Vaiko vasaros vaistinėlė – ko gali prireikti

Ruošdamiesi poilsiui su vaikais, nepamirškite, kad jiems sunku prisitaikyti prie klimato pokyčių, jų įnoringi pilveliai gali pasipriešinti neįprastam maistui, nuotaiką gadina besikalantys dantukai. Nežinia, kokie rūpesčiai gali netikėtai užklupti malonioms atostogoms nusiteikusius tėvus. Bet daugumą sunkumų galima numatyti iš anksto ir pasiruošti, kad galėtumėte greitai juos įveikti ir neleistumėte sugadinti atostogų. Nerimą ir įtampą dėl staiga užklupusio negalavimo sumažins iš anksto suruošta vaiko kelionių vaistinėlė, kurioje pagal mažylio amžių ir sveikatą atrinkti vaistai.

Temperatūrą ir skausmą mažinantys vaistai

Aklimatizacijos kurorte periodu vaiko imunitetas nusilpsta, todėl užtenka ilgiau pasimaudyti vėsioje jūroje ir jis pradeda karščiuoti, sloguoti, suskausta gerklė. Kurorte nemaža tikimybė vaikui užsikrėsti virusais ar bakterijomis nuo gausybės kitų čia besiilsinčių žmonių.

Jeigu pakilo temperatūra mažam vaikui, patariama visada kreiptis į gydytoją, bet kol pateksite pas medikus, gelbės vaistai. Kai vaiko temperatūra didesnė kaip 38,5 laipsniai, laukti neverta. Mažiesiems tinka jiems skirti vaistai, kurių veiklioji medžiaga, pavyzdžiui, ibuprofenas. Patiems mažiausiems patogu sugirdyti skysto pavidalo vaistų. Šių preparatų galima duoti vaikams nuo 3 mėnesių. Be to, temperatūrą mažinančius tokius vaistus galėsite naudoti ir nuo skausmo, pavyzdžiui, suskaudus dantukui.

Vaikiškus vaistukus nuo skausmo savo nuožiūra mažyliui galite duoti maždaug 3 dienas, bet jeigu temperatūra nekrenta, būtina kreiptis į gydytoją ir tęsti šių vaistų vartojimą tik jam patarus. Dar anksčiau reikia susirūpinti, jeigu karščiuoja kūdikis ir temperatūra nepradeda kristi po paros, ilgiau nebelaukite ir pasikonsultuokite su specialistu. Esant 39–41 laipsnio temperatūrai, vaiką skubiai turi apžiūrėti gydytojas.

Temperatūrai matuoti nepamirškite į kelionių vaistinėlę įsidėti termometro. Vaistinėje rasite įvairių elektroninių termometrų, kuriais patogu matuoti temperatūrą patiems mažiausiems.

 Kai neleidžia kvėpuoti sloga

Užgulta nosimi vaikui sunku kvėpuoti, ypatingai dėl to kenčia kūdikiai, nes negali žįsti. Todėl preparatai nosytei plauti bei slogai gydyti būtini kelionių vaistinėlėje. Pavyzdžiui, jūros vandens tirpalas, kuris suminkštins ir pašalins sudžiūvusias luobeles, sudrėkins gleivinę. Saugūs naudoti specialiai vaikams pagaminti slogą mažinantys jūros vandens tirpalų purškikliai.

Gerklės skausmui malšinti

Kartu su pakilusia temperatūra ir sloga dažnai atsiranda ir gerklės skausmas. Paūgėjusiam vaikui gerklės perštėjimą numalšins čiulpiamosios pastilės, purškiamieji vaistai, kurie dezinfekuoja gerklytę ir mažina uždegimą. Mažesniems vaikams nuo gerklės skausmo padės medetkų, šalavijų ar ramunėlių arbatėlės. 

Nuo kosulio

Sunegalavusiam vaikui gali atsirasti sausas kosulys, tuomet prireiks vaistų, skystinančių skreplius ir minkštinančių kosulį. Kai kosulys pasidarys drėgnas, greičiau pasveikti padės atsikosėjimą skatinantys preparatai.

Jei suskaudo ausytę

Viršutinių kvėpavimo takų infekcijas neretai lydi otitas – vidurinės ausies uždegimas. Maži vaikai šia liga suserga gana dažnai, o vasara – būtent tas metas, kai ausų uždegimai suaktyvėja. Todėl jei ketinate ilsėtis su mažais vaikais, į kelionių vaistinėlę įsidėkite ir ausų lašiukų.

Į pagalbą skrandžiui

Kitoks maistas ar vanduo iš čiaupo vaikams greitai sutrikdo virškinimą. Dažnos mažųjų poilsiautojų bėdos viduriavimas, vėmimas ir skrandžio skausmai. Todėl kelionės vaistinėlėje būtini vaistai nuo virškinimo sutrikimų. Viduriuodamas ir vemdamas vaikas greitai netenka skysčių ir mineralinių medžiagų, todėl vien tik vaistų nuo šios problemos gali neužtekti – reikės vandens ir mineralų kiekį atkuriančio preparato.

Nuo alergijos

Sloga vaikui gali atsirasti ir dėl alergijos. Kiti šios ligos požymiai: bėrimai, kosulys ir dusulys, atsiradęs dėl bronchų spazmų, pilvuko skausmas. Svečioje šalyje kitokie augalai, skiriasi maistas, vandens sudėtis, gali sugelti vabzdžiai. Todėl kelionėje pravers antihistamininiai vaistai nuo alergijos Vaistų nuo alergijos kelionėje verta turėti visiems, net ir niekada nesusidūrusiems su šia liga.

Susižeidus

Nedidelės traumos – nubrozdinimai, mėlynės, sumušimai – vaikų kasdienybė. Nesitikėkite, kad mažųjų įpročiai pasikeis išvykoje, verčiau pasiruoškite ir šioms nelaimėms. Žaizdelėms dezinfekuoti būtinai pasiimkite antiseptinį preparatą. Kad žaizdos greičiau sugytų, reikės uždegimą mažinančio ir apsaugančio nuo kitų infekcijų tepalo ar gelio.

Pirmosios pagalbos komplekte turi būti įvairių dydžių sterilių tvarsčių, taip pat – elastinių tinklelių ir elastinių tvarsčių, sterilios marlės servetėlių, vatos ir sterilių vatos kamuoliukų pakuotės, higieninių maišelių, jei vaiką pykina kelionėje; būtinos žirklės (geriausia su bukais galais), reikalingas pincetas, įvairių dydžių antibakterinių pleistrų rinkinys, taip pat – nuospaudoms skirtų pleistrų.  

Kraujavimui sustabdyti, pavyzdžiui, iš nosies, gali prireikti šaldomojo maišelio, kurį įsigysite vaistinėje. Sumušimų, išnirimų, patempimų skausmui sumažinti turėkite šaldantį aerozolį arba gelį.

Vabzdžiams atbaidyti

Poilsį gali apkartinti ramybės neduodantys vabzdžiai, nuo kurių apsiginti nėra paprasta. Juos nubaido įvairūs purškikliai, tepalai ir losjonai, bet mažam vaikui cheminiai repelentai gali pakenkti –  ieškokite saugių, jūsų mažylio amžiui tinkančių priemonių. Jeigu vis dėlto apsisaugoti nepavyktų, pasiruoškite vabzdžių nuodų sukeltas reakcijas (niežulį, patinimą, skausmą) slopinančią priemonę.

Jeigu vaikas serga lėtine liga ir gydomas vaistais, nepamirškite jų kelionėje. Ketindami panaudoti praėjusios vasaros kelionių vaistinėlę, patikrinkite vaistų galiojimo laiką.

Parengė Undinė Gilė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook