Kas kelia nerimą po gimdymo

Nerimas po gimdymoPirmaisiais mėnesiais po gimdymo jaunai mamai reikia ypatingo dėmesio ir aplinkinių supratimo. Jie turėtų palaikyti mamytę ne tik emociškai, bet ir pagelbėti darbais. Ji pavargsta jau vien dėl to, kad neišsimiega, o dieną laukia dar daugybė darbų ir rūpesčių.

Pirmiausia reikėtų atsisakyti nebūtinų darbų. Pavyzdžiui, nebūtina virinti visų kūdikio drabužėlių, vystyklų ir kruopščiai lyginti juos iš abiejų pusių – užtenka išlyginti iš vienos. Tikrai nieko bloga vaikeliui nenutiks.

Gimus vaikui šeimos biudžetas sumažėja, bet neprotinga taupyti atsisakant įvairių naujovių, palengvinančių kūdikio priežiūros darbą. Vienkartinės sauskelnės, greitai paruošiamos košelės, higieninės servetėlės sutaupo nemažai laiko.

Kiekvieną laisvą minutę išnaudok poilsiui. Kai kūdikis miega, nepulk plauti indų arba tvarkytis, verčiau pamiegoti. Kūdikiu geriau pasirūpinsi būdama pailsėjusi ir geros nuotaikos.

Juk dėl fizinio nuovargio kyla psichologinių problemų, o dirglumas, vangumas, įžeidumas ir prasta nuotaika yra papildomų problemų priežastis.

Depresija

Pagimdžiusi moteris patiria naujų jausmų ir jos dvasinė būklė yra nuolat kintanti. Dėl emocinės įtampos ir psichologinių traumų gali prasidėti net depresija. Jaunai moteriai atrodo, kad ateityje – vieni rūpesčiai. Galvoje sukasi neigiamos mintys, slegia prasta nuotaika. Ji nebesidomi aplinka, sumažėja darbingumas. Tokiu atveju reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Rutina

Iki dekretinių atostogų aktyvia veikla užsiėmusias ir besistengusias įgyvendinti profesinės veiklos lūkesčius moteris monotonija auginant kūdikį apninka dažniausiai. Joms sunku įsitraukti į naują – namų šeimininkės maratoną. Tik apsiriboti juo nereikėtų. Palik mažylį tėčiui arba močiutei bent keltą valandų per savaitę ir skirk laiko sau.

Kaltės jausmas

Leidžiant laiką be vaiko ima kamuoti nerimas, kaltės dėl egoizmo jausmas. Gali paguosti mintis, kad ir labiausiai vienas kitą mylintiems žmonėms naudinga kartais pabūti atskirai. Be to, grįžusią namo užplūsta didžiulis susitikimo su vaiku džiaugsmas. Susirgus vaikui imi kaltinti save, kad per mažai rūpinaisi juo, bet tam įtakos tikriausiai turėjo ne viena aplinkybė… Nuo klaidų neapsidrausi, svarbiausia – iš jų pasimokyti.

Baimės

Dėl vaiko jaudinasi kiekviena mama. Tai prasideda nuo pat jo gimimo ir trunka visą gyvenimą. Ar vaikas sveikas, ar sotus, ar nieko jam netrūksta… Šio natūralaus jausmo priežastis – meilė vaikui.

Nepagrįstos baimės gali komplikuoti ir mamos, ir vaiko gyvenimą: „Kodėl jis dar nešliaužioja, nevaikšto, nekalba… Knygoje parašyta, kad jau laikas tai daryti… Kodėl jis liūdnas? Gal susirgo?“

Tokių baimių reikia atsikratyti. Svarbu suprasti, kad kiekvienas vaikas išskirtinis ir vystosi skirtingai, todėl tavo vaikui nebūtina priaugti tiek pat svorio, kiek kaimynės arba kiek parašyta knygoje.

Kiekvieną baimę galima teigiamai argumentuoti. Pavyzdžiui, sūnus dar nevaikšto todėl, kad berniukai tai pradeda daryti vėliau. Svarbiausia, kad mano mažylis – pats mieliausias, geriausias ir mylimiausias.

Giminių patarimai

Mažylio močiutė stengiasi pamokyti iš savo patirties, bet ji gali tik patarti, o sprendimą visada priima mama.

Vyras

Vaiko gimimas komplikuoja jau egzistuojančias santykių problemas. Jauna mama tikisi daugiau vyro pagalbos auginant kūdikį ir dėmesio jai. Neverta užgniaužti savyje nuoskaudų. Juk drauge aptarę problemas greičiau randame būdą joms spręsti.

Parengė Ieva Tumėnaitė

Susijusios temos:

[inpagepostlist_search moteris po gimdymo]

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook