Kūdikio žindymas: nepakeičiamas kaip motinos meilė

Žindymas- vaiko sveikataIšsamioje 320 puslapių monografijoje apie naujagimio ir kūdikio maitinimą rasite naujausias mokslo žinias ir daug naudingų praktiškų patarimų mamai ir šeimai.

Autorius Kazimieras Vitkauskas – vaikų gydytojas su trisdešimties metų praktika ir trijų vaikų tėtis. Žindymo mokslus jis studijavo ne tik iš daugybės mokslinių straipsnių, bet ir stažuotėje Anglijos ir Škotijos “Kūdikiui draugiškose” ligoninėse, specialiuose žindymo konsultantų kursuose Londono Universitete bei Amerikos Pediatrų Asociacijos seminaruose.

Pirmasis knygos skyrius – pirmą kartą Lietuvos istorijoje parašyta ŽINDYMO ISTORIJA. Pasirodo, šio natūraliausio, pačios Motulės Gamtos išrasto ir milijonus metų tobulinto kūdikių maitinimo būdo tradicija dvidešimtajame amžiuje jau buvo beišnykstanti. Tačiau dabar ji sparčiai atgyja.

Antrajame skyriuje „RINKIS GERIAUSIĄ“ mokslu ir faktais įrodoma, jog motinos pienas kūdikiui yra ne tik pačios gamtos sukurtas tobulas maistas, bet ir „vaistas“, saugantis jį nuo infekcijų, alergijos ir kitų ligų. O žindymas kaip veiksmas labai svarbus vaiko psichinei raidai bei glaudžiam ryšiui su mama. Beje, žindydama kūdikį daug gerų dovanų gauna ir pati mama: kraujavimo stabdymą po gimdymo, vėliau – apsaugą nuo krūties vėžio, osteoporozės…

„ŽINDYMO MOKSLE“ sužinosite kaip veikia motinos pieno „fabrikėliai“, nuo ko priklauso jų „našumas“ ir kodėl ŽĮSTI – tai ne ČIULPTI!

KnygosVirselis sumazintas„GERIAUSIOJE PRADŽIOJE“ apžvelgti Gimimo Dienos įvykiai, pirmasis naujagimio glaudimas prie krūties, „Kūdikiui draugiškos ligoninės“ principai, išaiškinta nuo ko gali atsirasti naujagimio gelta, surašyti patarimai sugrįžusioms į namus.

Skyriuje „KĄ VALGYTI?“ išdėstyta ne tik tai ar ir kaip mamos mityba įtakoja jos pieno kiekį ir kokybę, bet ir specialūs palinkėjimai vegetarėms bei aptarta mamytės lieknėjimo žindant galimybė.

Tikriausiai KRŪTŲ BĖDOS ŽINDYMO LAIKOTARPIU jus aplenks. Bet gal kuriai mamytei rūpi ar pavyks sėkmingai žindyti, jeigu speneliai plokšti arba įtraukti? Ir gal rasis norinčių sužinoti kaip išvengti spenelių žaizdų, krūtų pabrinkimo, guzų, uždegimo, mokėti atpažinti ir nugalėti pienligę.

Skyriuje „TRŪKSTA PIENO?“ aptartos teoriškai galimos ir praktiškai dažniausiai pasitaikančios kūdikių neprivalgymo priežastys. Jeigu vaikas verkia – ar jis tikrai alkanas? Ką daryti? Kuo numaldyti kūdikio pilvuko dieglius ir kaip elgtis „augimo šuolio“ metu? Ar žindymo sėkmei svarbus krūtų dydis?

O skyriuje „LAKTACIJOS SKATINIMAS IR ATNAUJINIMAS“ surinkti patarimai kaip pagausinti mamytės pieną ir žinios apie RELAKTACIJĄ – pieno gamybos krūtyse atnaujinimą bei kūdikio išmokymą vėl žįsti po ilgokos pertraukos.

Kaip du skirtingi maitinimo būdai – žindymas ir girdymas iš buteliuko – įtakoja burnos ir veido vystymuisi, kodėl kartais nuo „buteliuko karieso“ nukenčia ir žindomų vaikų dantukai ir kaip juos išsaugoti skaitykite skyriuje ŽINDYMAS IR STOMATOLOGIJA.

DARBAS IR VAIKAS: ar įmanoma suderinti? Dirbtinis pieno ištraukimas ir laikymas. Auklė –,,antroji mama”, tačiau žindymas grįžus namo – Jūsų ,,koziris”. Įstatymai, kuriuos verta žinoti.

Ir galop – NUJUNKYMO MENAS. Kada pradėti?: gamtos stebėtojų ir mokslininkų nuomonės. Papildomas maitinimas. Valgymo pamokos kūdikiui. Trys nujunkymo būdai. “Sąžiningi mainai”.

Atminkite – niekas nesitęsia amžinai. Todėl džiaukitės kiekviena žindymo dovanota artumo su Jūsų taip greitai užaugsiančiu vaikeliu minute. Jų prisiminimai šildys jus abu visą Gyvenimą.

 

* * *

Knyga „Kūdikio žindymas: Nepakeičiamas kaip motinos meilė“ būtų puiki dovana kiekvienai vaikelio gimimo laukiančiai mamytei. Verčiau mokėti, negu spėlioti. Juk žindymas prasideda jau ant gimdymo lovos!

* * *

Daugiau informacijos apie šią knygą rasite internetinėje svetainėje www.zindyk.lt

 

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook