkite vaiko saugumu

Judrus kūdikis nuolat griuvinėja, todėl namuose neturi būti aštrių kampų. Pavojingus stalų, spintelių ir kitų daiktų kampus geriausia apsaugoti specialiomis apsaugomis. Jų galite įsigyti prekybos centruose ir interneto parduotuvėse. Šios apsaugos negadina baldų, o vėliau jas lengvai nuimsite.

Parengė Undinė Gilė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook