Vaiko apranga pavasarį – į ką atkreipti dėmesį

Pavasarinis oras nenuspėjamas: tik pakaitino vasara dvelkianti saulė, o netrukus jau pasiveja ledinis vėjas. Daugumai mamų atrodo svarbiausia apsaugoti vaiką nuo peršalimo, todėl apsidrausdamos mieliau apvelka papildomą megztuką. O kad per šiltai aprengtas vaikas gali sukaisti ir pūstelėjus vėjui pasigauti ligą, pamiršta. Kaip tinkamai aprengti vaiką pavasarį, kad neperkaistų ir neperšaltų?

Rengdami vaiką orientuojamės į save ir mažylio aktyvumą

Renkantis drabužius vaikui galioja kelių sluoksnių taisyklė. Pirmas sluoksnis turi išlaikyti odą sausą, antras – sulaikyti šilumą, trečias – saugoti nuo lietaus ir vėjo. Tarp drabužių sluoksnių susidaro oro tarpai, ir tai puikiai apsaugo nuo žvarbos. Viršutinis drabužis patogus su gobtuvu, kuris apsaugos nuo vėjo ir lietaus. Gali prireikti ir nestoros kepuraitės.

Paprastas būdas – aprengti vaiką kaip save. Jūs einate į lauką be kepurės – taip pat ir vaikui jos nereikia. Rengiatės šilčiau jūs – panašius drabužėlius parenkate ir vaikui. Tai yra, orientuojatės į orą ir savo pojūčius.

Tačiau reikia atsižvelgti dar į du dalykus. Pirmiausia – į vaiko temperamentą. Jeigu mažylis lauke nenusėdi nė minutės – bėgioja, šokinėja, laipioja – galima aprengti kaip save. Jei mažylis ramus, mėgsta ilgai sėdėti smėlio dėžėje, aprenkite jį šilčiau: žemė pavasarį vis dar šalta. Šiltu oru parinkti aprangą dar lengviau.

Antras dalykas yra amžius. Taisyklė aprengti kaip save galioja vyresniems nei vienerių – pusantrų metų vaikams, tai yra tiems, kurie jau moka vaikščioti. O kaip aprengti kūdikį, kuris sėdi ar guli vežimėlyje? Patarimas toks: pasivaikščiojimui lauke vaiką aprengiame panašiais kaip savo drabužiais ir pridedam dar vieną sluoksnį. Toks sluoksnis gali būti, pavyzdžiui, vokelis arba antklodė.

Pernelyg šilta apranga vaikui nenaudinga

Tačiau pernelyg šiltai aprengti bet kurio amžiaus mažylį nedera. Perkaitus pažeidžiamas termoreguliacijos mechanizmas, pakyla temperatūra. Kūdikiams gali atsirasti odos problemų: prakaitinė, vystyklų bėrimas. Ką jau kalbėti apie tai, kad vaikui bus tiesiog nepatogu. Toks pasivaikščiojimas bus ne itin naudingas sveikatai.

Jeigu kūdikis aprengiamas daugybe sluoksnių, o ant vežimėlio net užuolaidėlės pakabinamos, jis uždengiamas apsauginiu apdangalu, vaikas patenka į šiltnamį, ir grynas oras praktiškai jo nepasiekia.

Neverta baimintis, kad judrus mažylis susirgs, jeigu jį aprengsite lengviau ar nuimsite kepurę. Taip pat, jei jis basas palakstys po kambarį. Juk peršalimą dažniausiai sukelia virusai, o ne šaltis. Be kepurės, kai oras sušilęs iki 15 laipsnių ir daugiau, nepučia vėjas ir nelyja, judrus vaikas neperšals. Dėl to jis nesusirgs ir otitu (ausies uždegimu), nes ši liga yra slogos komplikacija, kai ligos sukėlėjai patenka į ausį per klausomąjį vamzdį.

Dėl termoreguliacijos ypatumų mažų vaikų rankos gali būti vėsios, taip pat kaip ir nosis. Bet tai nereiškia, kad vaikui šalta. Abejojate, ar vaikas tinkamai aprengtas? Palieskite jo užpakalinę kaklo dalį ir nugaros viršų. Jeigu oda karšta ir drėgna, mažyliui per karšta. Jeigu kaklo oda vėsi, vaiką reikia aprengti šilčiau.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook