Pirmaujantis Europoje kamieninių ląstelių bankas jau Lietuvoje

Šveicarijos kamieninių ląstelių bankasPirmaujantis Šveicarijos kamieninių ląstelių bankas Europoje „Cryo-Save AG” pradėjo veiklą Lietuvoje. Šį mėnesį atidarytos atstovybės Lietuvoje vadovas Ainis Zoruba jau džiaugiasi jiems parodytu pasitikėjimu: pirmasis kūdikio kamieninių ląstelių mėginys jau išsiųstas iš Lietuvos į Šveicarijos kamieninių ląstelių šeimos banko saugyklą Briuselyje. Šiuo metu didžiausioje Pasaulyje modernioje saugykloje savo kūdikių kamienines ląsteles saugoja daugiau kaip ketvirtadalis milijono šeimų iš 70-ies pasaulio šalių.

Lietuvos atstovybės vadovas Ainis Zoruba įsitikinęs, kad poreikis kamieninių ląstelių saugojimo paslaugai yra didžiulis, nes suteikia galimybę jau šiandien pasinaudoti nuolat tobulėjančios biomedicinos pasiekimais. „Daugiau nei 74 ligos jau dabar yra gydomos taikant kamieninių ląstelių terapiją. Tarp jų tokios sunkios kaip vaikų kraujo vėžys ir kiti su krauju susiję sunkūs sutrikimai”, – sako atstovybės Lietuvoje vadovas.

Pirmoji Lietuvoje šia paslauga pasinaudojo vilniečių advokatų šeima. „Šiuolaikinis mokslas yra pažengęs tiek, kad leidžia išsaugoti savo vaikelio kamienines ląsteles (visų kitų ląstelių pirmtaką), kurios, esant reikalui, gali būti panaudotos įvairių ligų gydymui. Šiuo atveju turime tik vieną galimybę išsaugoti kamienines ląsteles – būtent vaiko atėjimo į šį pasaulį momentu, vadinasi, arba šia galimybe pasinaudojame arba jau nepasinaudosime niekada. Nusprendėme pasinaudoti būtent „Cryo-Save AG” kamieninių ląstelių banku, nes tai tarptautinė Šveicarijoje įkurta įmonė, o užsienyje kamieninių ląstelių panaudojimas yra žymiai efektyvesnis, yra skiriamos didelės investicijos į mokslinius tyrimus, ko Lietuvoje, deja, kol kas dar neturime“, – sprendimą išsaugoti savo kūdikio kamienines ląsteles aiškina motina.

Apie tai, kad kamieninių ląstelių technologijos yra viena iš greičiausiai plėtojamų inovatyvios medicinos technologijų (biotechnologijos) krypčių buvo kalbama ir šį mėnesį vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Žmogaus kamieninių ląstelių tyrimai, terapinio pritaikymo galimybės bei šios gydymo technologijos etiniai ir teisiniai aspektai Europos Sąjungoje”, kurią inicijavo ir organizavo Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU). Renginyje dalyvavę žinomi mokslininkai iš viso pasaulio pripažino, kad gydymas kamieninių ląstelių pagalba yra vienas svarbiausių ir pažangiausių medicinos pasiekimų. Jie kalbėjo, kad šiuo metu jau ieškoma galimybių gydyti tokias ligas kaip cukrinis diabetas, neurodegeneracinės ligos, insultas, širdies nepakankamumas, sąnarių kremzlių pažeidimai, kepenų cirozė ir kitas ligas. Renginio metu priimtas Memorandumas, kuris apibrėžia pagrindines gaires toliau plėtojant gydymą kamieninėmis ląstelėmis Europos sąjungos šalyse, ypatingą dėmesį skiriant etikos klausimams, taip pat švietimui bei kokybiško ir saugaus gydymo prieinamumui. Lietuvoje kamieninių ląstelių surinkimo paslaugą reglamentuoja Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos ir reglamentai bei LR žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorystės ir transplantacijos įstatymas.

Ainis Zoruba džiaugiasi, kad gydymas kamieninių ląstelių pagalba tampa prieinamas ir mūsų šeimoms, norinčioms kuo geriau pasirūpinti savo artimųjų sveikata ne tik šiandien bet ir ateityje. Paslaugos kokybę užtikrina aukščiausi medicinos paslaugoms taikomi tarptautinis kokybės standartai, taip pat dvigubas mėginių saugojimas. Jis informuoja, kad paslaugą galima užsisakyti internetu, telefonu arba atstovybėje, o ja pasinaudoti klientas galės pasirašęs sutartį tiesiogiai su Šveicarijos įmone. Artimiausiu metu paslauga už prieinamą kainą bus pasiekiama pagrindinėse Lietuvos gimdymo įstaigose. Paslaugą sudaro kamieninių ląstelių iš kūdikio virkštelės surinkimas, transportavimas, apdorojimas ir saugojimas 20 ar daugiau metų. Saugojimo terminui pasibaigus jį galima pratęsti.

Lietuvos atstovybės vadovas Ainis Zoruba tikisi, kad Lietuvos šeimos įvertins bendrovės paslaugų patikimumą ir pasinaudos galimybe pasirūpinti vaikų ir šeimos narių sveikata, o gal net išsaugoti jų gyvybę. Medicinos eskpertai pažymi, kad ši paslauga ypač aktuali šeimoms, kurių nariai turi riziką paveldėti itin sunkias ligas.

Apie Cryo-Save AG”
Pirmaujančiame Europoje šeimos kamieninių ląstelių banke „Cryo-Save AG”, kurio patirtis siekia 12 metų, kamienines ląsteles jau saugo saugiau kaip 250 000 šeimų iš 70-ies šalių. Čia dirba 15 medicinos mokslo daktarų ir 40 kvalifikuotų laboratorijos specialistų.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook