Kokie drabužėliai atlaiko rudens negandas

Kaip aprengti vaiką rudenįKai rudenio lietūs žemę po kojomis paverčia skystu purvu, o duobės virsta milžiniškomis balomis, žaisti lauke mažyliui įdomiausia. Ir ne bėda, kad vaikas grįžta namo šlapia žemėta striuke, purvinomis kelnėmis ir pirštinėmis, svarbiausia – grynas oras. Be to, ekstremaliomis sąlygomis išbandomas drabužių tvirtumas ir atsparumas. Todėl mamai labai svarbu vaikui išrinkti tinkamus rudeninius drabužėlius.

Kokie rudeniniai drabužėliai mažam vaikui geriausi?

Pirmiausia – vaikui turi būti šilta ir patogu. Juk žvarbus rudens vėjas ir drėgmė gali būti pavojingesnis už žiemos šaltuką. Todėl drabužėliai neturi praleisti vėjo ir permirkti. Patogus rudeninis drabužis mažam vaikui – kombinezonas. Su juo vėjas neperpūs ir sportiniame vežimėlyje sėdinčio kūdikio, ir jau bėgiojančio lauke mažylio. Didesniam vaikui nupirkite ilgesnę neperpučiamo ir neperšlampamo audinio striukytę su gobtuvu. Viršutinio, drabužėlio rankogaliai turi gerai priglusti prie rankyčių, o apykaklė – prie kakliuko, bet neturi veržti. Geriau išlaiko šilumą striukė ar kombinezonas su juosmenuke įsiūta gumyte.

Skaitome užrašus etiketėje

Atkreipkite dėmesį į striukės, kombinezono ar kelnių audinius. Išsiaiškinkite jų kokybę, taip pat, ar lengva bus prižiūrėti. Prisiminkite, kad skalbsite dažnai, taigi rinkitės praktiškų audinių vaikiškus drabužėlius. Prieš pirkdami, pastudijuokite etiketę, kaip tinkamai skalbti ir džiovinti, kad drabužėlį vaikas galėtų vilkėti visą sezoną.

Patogiausi pakankamai laisvi ir patogūs drabužiai – vaikas gali nevaržomas judėti. Apatiniai drabužėliai turi būti iš natūralių audinių – vilnos arba medvilnės. Jie gerai praleidžia orą, oda gali laisvai kvėpuoti, todėl vaikas mažiau prakaituoja.

Svarbiausia – patvarumas

Pasiruoškite ir susitaikykite su tuo, kad rudens lietuje ir purve vaikas tikrai išsimurkdys ir namuose sulauksite nuo galvos iki kojų išsitepliojusio mažylio. Taigi skalbti reikės kone kasdien. Todėl drabužėlių audiniai turi būti tvirti, o ištvėrę dažną skalbimą ir dėmių mirkymą išlaikyti ankstesnę išvaizdą, nesusitraukti.

Žinoma, svarbu, kad drabužėliai būtų gražūs, madingi ir vaikas mielai juos vilkėtų. Ne kiekvienam mažajam puošeivai pavyksta lengvai įsiūlyti vieną ar kitą drabužėlį. O atradus geriausią, mama norėtų, kad jis ilgai tarnautų, nes sugadinto rūbelio mažasis greičiausiai nebenorės. Todėl mamai verta pasirūpinti ir tinkamomis skalbimo priemonėmis.

Mažylio drabužėlių skalbimas

Tinkamiausi specialiai vaikiškiems drabužėliams pagaminti švelnūs skalbikliai, kurių sudėtyje nėra fosfatų ir kitų kenksmingų cheminių medžiagų bei kvapiklių. Ypatingai tausoja drabužėlius skysti skalbikliai, pagaminti iš natūralių komponentų. Nepamirškite, kad ir juos reikia gerai išskalauti vandeniu. Ko gero, neišsiversite ir be dėmių valiklio. Trinti purvo dėmėmis nusėtas drabužėlio vietas rankomis – tikrai ne geriausias variantas.

Viršutiniai drabužėliai skalbiami ne aukštesnės kaip 40 laipsnių temperatūros vandenyje, nedera naudoti baliklių, o minkštiklio pilkite tiek, kiek nurodyta etiketėje. Vaikiškos striukės ir kombinezonai tarnaus ilgiau, jeigu įjungsite tausojantį skalbyklės režimą.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook