Krūtinės skausmas

Krūtinės skausmą ties širdimi ir šalia gali sukelti širdies, kvėpavimo ir virškinimo sistemų organų ligos, krūtinės ląstos griaučių, raumenų bei nervų pažeidimai.

Fiziniai pratimai gali sukelti skausmą vaikui krūtinės apačioje, dažniausiai – priekyje arba šone. Toks skausmas praeina pailsėjus.

Tikrasis širdies skausmas vaikams būna retai. Jį sukelia tam tikros ligos, širdies pokyčiai, pavyzdžiui aortos angos stenozė, įgimtos širdies vainikinių arterijų anomalijos. Vaikas gali jausti spaudžiamą skausmą už krūtinkaulio intensyviai judant arba iškart po fizinio krūvio. Tai tikrasis širdies skausmas, kurio priežastį nustatys tik gydytojas. Trumpą dilgčiojantį ar duriantį skausmą širdies plote gali sukelti širdies ritmo sutrikimai. Duriamą skausmą jaučia vaikas, kuriam nustatyta, nors ir nedidelė, širdies yda.

Spaudžiantis skausmas už krūtinkaulio – rimtas signalas, kad būtina ištirti vaiko širdį.

Besiskundžiantį bet kokiu širdies skausmu vaiką reikia būtinai ištirti.

Jei nerandama jokios skausmo priežasties, įtariama somatoforminė autonominė disfunkcija (nervų sistemos sudirginimas). Psichogeninio skausmo priežastis nustatoma kalbantis su vaiku. Dažnai prireikia ir psichologo pagalbos. Stresas ir nerimas gali būti skausmų bet kurioje kūno vietoje priežastis. Tokį skausmą gali sukelti įvairios priežastys: šeimoje patiriamos problemos, tėvų skyrybos, dėmesio stoka arba pernelyg didelė globa, šeimos narių ligos, mirtis, problemos mokykloje ir kt. Tuomet vaikui dažniausiai sunku tiksliai apibrėžti  skausmo vietą. Esant psichogeniniam krūtinės skausmui, stengiamasi pašalinti jį sukėlusią priežastį. Gydytojas gali skirti lengvų raminamųjų vaistų.

Skaudėti krūtinę širdies plote gali ir sergant ūmiomis kvėpavimo organų ligomis.

Giliai kvėpuojant arba kosėjant  stiprėjantis krūtinės skausmas gali būti susijęs su pleura ( krūtinplėve). Šis skausmas gali būti plaučių ir krūtinplėvės (sluoksnis tarp šonkaulių ir plaučių) sutrikimo požymis.

Krūtinplėvės skausmą gali sukelti plaučių uždegimas. Įtarti šią krūtinės skausmo priežastį galima ypač tuomet, jeigu išryškėja ir kiti plaučių uždegimo požymiai: kosulys ir temperatūra. ( Kosulys . Peršalimas). Jeigu įtariate krūtinplėvės skausmą, skubiai kreipkitės į gydytoją.

Judant stiprėjantį krūtinės skausmą gali sukelti trauma, net ir tuomet, kaip išorinių traumos požymių nesimato. Paprastai sutrenkta vieta tampa skausminga. Skausmas dėl traumos stiprėja giliai įkvepiant ir kosėjant, o labiausiai skauda judant. Skirtingai nuo pleuros skausmo, traumos sukeltas skausmas stipriai jaučiamas paspaudus pažeistą kūno vietą.

Koncentruotas vienoje itin jautrioje krūtinės ląstos vietoje skausmas greičiausiai byloja apie šonkaulių pažeidimą.Ypač tuo atveju, jeigu pradeda skaudėti ištikus traumai. Lūžęs šonkaulis sugyja savaime per kelias savaites. Tačiau vis tiek įtarus šonkaulio lūžį vaikui, reikia kreiptis į gydytoją, kad jis patvirtintų diagnozę ir įsitikintų, kad nepažeisti plaučiai.

Krūtinės skausmą kartais sukelia virškinimo sistemos organų, ypač stemplės, ligos.

Deginantis skausmas krūtinės viduje, už krūtinkaulio dažnai apninkantis pavalgius (rėmuo), gerai pažįstamas suaugusiesiems. Šis skausmas atsiranda todėl, kad skrandžio rūgštys patenka į stemplę.

Vaikai šį skausmą  patiria taip pat dažnai. Išvengti šio nemalonaus skausmo galima atsisakius jį sukeliančių  maisto produktų, taisyklingai sėdėti valgant ir pavalgius, reikia vartoti rūgštis neutralizuojančius preparatus.

Jeigu tai nepadeda, reikia kreiptis į gydytoją.

Aštrus skausmas už krūtinkaulio persišaldžius arba sergant angina, gali byloti apie  tracheitą- trachėjos uždegimą. Jį sukelia tie patys mikrobai, kaip ir anginą. Dažnas šio susirgimo požymis – sausas kosulys. Tracheitas praeina per keltą dienų. Būklę palengvina nuskausminamieji vaistai ir inhaliacijos ( Peršalimas).

Krūtinės skausmas, atsiradęs po kelių dienų kosulio pasitaiko dažnai ir kyla dėl vieno iš tarpšonkaulinių raumenų ištempimo nuolat kosėjant. Gali skaudėti vaikui judant ir paspaudus skaudamą vietą. Toks skausmas praeis tuomet, kai baigsis kosulys.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook