Pirmoji tavo vaiko vasara

Pirmoji vaiko vasaraPirmą kartą vasarodami su kūdikiu tėvai stengiasi numatyti, kas bus naudinga mažyliui ir su kokiais sunkumais susidurs.

Kaip vaikas reaguoja į vasaros orus?
Vasara kūdikiui – ne pats geriausias metas. Karštyje mažylis dažnai jaučiasi blogiau negu vėsiu oru, nes jo termoreguliavimo sistema dar silpna ir perkaitimą jis sunkiau pakelia nei peršalimą. Todėl pagrindinis tėvų rūpestis – kad kūdikis neperkaistų. Tuo pat metu jie turi stengtis, kad vasara ir saulė suteiktų kūdikiui daugiausia naudos.

Kiek laiko vaikščioti lauke su kūdikiu?

Vasarą stenkitės kiek įmanoma daugiau laiko praleisti su kūdikiu lauke. Su parsivežtu iš ligoninės vaiku į lauką galima išsiruošti jau kitą dieną. Geriausia išeitis – išvažiuoti vasarą su kūdikiu į užmiestį (ten kūdikis gali būti ore beveik nuolat). Bet jei tai neįmanoma, 6–8 valandas per dieną jį reikia vežioti mieste. Pasivaikščiojimams geriausia rinktis parkus, kuriuose galima būtų vaikštinėti šešėlyje.

Vežimėlis ir jo priedai apsaugos vaiką nuo oro pokyčių

Vėjuotą dieną aukšti vežimėlio kraštai bus jam užuovėja. Nepamirškite nuo lietaus saugančio vežimėlio uždangalo, nes vasaros dienos permainingos ir net karštu oru gali užklupti liūtis. Jeigu vasarojate kaime arba sodyboje, pasirūpinkite nuo musių ir uodų saugančiu vežimėlio tinkleliu.

Kuo rengti mažyli vasarą?

Kai oro temperatūra 15° C – reikės kombinezono ilgomis rankovėmis, palaidinės, lengvos medvilnės kepurėlės.

Esant + 20–23° C – užteks medvilnės palaidinės ir šliaužtinukų; sušilus orui iki 24–25° C – renkite kūdikį lengvu kombinezonu atviromis rankomis ir kojomis; jei kaitina 26° C ir daugiau – užteks trumpikių.

Išsiruošę į lauką nepamirškite lengvos antklodės arba vystyklo, nes gali prireikti užkloti kūdikį atvėsus orui arba pakilus vėjui.
Jei oro temperatūra daugiau kaip 24 laipsniai šilumos, rinkitės orui laidžias sauskelnes, kad vaikas neprakaituotų.

Galvos apdangalo vaikui reikia tik saulėje.

Ar galima mažyliui degintis saulėje?

Būti saulėje kūdikiui negalima. Naudingiausia kūdikiui – išsklaidytų ultravioletinių spindulių oro vonios. Patartina mažylį vežioti medžių šešėlyje. Rachito profilaktikai reikalingas ultravioletinių spindulių kiekis jį pasieks ir šešėlyje. Atostogaujant su vaiku pietuose būtinai reikia jį tepti apsauginiu saulės kremu.

Kaip dažnai ir kur maudyti vaiką?

Karštu oru maudyti kūdikį reikia dažniau nei įprastai. Jei esate sodyboje, pripilkite vandens mažą vonelę arba vaikišką baseiną. Vandens temperatūra turėtų būti maždaug 25° C. Tuomet maudynės bus iš tikrųjų vėsinanti procedūra. Ilsintis prie jūros, vaikui naudinga maudytis jūros vandenyje. Tačiau maudymosi vaikų baseinuose viešbučiuose geriau atsisakyti – jie dažnai tampa infekcijos šaltiniu. Patartina vengti maudytis netekančio vandens tvenkiniuose ir ežeruose.

Mažylį reikia dažniau girdyti vandeniu

Vasarą vaikas turi gauti užtektinai skysčių. Požymis, kad vaikui trūksta skysčių, – ryškiai raudonos lūpos. Dažnai siūlykite vaikui buteliuką su vandeniu, tik nesaldintu. Galima duoti vaikui specialių vaikiškų arbatų. 4–6 mėnesių mažyliui galite siūlyti obuolių bei uogų, džiovintų vaisių kompotų.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai pataria geriau troškulį malšinti ne vienos, o skirtingų rūšių gėrimais – taip organizmas gauna daugiau ir įvairesnių mineralinių medžiagų bei mikroelementų. Tai ypač svarbu karštą vasaros dieną, kai gausiai prakaituojama ir organizmas netenka daug vandens. Geriausiai troškulį malšinti vandeniu. Šaltas vanduo atkuria skysčių balansą, vėsina, atgaivina, neturi kalorijų. Tai universalus, geriausiai troškulį malšinantis gėrimas! Jeigu paprastas vanduo neskanus, galite pagardinti jį paprastosiomis ar žaliosios citrinos, apelsino skiltele, uogomis, šviežios mėtos ar rozmarino lapeliais. Patartina gerti ir arbatos. Skoniui paįvairinti į atšaldytą arbatą galima įpilti vaisių sulčių ar jų nektaro.

Kaip maitinti kūdikį vasarą?

Karštu oru vaikas gali valgyti mažiau nei įprasta. Tai normalu – karštyje vaikai paprastai mažiau priauga svorio. Stenkitės nepermaitinti kūdikio – organizmui ir taip sunku, todėl negalima jo apsunkinti papildoma našta. Karšto sezono metu negalima pradėti atpratinti vaiką nuo krūties ar duoti naujų maisto produktų, nes tai gali sutrikdyti kūdikio virškinamojo trakto veiklą. Vasarą tiek daug pagundų – šviežių vaisių ir uogų, tačiau neskubėkite duoti vaikui visko iš karto. Naujus produktus bandykite laipsniškai, stebėdami vaiko reakciją į vaisius ir uogas, nes jie gali sukelti alergiją.

Odos priežiūros ypatumai vasarą

Didžiausios vaikų vasaros bėdos: iššutimai ir sauskelnių bėrimai. Abi jos susijusios su vaiko perkaitimu. Todėl svarbiausia tėvų užduotis – vaiką lengvai aprengti. Kūdikio odelę prižiūrėkite specialiais kremais su cinku, kurie greitai malšina uždegimus ir atkuria įprastinę odos būklę.

Kaip sukurti vaikui tinkamas sąlygas bute?

Vasarą namuose turi būti laikomi atviri langai, kad į butą nuolat patektų gryno oro. Jei turite oro kondicionierius, reikia nepamiršti, kad jo negali būti vaiko kambaryje. Nepageidautina, kad vaikas būtų kambaryje, kuriame įjungtas kondicionierius, geriausia prietaisą įjungti, kai vaiko nėra.

Ar galima su kūdikiu vykti į pietus?
Trijų mėnesių kūdikį tėvai jau gali pasiimti vykdami poilsio prie jūros. Keista, bet kūdikiai dažnai prisitaiko prie klimato pokyčių lengviau negu 3–4 metų vaikai. Beje, tokia kelionė labai naudinga kūdikio imuninei sistemai stiprinti. Tiesa, kad poilsis būtų naudingas sveikatai, jis turi trukti ne mažiau kaip 3–4 savaites. Pirmosios 7–10 atostogų dienų praeina prisitaikant prie klimato pokyčių, o tada vaikas pradeda tikrai ilsėtis. Dar geriau, jei tėvai turi galimybę visai vasarai palikti vaiką prie jūros.
Ketindami atostogauti, iš anksto pagalvokite apie mitybą. Europos šalyse paprastai yra didelis kūdikių maisto asortimentas – daržovių tyrelių, mėsos, grūdų patiekalų. Bet kitoje šalyje gali nebūti vaikui įprasto dirbtinio mišinio, todėl geriausia apsirūpinti reikiamu maisto kiekiu iš anksto. Jei vaikas maitinamas krūtimi, mama kelionėje turi kontroliuoti savo mitybą taip, kad nebūtų pernelyg didelių pokyčių, nes tai gali turėti įtakos vaiko žarnyno funkcionavimui.

Perkaitimo požymiai
Kūdikis parausta, ant kaktos bei lūpų kampučiuose atsiranda prakaito lašelių, pakyla kūno temperatūra. Vaikas tampa mieguistas arba, atvirkščiai – irzlus, dažnai verkia, stipriai pulsuoja momenėlis, jį pykina, vemia. Perkaitusį saulėje vaiką reikia skubiai nunešti į pavėsį, išrengti, duoti jam gerti vandens, vėsiu vandeniu nuprausti veiduką, rankutes ir po kurio laiko – aptrinti vandeniu visą kūną. Jeigu perkaitimo požymiai stiprūs, geriausia kreiptis medikų pagalbos.

Maudynės jūroje, saulės vonios medžių pavėsyje, daug švaraus gryno oro – visa tai labai naudinga vaikui. Jūs nustebsite, koks energingas ir stiprus jis sugrįš iš kelionės!

Susijusios temos:

[inpagepostlist_search kelionė]

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook