Ko reikia kūdikio odelei?

Kūdikis ir vaikiška kosmetikaVaikiška kosmetika kūdikio gyvenime atsiranda nuo pat pirmųjų dienų, taigi mama iš anksto pasirūpina geriausiais ir švelniausiais prausikliais. Kūdikiui reikia nedaug kosmetikos priemonių, bet jos turi būti nepriekaištingos kokybės: neturi sukelti alergijos ir dirginti odelę kenksmingais cheminiais priedais. Tinkama vaikiška kosmetika švelnaus kvapo arba bekvapė, jos sudėtyje – natūralūs aliejai, vaistažolių ekstraktai.

Svarbu, kad kūdikio odelė būtų sveika

Per odą įsavinamas deguonis, ji padeda prisitaikyti prie aplinkos temperatūros, su prakaitu pašalinami medžiagų apykaitos produktai. Be to, odoje sintetinamas kūdikio vystymuisi būtinas vitaminas D, nuo ultravioletinių spindulių saugantis melaninas. Tinkamai visas funkcijas gali atlikti tik sveika ir švari oda.

Švelnią ir gležną kūdikio odelę gali pažeisti net menkiausias dirgiklis. Plonytė oda greitai parausta, iššunta ir pro ją lengvai prasiskverbia mikrobai. Todėl pažeista oda gali būti sunkių ligų priežastis, o sveika odelė saugo mažylį nuo infekcijų. Mamos žino, kad jautrią kūdikio odelę reikia ypatingai kruopščiai prižiūrėti ir pasirinkti tinkamas kosmetikos priemones. Kūdikio prausikliai, kremai, losjonai turi būti švelnūs, saugoti odelę ir mažinti jos jautrumą įvairiems dirgikliams.

Odelės drėkinimui – emolientai

Vienas iš odelę puoselėjančių vaikiškos kosmetikos priemonių komponentų – emolientai. Tai riebalinės medžiagos, kurios drėkina ir minkština. Be to, emolientai sudaro apsauginį odos sluoksnį, saugantį nuo kenksmingų aplinkos veiksnių, pavyzdžiui, saulės, vėjo, šalčio. Dėl odos išsausėjimo atsiranda daug problemų, taip pat ir atopinis dermatitas, o emolientai išlaiko odoje drėgmę bei atkuria barjerinį jos epidermio sluoksnį. Emolientai gerai įsigeria į odą ir ji tampa švelni ir glotni. Prausikliai, šampūnai bei kremai su emolientais tinka ne tik jautriai kūdikių odai, bet ir įvairaus amžiaus vaikų bei suaugusiųjų įvairių rūšių alergijų bei atopinio dermatito pažeistos odos priežiūrai.

Natūralios medžiagos

Vaikiškos kosmetikos sudėtyje neturi būti alergijas sukeliančių konservantų, dažiklių, šarminių muilų bei mineralinių aliejų. Alergiją gali sukelti ir stiprūs kvapai, todėl patikimi gamintojai apsieina be jų arba naudoja švelnias nealergizuojančias natūralias medžiagas. Tinkami vaikiškos kosmetikos komponentai: natūralūs aliejai, augalų ekstraktai, pavyzdžiui, raminamąjį poveikį suteikiantis ramunėlių ekstraktas. Tokie šampūnai nedirgina mažylio akių – tai dar viena svarbi geros vaikiškos kosmetikos savybė.

Geriausia kūdikį prausti skystu natūraliu bekvapiu muilu, kuris suminkština odelę ir suformuoja apsauginės plėvelės sluoksnį.

Švelniai odelę švarina vaikiškas valomasis aliejus. Jis pilamas ant kūno arba į vonelę ir masažuojamas švelnia kempine. Aliejukas švarina odelę labai švelniai, todėl ypač tiks iššutusiai odai. Šis aliejus tinka ir pleiskanų luobelei pašalinti. Ant kūdikio galvytės mama jį palaiko 10 minučių ir atsargiai pašukuoja bukomis šukomis.

Užpakaliuko priežiūrai

Labiausiai kenčia nuolat sauskelnių dirginama kūdikio užpakaliuko odelė. Išsausėjusiai odelei padės skysta pudra. Ypač ji pravers odos raukšlių vietose. Pasklidusi ant odos pudra drėkina bei minkština odelę , be to, ji virsta lengva pudra, kuri sugeria drėgmės perteklių ir padeda išvengti sutrūkinėjimų.

Kuri mama nežino, kaip sunku išvengti iššutimo ir bėrimų šioje kūno vietoje. Todėl švarų ir sausą užpakaliuką kaskart keisdamos sauskelnes turime tepti kremu, kol odelė pasveiks. Paprastai į užpakaliukų kremų sudėtį įeina cinko oksidas, kuris ramina sudirgusią odą, padeda pažeistai odelei greičiau sugyti ir neleidžia plisti bakterijoms. Kremą švelniai masažuojame, kol įsigeria.

Parengė Undinė Gilė

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook