Gyvenimas su hemorojum

Hemorojus sukelia daugybę rūpesčių. Gyventi su šiuo negalavimu galima taikiai, išvengiant daugelio nemalonių reiškinių, jeigu laikomasi specialistų rekomenduojamo gyvenimo būdo.

Pirmiausia reikėtų atsikratyti vidurių užkietėjimo bei viduriavimo.

Mityba

Žarnynas normaliai funkcionuoja tik tinkamai maitinantis. Racione būtinai turi būti reikiamas kiekis vandens (maždaug 2–3 litrai) ir žarnyno peristaltiką skatinančių produktų: juodos neskaldytų grūdų duonos, šviežių daržovių ir vaisių, juodųjų slyvų, avižų, grikių, miežių kruopų.

Kitas svarbus dietos nuo hemorojaus principas: reikia atsisakyti aštrių, aitrių, keptų, rūkytų produktų, taip pat – alkoholio. Šie produktai skatina išangės venų plėtimąsi ir kraujotakos joje sutrikimą.

Higiena

Hemorojaus požymiams švelninti įtakos turi išangės higiena. Reikia vengti stipraus standinimosi ir ilgo sėdėjimo ant klozeto, nes tai skatina hemorojinių mazgų vystymąsi. Išsituštinus patartina atsisakyti sauso analinės srities tualeto: geriau apsiprausti kambario temperatūros arba vėsiu vandeniu.

Judėjimas

Sergančiam hemorojumi nepalankus sėdimas darbas, taip pat ir ilgas stovėjimas. Jeigu tai neišvengiama, kas valandą reikia 5 minutes lengvai pasimankštinti arba bent pasivaikščioti. Minkšta kėdė arba fotelis keičiama į kietą arba pusiau kietą. Automobilistams, kuriems hemorojus – profesinė liga, neverta sėdėti už vairo ilgiau kaip tris valandas be pertraukos. Kelionėje būtinai periodiškai sustokite, išlipkite iš automobilio ir padarykite keletą fizinių pratimų.

Mankšta

Specialistai siūlo pilvo preso, sėdmenų ir tarpvietės raumenų pratimų kompleksą, padedantį optimizuoti kraujotaką šiose srityse. Pratimus reikia atlikti kasdien.

1 pratimas. Stovint sukryžiuojamos kojos ir ritmiškai sutraukinėjami sėdmenų ir analinės angos raumenys.

2 pratimas. Sėdint ant kėdės tiesia nugara, kiek palinkus kūnu į priekį, ritmiškai įtempiami analinės angos raumenys. Kėdės sėdimoji dalis turi būti gana kieta.

3 pratimas. Gulint ant nugaros, kojos sulenkiamos per kelius, pečių pločiu išskėstomis pėdomis įsiremiama į grindis. Remdamiesi pėdomis ir pečių juosta pakeliame nuo grindų dubenį.

4 pratimas. Gulint ant nugaros, pakaitomis kilnojamos ištiestos kojos.

5 pratimas. Atsigulkite ant nugaros ir kiek kilstelėtas ištiestas kojas išskėskite į šalis, tada suglauskite ir sukryžiuokite, imituodami kirpimo žirklėmis judesius.

6 pratimas. Atsigulę ant nugaros judinkite kojas lyg mindami dviračio pedalus.

7 pratimas. Atsigulkite ant nugaros, kojas ištieskite, po to jas sulenkite, keliais pasiekite pilvą ir grįžkite atgal.

8 pratimas. Atsigilkite ant pilvo ir, remdamiesi keliais, delnais ir alkūnėmis, sukiokite dubenį pakaitomis į vieną ir į kitą pusę taip, kad sėdmenys siektų grindis.

Visus šiuos pratimus reikėtų kartoti po dešimt kartų. Esant hemorojui nerekomenduojami jėgos pratimai, susiję su svorių kilnojimu, nepatariama važinėti dviračiu ir jodinėti. Naudingi pratimai baseine.

Esant hemorojui, reikia labiau rūpintis savo sveikata, nes kai kurie negalavimai, pavyzdžiui, skydliaukės ir kasos problemos, taip pat antsvoris, dažnas antibiotikų ir kitų medikamentų vartojimas, gali išprovokuoti hemorojaus paūmėjimą.

Parengė sveikos gyvensenos specialistė Ieva Grabauskienė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook