Celiulitas po gimdymo – kaip greičiau atsikratyti?

Viena iš nemaloniausių problemų po gimdymo, su kuriomis susiduria jauna mama, celiulitas. Su šiuo moters grožio priešu kovoti itin sunku. Pagrindinė priežastis, kodėl nėštumo metu atsiranda celiulitas, hormoniniai pokyčiai. Skatina šį nemalonų reiškinį netinkama nėščiosios mityba ir nejudrus gyvenimas.

Celiulitas formuojasi dermoje (viduriniame odos sluoksnyje) ir poodiniame riebaliniame audinyje. Didėjant pilvui, dažna būsima mama pastebi, kad oda darosi nelygi, panaši į apelsino žievę. Labiausiai pakinta šlaunų, sėdmenų, pilvo oda, nes šiose vietose susikaupia daugiausia riebalų. Ten odos nelygumai greičiausiai pastebimi.

Kodėl nėštumo metu atsiranda celiulitas?

Celiulitas būdingesnis moterims, nes moterys turi daugiau riebalinio audinio negu vyrai, be to, šis audinys kitaip išsidėstęs.

Derma išraizgyta smulkių kraujagyslių ir kapiliarų. Nėštumo metu padidėjęs estrogeno kiekis sutrikdo joje kraujotaką. Todėl kaupiasi skysčiai ir susidaro toksinai, padidėja poodinio riebalinio audinio ląstelės. Išbrinkę audiniai ir ląstelės ima spausti kapiliarus ir nervus, o dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos riebalai ir toksinai nepasišalina. Didėjant nėštumo laikui, situacija vis labiau blogėja, nes kraujagysles vis daugiau spaudžia didėjantis pilvukas.

Odoje susidarę įdubimai iš pradžių matomi tik suspaudus odos plotą iš abiejų pusių, vėliau, kai silpnas jungiamasis audinys neatlaiko besikaupiančių riebalų, nelygumai tampa akivaizdūs – nereikia nė suspausti.

Be visų aukščiau išvardintų priežasčių, nėštumo metu susidaro dar daugiau nepalankių faktorių. Vienas iš jų, kad nešiojant vaikelį organizmas sparčiai kaupia riebalų atsargas. Todėl anksčiau beveik nepastebimas celiulitas tampa aiškiai matomas. Dar viena priežastis, kad, didėjant nėštumo laikui, moteris vis mažiau juda, todėl sulėtėja medžiagų apykaita, taip pat limfos nutekėjimas, susilpnėja raumenų tonusas. Tai skatina riebalinių ląstelių prieaugį, o kartu ir celiulitą.

Kova su celiulitu – tik po gimdymo

Atsikratyti besivystančio celiulito ypatingai sunku, vien fiziniai pratimai ir dieta dažniausiai nepadeda. Tegalima pasiguosti, kad celiulitas atsiranda ne visoms nėščiosioms. Įtakos turi paveldimumas ir apykaitos procesų ypatumai. Pastebėjusios nėštumo metu atsiradusį celiulitą, pasistenkite nekreipti dėmesio, nes kovą su juo pradėsite po gimdymo – veiksmingiausios priemonės nešiojant vaikelį yra uždraustos.

Bet iš anksto nenusiminkite – kai kurioms moterims apelsino žievės oda po gimdymo išnyksta savaime, kai atsikuria hormonų pusiausvyra. Kitos šios problemos galės aktyviai imtis iš karto po gimdymo. Pirmiausia galėsite pasitelkti švelnesnes priemones, tokias kaip fiziniai pratimai, kosmetika, tinkama mityba ir masažai. Geriausių rezultatų kovoje su celiulitu pasieksite derindamos visus minėtus būdus.

Mankšta odos grožiui

Visiems žinoma, kad fiziniai pratimai skatina medžiagų apykaitą, bet iš karto po gimdymo sportuoti reikia palengva. Iš pradžių galėsite atlikti tik nesunkius pratimus. Pavyzdžiui, pradėkite nuo vandens aerobikos. Užsiėmimai vandenyje bus ir lengvas odos masažas. Pats paprasčiausias sportas – ėjimas. Pradėti galite nuo pasivaikščiojimų, iš pradžių 20 minučių, o vėliau vis ilginkite laiką ir spartinkite tempą – pagal savijautą.

Greičiau atsikratyti apelsino žievės odos padeda plaukiojimas baseine, kuris stiprina visus raumenis, jis padės atsigauti ir nėštumo metu papildomo svorio nukamuotai nugarai. Tinka aerobika, užsiėmimai treniruoklių salėje, kuriais ne tik pagražinsite odą, bet ir figūrą.

Kosmetika nuo celiulito

Žindančiai mamai netinka cheminės kosmetikos priemonės, nes jų medžiagų per pieną gali patekti vaikeliui. Todėl rinkitės natūralias. Nepamirškite odos šveitimo – ši procedūra padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir skysčių perteklių. Po to pamasažuokite problemines vietas. Tai galite daryti specialiu masažiniu voleliu arba natūralių šerių šepečiu ir naudoti natūralų aliejų. Puikiai tonizuoja odą paprasčiausias kontrastinis dušas.

Po vandens procedūrų gerai odą patepti drėkinamuoju arba maitinamuoju kremu – odos elastingumas ir drėgmė taip pat padeda išvengti celiulito.

Mityba ir celiulitas

Laikytis dietų iš karto po gimdymo joks specialistas nepatars, bet tai nereiškia, kad galite šlamšti viską, ko tik užsigeidžiate. Svarbu vadovautis racionalios mitybos principais ir rinktis naudingus maisto produktus. Mažiau valgykite riebaus, aštraus, sūraus ir kepto maisto, venkite gazuotų gėrimų.

Odos elastingumui reikia polinesočiųjų riebalų rūgščių, kurių turi lašišos, sardinės, saulėgrąžų sėklos ir riešutai. Visokie patinimai atsiranda sutrikus skysčių pusiausvyrai, o jai sureguliuoti reikia kalio. Todėl valgykite žalius ir džiovintus vaisius, pavyzdžiui, abrikosus ir slyvas, taip pat pupeles, žalias daržoves, avokadus, riešutus, kuriuose yra nemažai šio mineralo. Tik ribokite džiovintų vaisių porcijas, nes jie turi daug kalorijų. Gamintis odoje kolagenui padeda vitaminas C, o jo yra juoduosiuose serbentuose, manguose, kiviuose, apelsinuose, kopūstuose. Nepamirškite vandens – jis reikalingas medžiagų apykaitai ir odos elastingumui.

Profesionalios procedūros

Atsigavusi po gimdymo, greitesniam efektui galite pasinaudoti grožio salone atliekamais masažais. Pradėti patariama nuo anticeliulitinio masažo, kurio metu naudojamo aliejaus medžiagos prasiskverbia giliau, todėl greičiau pasišalina toksinai ir skaidomi riebalai.

Kovojant su celiulitu, svarbu suaktyvinti limfos nutekėjimą. Būtent tam pasitarnauja vakuuminis masažas – toksinų sankaupos pasišalina greičiau. Šis masažas suaktyvina kraujotaką, skaido poodinius riebalus, skatina gamintis odos elastingumui reikalingą kolageną. Sumažinti poodžio apimtį, suaktyvinti kraujotaką padeda įvairūs įvyniojimai, naudojant specialias medžiagas.

Greičiau sumažinti poodinį riebalų sluoksnį ir atsikratyti celiulito padeda limfos drenažinis masažas. Dar viena procedūra – presoterapija, kurios metu limfinė sistema stimuliuojama suspaustu oru.

Parengė Ieva Grabauskienė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook