Kada vaikas nori eiti į darželį?

Vaikas darželyjePirmoji savaitė darželyje buvo nuostabi – Linas tiesiog veržėsi ten. Džiaugiausi, kad mano vaikas nebus toks, kurį reikia tempti jėga. Tik greitai entuziazmas dingo. Dabar kiekvienas rytas prasideda nuo ašarų ir riksmų, kad Linas nenori darželio. Aprengti neįmanoma, blaškosi, trypia, klykdamas bėga nuo manęs“ – pasakoja mama Rasa.

Ne visi vaikai greitai įpranta prie darželio. Kitiems prireikia ne tik kelių savaičių, bet ir keleto mėnesių. Pirmosiomis savaitėmis vaikui smalsu: darželis lyg naujas žaidimas, bet naujas žaislas po kurio laiko tampa įprastas ir pasidaro nebeįdomu. Bet darželis – ne žaidimas, o rimtas mažylio darbas. Mama ir tėtis turėtų tai jam paaiškinti. Mažyliui, žinoma, sunku skirtis su mama, bet galima pasakyti, kad mamai reikia eiti į darbą. Vaiko darbelis ne mažiau svarbus kaip mamos ir tėčio, o kiekviena darželyje praleista diena – didelis jo pasiekimas. Aptarkite vakare, ką įdomaus mažylis veikė darželyje, su kuo draugavo, kokių naujų žaidimų išmoko, kas smagaus jo ten laukia rytoj.

Pabandykite namuose ramiai išsiaiškinti, kas vaikui nepatinka darželyje, tik nekamantinėkite, o užduokite paprastus klausimus: kokie žaislai labiausiai jam patinka, ką smagiausia ten veikti, ar kiti vaikai nori eiti į darželį. Galbūt vaikas jaučiasi darželyje vienišas, jam sunku susidraugauti arba nesutaria su kuriuo nors vaiku. Stebėkite vaiko reakciją, jeigu vien tik užsiminus apie darželį, jį apims siaubas, vadinasi, jam ten negerai. Verta pasitarti su auklėtoja – galbūt rasite išeitį bendromis jėgomis.

Gera nuotaika ryte ir visą dieną priklauso nuo miego. Galbūt vaikui paprasčiausiai sunku keltis, nes jis neišsimiega. Jeigu prasta vaiko nuotaika ruošiantis į darželį dėl to, tereikia anksčiau migdyti. Kelkitės taip pat anksčiau, kad jam užtektų laiko išsibudinti ir nereikėtų iš namų tempti nepatenkinto mieguisto mažylio. Į darželį jis turėtų eiti gerai nusiteikęs.

Kitas svarbus momentas – atsisveikinimas. Darželyje perrengusi mažylį pabučiuokite ir pasakiusi, kad mamai jau reikia į darbą, neatsigręždama išeikite. Jeigu atsisuksite, neatsilaikysite ir pulsite vienas kitam į glėbį bei dar labiau abu susigraudinsite. Vaikas turi žinoti, kad mamai išeinant jokie verksmai nepadeda. Po kelių minučių jis pamirš išsiskyrimo graudulį ir jau smagiai žais su naujais draugais.

Mažylio kaprizai gali būti bandymas išsireikalauti to, ko nori jis. Verta pabandyti, gal taip pavyks įtikinti tėvus šiandien nevesti jo į darželį. Jeigu vaikas supras, kad tai veikia, šiuo metodu jis pasinaudos ne tik tada, kai reikia eiti į darželį.

Pasiimdami vaiką iš darželio, neskubėkite namo. Užeikite į grupę, pasidomėkite, kokie žaislai jam labiausiai patinka, ką šiandien jis nuveikė. Mažylis žinos, kad mamai ir tėčiui įdomus jo darbas. Jeigu stengsitės kuo greičiau aprengti vaiką ir išeiti, tai reikš, kad kuo skubiau reikia bėgti iš nemėgstamo darželio.

Pamatęs mamą ar tėtį vaikas puola į glėbį – juk nesimatėte visą dieną. Džiaugiasi ir tėvai, ir vaikas. Nejučia susigraudinate? Tikrai neverta – kol jūsų nebuvo šalia, vaikui nenutiko nieko bloga ir nėra dėl ko jį guosti. Jis įdomiai leido laiką su auklėtojomis ir kitais vaikais, kasdien ten išmoksta naujų dalykų, tegu jis pasidalina su jumis dienos įspūdžiais. Jūsų domėjimasis mažylio veikla darželyje leis jam naujai pažvelgti į savo darbelius, pajusti, kad jo darbas yra reikšmingas. Ašarų nebeliks ir vaikas suskubs parodyti jums savo šiandien sukurtą piešinį.

Parengė Dalia Petrutytė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook