Mano vaikas alergiškas

Alergiškas vaikas ir darželisŠiandien alergijos puola vis dažniau. Šis sveikatos sutrikimas kamuoja ir vaikus, suaugusiuosius. Liga dažnai nustatoma jau vaikystėje, bet gali atsirasti ir bet kurio amžiaus žmogui. Alergiško vaiko tėvams prisideda dar daugiau rūpesčių – ne tik specialia vaiko mityba, bet ir aplinka be alergenų. Alergija (gr. – allos – kitas, ergeia – veikimas, atsakas) – tai pakitusi organizmo reakcija į tam tikrą maistą ir aplinkos faktorius.

Iš kur vaikas pasigauna alergenų?

Paprastai ką tik gimęs vaikas yra sveikas. Pirmosios alergijos problemos atkeliauja kartu su maistu kūdikystėje. Baltyminių medžiagų gausa maiste, ypač karvės pienu ar iš jo pagamintais mišinukais maitinamam kūdikiui dažnai tampa alergijos priežastimi. Alergenų gali patekti ir per mamos pieną, jeigu į jos organizmą su maistu patenka karvės pieno baltymai. Pagrindiniai alergijos simptomai: bėrimas, pilvo skausmams, viduriavimas, net vėmimas. Tinkamai maitinamas turi būti ne tik alergiškas kūdikis, žindanti mama taip pat turi kontroliuoti savo mitybą. Nepamirškite, kad alerginę reakciją žindomam kūdikiui gali sukelti ir mamos išgerti vaistai, net tie, kuriuos mama vartojo būdama nėščia.

Vėliau, sulaukęs dvejų metų, vaikas alergiškas karvės pienui išlieka retai. Pagrindiniai paūgėjusio mažylio alergenai gali būti riešutai (dažniausiai žemės ir lazdyno), žuvis, soja, kviečiai, kiaušinio baltymas, šokoladas, citrusiniai vaisiai, braškės. Alergijos šiems produktams simptomai tie patys: bėrimas, skrandžio skausmai, vėmimas, viduriavimas. Jeigu vaikas nevalgys jam alergiją sukeliančių maisto produktų, ligos simptomai išnyks.

Gydytojos patarimai alergiško vaiko mamai

Sostinės gydytoja alergologė Nemira Vaičiulionienė pasakoja, jog dažniausiai į ją kreipiasi vaikų iki trejų metų tėvai, pastebėję, kad tam tikras maistas vaikui sukelia alergijos simptomus. ,,Patariu tėvams neskubėti ir neduoti vaikui visko valgyti iškart. Mat vaiko virškinimo sistema dar nėra visiškai susiformavusi, todėl į kraują patekusios pilnai suskaldytos maisto medžiagos tampa alergenais.”- teigia gydytoja.

Svarbiausi vaiko aplinkos alergenai – namų dulkių erkutės, naminių gyvūnėlių kailis, žydintys augalai, tabako dūmai, stiprūs aerozolių kvapai. Kad alergiškam vaikui nepakenktų aplinka, namuose nelaikykite dulkes kaupiančių daiktų ir žaislų, neauginkite naminių gyvūnėlių, nerūkykite. Namus nuolat valykite ir vėdinkite, kad jose nesikauptų dulkių erkės.

Alergiškas vaikas eis į darželį

Kas ketvirtas vilnietis vaikas turi vienokią ar kitokią alergiją, taigi sostinėje auginantiems alergišką mažylį tėvams, kruopščiai besirūpinantiems jo mityba bei namų aplinka, darželis tampa tikru iššūkiu. Įprastinių darželių aplinka paprastai nėra pritaikyta alergiškiems vaikams, o specializuotas darželis alergijos kamuojamiems mažyliams iki šiol sostinėje buvo tik vienas. Nuo rugsėjo duris atveria antrasis darželis alergiškiems mažyliams ,,Išminčiukai”. Sudarydami tinkamą mitybos meniu bei kurdami saugią aplinką, darželio darbuotojai konsultavosi su dermatologais bei kitais specialistais. Darželyje ,,Išminčiukai” bus dvi, 1,5 – 6 metų amžiaus ne didesnės kaip 10-15 vaikų grupės.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook