Kaip apsisaugoti nuo vasarinių lytinių infekcijų?

Moerišką ligą galima pasigauti paplūdimyjeVasarą, kai šiluma mus ne tik lepina, bet ir priverčia daugiau prakaituoti, intymia higiena derėtų rūpintis ypatingai. Karštomis dienomis dar labiau vargina mėnesinės, ypač apmaudu, kai jos užklumpa kelionėje arba poilsio namuose. Bet visus karštojo meto nepatogumus galime sumažinti, laikydamosios kai kurių taisyklių.

Ko negalima daryti paplūdimyje?

Vasarą mūsų tyko dar daugiau pavojų – ežero ar jūros vandenyje, ant paplūdimio smėlio knibždančios bakterijos, galinčios sukelti įvairius lytinių organų uždegimus. Todėl paplūdimyje nesinaudokite bendrais gultais, nesisėskite ant smėlio, nepatiesusios pakloto. Drėgnoje aplinkoje kai kurie kenksmingi mikroorganizmai ilgai išlieka gyvybingi, taigi nedera vilkėti šlapią maudymosi kostiumėlį, pavojinga su tokiu kostiumėliu sėdėti ant suolelio. Po maudynių būtinai persirenkite sausu maudymosi kostiumėliu, o grįžusi į viešbutį nusiprauskite duše.

Prausiklis intymiai higienai.

Įprastiniai muilai intymioms vietoms netinka, nes jie suardo natūralią makšties mikroflorą ir bakterijos greičiau dauginasi. Geriausia rinktis prausiklį su natūralia pieno rūgštimi, kuri ypatingai svarbi normaliai makšties florai.

Būtinai prausiamės ryte ir vakare šiltu vandeniu ir naudojame intymiai higienai skirtas priemones, o mėnesinių metu apsiplauname kiekvieną kartą keisdamos higienos paketą. Taip pat patariama nusiprausti pasituštinus, kad į makštį nepatektų bakterijų iš išangės.

Infekciją gali išprovokuoti kelnaitės.

Įvairias moteriškas ligas gali paskatinti netinkami apatiniai. Venkite kelnaičių su juostele, nes jas vilkint žarnyno bakterijos lengvai gali patekti į makštį. Dėvėkite patogias, natūralių audinių kelnaites, o sintetinėmis grožybėmis pasipuoškite tik retkarčiais.

Kas svarbu mėnesinių dienomis.

Intymi higiena tomis dienomis turi būti ypatingai kruopšti, nes kraujyje labai sparčiai dauginasi bakterijos – ypač šilumoje. Rinkitės laidžius orui higieninius įklotus, kurie netrukdo odai kvėpuoti ir nedirgina. Mėnesinių metu higienos priemones keiskite kas 2- 4 valandas – kuo ilgiau būnate su tuo pačiu įklotu, tuo daugiau bakterijų prisikaupia.

Ginekologai pataria mėnesinių metu verčiau nesimaudyti jūroje ar ežere, ypač tai daryti pavojinga pirmosiomis dienomis. Jeigu vėliau, kai išskyrų sumažėja, vis dėlto ketinate išsimaudyti, būtinai naudokite tamponus, kuriuos iš karto po maudynių pakeiskite. Tik, deja, nuo infekcijos jie neapsaugos.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook