Vasarinės moterų ligos: išvengti padės intymi higiena

Kuo moteris gali užsikrėsti vasarąVasarą gyvenimas paprastesnis ir judresnis: laisvės suteikia lengvi drabužiai, daugiau prasimanome aktyvių pramogų gryname ore, organizmas reikalauja mažiau kaloringo maisto. Bet vasara – džiaugsmas ne tik mums, bet ir įvairiausiems mikrobams bei bakterijoms: šiluma ir drėgmė – palanki aplinka, kurioje didėja ir jų aktyvumas. Karštuoju metų periodu pavojingomis tampa net tos bakterijos, kurių įprastinis kiekis pavojaus nekelia. Todėl intymi higiena, priešingai, tampa sudėtingesnė.

Be to, vasarą lepinamės paplūdimyje, maudomės jūroje, ežere ar upėje, o šiose vietose pilna kenksmingų mikroorganizmų. Ploni drabužiai, kelnaitės su juostele, didesnis prakaitavimas – puikios sąlygos įsileisti į vidų infekciją. Greitai galime pasigauti ginekologinę ligą: pienligę, bakterinę vaginozę ar grybelį. Išvengti nelauktų šių karštojo sezono dovanėlių moteris gali tik paisydama tinkamos higienos.

Tinkami moters apatiniai ir intymi higiena

Taigi vasarą atsisakykite kelnaičių su juostele. Šis apatinis drabužis žalingas moterims, visiškai neapsaugo lytinių organų ir trukdo cirkuliuoti orui. Be to, juostelė nutrina tarpvietę, atsiranda įtrūkių, pro kuriuos lengva patekti infekcijai. Vasarą atsisakykite sintetinių apatinių kelnaičių, vilkėkite natūralios medvilnės apatinius. Jie sugeria drėgmę, oda po tokiais apatiniais vėdinama – todėl nesusidaro palanki bakterijoms terpė. Naktį verčiau vilkėkite naktinius marškinius be apatinių kelnaičių, o ne pižamą.

Vasarą oda dar jautresnė įvairiems dirgikliams, todėl nenaudokite įprastinio muilo – prauskitės specialiais intymios higienos prausikliais. Praustis moteris turėtų dažniau, geriausia – kūno temperatūros vandeniu. Prausiklį naudoti pakanka ryte ir vakare, kitais kartais užteks vandens. Po kiekvienų maudynių chloruotame baseino vandenyje būtinai apsiprauskite po dušu ir išskalbkite maudymosi kostiumėlį. Chlorą būtinai reikia nuplauti, nes ši medžiaga gali paskatinti pienligę.

Moteris turi būti atsargi paplūdimyje

Paplūdimys, kaip ir baseinas, – viena iš grybelinių infekcijų mėgstamų vietų. Ligą moteris gali pasigauti paprasčiausiai atsisėdusi šlapiomis maudymosi kostiumėlio kelnaitėmis ant svetimo užtiesalo ar baseino krašto. Persirengimo kabinoje nekabinkite drabužių ant ten esančių kabliukų, o iškart dėkite juos į plastikinį maišelį. Paplūdimio dušu naudokitės tik apsiavusi. Drėgmėje bakterijos ir patogeniniai mikroorganizmai išsilaiko ilgai. Todėl grįžusi į viešbutį ar poilsio namus būtinai nusiprauskite po dušu ir išskalbkite maudymosi kostiumėlį.

Mėnesinės vasarą

Dar vienas dalykas, trukdantis moteriai laisvai mėgautis vasaros pramogomis – mėnesinės. Prie prastos savijautos ir kitų nepatogumų tomis dienomis, o ypač poilsiaujant, prisideda karštis ir jo keliami pavojai. Mėnesinių kraujas – puikus maistas bakterijoms, o šiluma ir drėgmė dar labiau paspartina jų vystymąsi. Todėl mėnesinių metu vasarą moteris dar lengviau pasigauna infekciją, kuri ir šiaip lengvai gali patekti per tomis dienomis atsivėrusį gimdos kaklelį. Todėl susirgus mėnesinėmis ginekologai nerekomenduoja maudytis nei baseine, nei ežere ar jūroje. Kaip bebūtų apmaudu, bet vandens ir saulės malonumų poilsiaujant tomis dienomis teks atsisakyti.

Serganti mėnesinėmis moteris vasarą labiau prakaituoja, todėl ypač svarbu nusiprausti kiekvieną kartą keičiant higieninį įklotą. Jeigu į dušą patekti negalite, naudokite specialias drėgnas servetėles.

Kokie higieniniai įklotai vasarą tinkamiausi

Vasarą jokiu būdu netaupykite įsigydama įklotus. Netinkami higieniniai įklotai gali sukelti iššutimus, bėrimus ir niežulį bei ligas. Moteris turėtų rinktis kokybiškus orui laidžius natūralių medžiagų įklotus. Antraip oda šus ir susidarys bakterijoms palanki šiluma ir drėgmė. Geriau vengti įklotų su sintetiniais kvapikliais, nes jie gali sudirginti jautrią tarpvietės odą. Šiuolaikinių kokybiškų įklotų sugeriamasis hidrogelio sluoksnis gali būti labai plonas, o higieninis įklotas apsaugos ir pirmosiomis mėnesinių dienomis. Taigi, vasarą higieninis įklotas netrukdys laisvai vilkėti plonų drabužių. Šonuose esančios klostelės bei sparneliai, fiksuojantys įklotą ant kelnaičių, neleis pratekėti kraujui. Stenkitės įsigyti patikimų gamintojų sertifikatais pažymėtus įklotus. Idealu, jei jie bus pagaminti iš ekologiškų medžiagų.

Inovatyvus išradimas – naujos kartos higieniniai įklotai su anijonų bei tolimųjų infroraudonųjų spindulių juostele. Šios medžiagos slopina bakterijų dauginimąsi ir nemalonų kvapą. Tai puiki higiena vasarą ir mėnesinių dienomis, ir kasdien.

Higieninius įklotus karštąjį metą geriausia naudoti ne tik mėnesinių metu, bet ir kasdien. Keisti įklotus reikia dažniau negu šaltąjį metą. Kasdieniai įklotai keičiami ne rečiau kaip kas 4 valandas, o mėnesinių – sykį per 2 valandas.

Parengė Undinė Gilė

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook