Nuovargis – vaikas greitai pavargsta

Nuo pat kūdikystės vieni vaikai ilgai veiklūs, kiti greitai nuvargsta ir jiems reikia daugiau miego. Greičiau nuvargsta iš prigimties fiziškai silpnesni vaikai.

Staiga atsiradęs vaiko nuovargis paprastai reiškia, kad jis pradeda sirgti, pavyzdžiui, peršalimu. Dėl nuovargio, atsiradusio po ligos gali atrodyti, kad vaikas tebeserga. Pasveikęs vaikas vėl bus toks pat aktyvus, bet persirgus kai kuriomis infekcijomis vaikas atsigauna tik po kelių savaičių.

Staigus vaiko nuovargis, jeigu vaiką dar ir nuolat kankina troškulys, jis daugiau negu įprasta

geria ir šlapinasi, gali būti diabeto požymis. Ypač, jeigu vaikui skauda pilvą ir krenta svoris. Pastebėjus šiuos simptomus, reikia skubiai kreiptis į gydytoją.

Daugiau kaip 3 savaites besitęsiantis nuolatinis vaiko nuovargis gali būti virusinės infekcijos pasekmė. Paprastai gydyti šio negalavimo nereikia. Per daug vaiko nevarginkite, leiskite jam daryti tiek, kiek jis gali. Nuovargis praeis savaime.

Vaikai ne mažiau negu suaugusieji patiria emocinių problemų ir jos sukelia daug požymių, tarp kurių ir didelis nuovargis. Vaikas gali būti susijaudinęs, jį gali kankinti miego problemos, jis gali prarasti norą eiti į darželį arba mokyklą. Greitą nuovargį gali sukelti vien tik miego trūkumas. (Miego sutrikimai).

Jei vaikas greitai nuvargsta dėl to, kad nesugeba prisitaikyti prie pakitusios aplinkos, jis ima miegoti ilgiau už bendraamžius, atsikelia prastas nuotaikos, skundžiasi galvos, pilvo skausmais, būna apsnūdęs, jam sunku susikaupti. Kad už bendraamžius silpnesnis vaikas nepervargtų, reikia riboti jo fizinius ir psichologinius krūvius, pasitarti su psichologu.

Kai kurio amžiaus vaikams nuovargis – natūralus reiškinys. Ikimokyklinukų labai aktyvios veiklos periodai dažnai kaitaliojasi su prislopintos būklės laikotarpiais. Pernelyg energingi vaikai dažnai praranda labai didelį energijos užtaisą, sulaukę tam tikro amžiaus.

Greitas nuovargis gali būti kai kurių vaistų šalutinis poveikis. Todėl reikia pasikonsultuoti su gydytoju dėl vaiko vartojamų vaistų.

Greitą nuovargį kartais sukelia anemija (raudonųjų kraujo kūnelių trūkumas). Jeigu įtariate vaikui anemiją, kreipkitės į gydytoją, kuris pagal kraujo tyrimą nustatys, ar vaikas serga šia liga. ( Odos blyškumas).

Greito nuovargio drauge su augimo sumažėjimu priežastis gali būti nuolatinės silpnos infekcijos, kurių šie  požymiai – gali būti vieninteliai. Greitai nuvargsta kai kuriomis inkstų ir plaučių ligomis, pavyzdžiui, tuberkulioze, sergantis vaikas.

Kada reikia būtinai kreiptis į gydytoją?

–Greitai nuvargstančio vaiko po apatiniu voku esanti junginė –balta (ji tūri būti raudona).

–Yra kitų ligos simptomų: karščiavimas, padažnėjęs kvėpavimas, dingęs apetitas, nebedidėja svoris ir t.t.

-Vaikas labai nuvargsta palyginti su bendraamžiais.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook