Veiksminga priemonė užpuolus slogai, kosuliui ir gerklės skausmui

Virusinės peršalimo ligos labai užkrečiamos, todėl nenuostabu, kad vaikai jomis serga visais metų laikais. Aršiausiai šios ligos puola šaltuoju metų laiku – nuo ​​rudens iki pavasario pabaigos. Dažniausi jų sukėlėjai rinovirusai, gripo ir paragripo virusai, respiracinis sincitinis virusas (RSV) ir Covid-19.

Gali prireikti gydytojo pagalbos

Ligos sukėlėją sergantis žmogus perduoda su seilių lašeliais, išsiskiriančiais kosint, čiaudint ar tiesiog kalbant. Virusai taip pat gali išgyventi ant paviršių, nuo kurių jie rankomis pernešami į burną ir nosį, o iš ten patenka į organizmą.

Kol pajuntame pirmuosius ligos požymius, praeina keletas dienų. Skirtingi kvėpavimo takų virusai sukelia tuos pačius peršalimo simptomus, kurie visiems gerai pažįstami.

Patekus virusams į nosies gleivinę atsiranda uždegimas ir gleivinė paburksta, prasideda sloga. Užgulta ir bėgančia nosimi pasidaro sunku kvėpuoti, dirginami kvėpavimo takai, todėl pradedame čiaudėti. Atsiranda gerklės skausmas ir perštėjimas, ima kamuoti iš pradžių sausas, vėliau drėgnas kosulys. Gali skaudėti galvą, raumenis, krėsti šaltis, pakilti temperatūra. Dar vienas ligos požymis – akių gleivinės uždegimas, kurio pažeistos akys ašaroja ir bijo šviesos. Galimi įvairūs ir skirtingo intensyvumo šių virusinės infekcijos požymių deriniai.

Paprastas peršalimas daugeliu atvejų praeina be pasekmių, ligos simptomai išnyksta be ypatingų vaistų – užtenka juos slopinančių įprastinių priemonių. Tačiau susilpnėjus imunitetui viruso pažeistoje gleivinėje gali suaktyvėti bakterijos. Tokios infekcijos vadinamos antrinėmis. Tai ausies uždegimas otitas, sinusitas, pneumonija ir bronchitas.

Kad išvengtume komplikacijų, esant sunkesniems simptomams, įtarus gripą ar COVID-19, geriausia kreiptis į gydytoją, kuris nustatys konkrečią ligą ir skirs vaistus. RSV taip pat gali sukelti sunkesnes infekcijas ir komplikacijas, pavyzdžiui, bronchiolitą ir pneumoniją. Ši liga ypač pavojinga vaikams iki vienerių metų.

Būtina gydyti ir paprastą peršalimą

Gydantis bet kokią virusinę ligą svarbu palengvinti infekcijos simptomus, neleisti ligai užsitęsti ir atsinaujinti, be to, reikia užkirsti kelią komplikacijų vystymuisi. Tinkamai gydantis, paprastas peršalimas turėtų išnykti lengvai, greitai ir be pėdsakų. Dažniausiai komplikacijos kyla dėl to, kad peršalimo nelaikome rimtu negalavimu, todėl jo nepaisome. Tačiau gydytis svarbu tam, kad išvengtume rimtesnių padarinių.

Esant nesunkiai ligai užtenka paprastų priemonių. Gerklės skausmui malšinti naudojami skalavimo skysčiai, malšinantys skausmą ir turintys antiseptinį poveikį. Paburkusią nosį plauname fiziologiniu tirpalu. Dažnas gelbėjasi lašais su kraujagysles sutraukiančiais komponentais, tačiau juos saugu vartoti tik savaitę. Esant paprastam peršalimui temperatūra dažniausiai nėra didelė, todėl jos mažinti vaistais nereikia.

Inhaliacijos – greitai palengvinančios kosulį, kvėpavimą ir numalšinančios gerklės skausmą

Kosulį, gerklės skausmą ir nosies užgulimą sunkiai pakelia suaugęs žmogus, o ką bekalbėti apie vaiką. Vienas iš švelniausių būdų gydyti virusines peršalimo ligas ir palengvinti jų simptomus – inhaliacijos. Šios procedūros yra veiksmingos, neskausmingos ir švelnios: vaikui kur kas maloniau pakvėpuoti garais per inahaliatorių, nei išgerti neskanų vaistą.

Inhaliatorius bus naudingas sergant įvairiomis kvėpavimo takų ligomis: prietaisas gydytojo paskirtą vaistą paverčia mažytėmis dalelėmis (aerozoliu), kurios gali prasiskverbti tiesiai į ligos pažeistą vietą, nesvarbu, ar tai bronchai, ar plaučiai. Būtent dėl ​​tokio poveikio inhaliacijos yra veiksmingas gydymo būdas.

Itin patogus tinklelinis inhaliatorius, kuriame galima naudoti visus gydytojo skirtus vaistus. Tinklelinė technologija leidžia susmulkinti vaisto daleles iki labai mažo dydžio.

Tinklelinis inhaliatorius yra nedidelis nešiojamas prietaisas. Inhaliacijos metu vaikas gali patogiai žaisti, mokytis, užsiimti kita veikla. Šie prietaisai veikia tyliai, negąsdina ir neerzina mažylio – blogai besijaučiantys vaikai ypač jautrūs dirgikliams.

Tinklelinio inhaliatoriaus energijos šaltinis gali būti bet kuris USB jungtį turintis įrenginys (išmanusis telefonas, planšetinis kompiuteris, maitinimo blokas). Prireikus visada galima pasiimti prietaisą su savimi arba atlikti inhaliacijas patogiai namuose.

Inhaliacijos padeda greitai susilpninti peršalus užklupusius negalavimus: kosulį, slogą, gerklės skausmą. Be to, šios procedūros, atliekamos su fiziologiniu tirpalu (tokiu kaip Rinoflux), gali būti puiki prevencija sezoninių peršalimo ligų siautėjimo laikotarpiais. Tokį tirpalą galima įsigyti vaistinėje be recepto.

 

Parengė Undinė Gilė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook