Mama skalbia kūdikio drabužėlius

Mama išrinks  geriausią skalbiklįKūdikio oda labai jautri, todėl jos priežiūrai pediatrai pataria naudoti kuo mažiau chemijos, galinčios sukelti alergiją. Kai namai prisipildo kūdikio verksmo, klegesio ir čiauškėjimo, mamą užklumpa dideli rūpesčiai. Vienas iš jų – mažojo terliuko drabužėliais. Nuo naujagimio atvykimo į namus dienos – geriausiais šeimos draugais tampa muilas, skalbikliai, vanduo ir grynas oras.

Mama išrinks geriausią

Daugumoje įprastinių skalbimo miltelių bei skystų ploviklių gausu cheminių medžiagų, kurios gali pažeisti kūdikio odelę. Jų gamybai naudojami ypač mažyliui kenksmingi fosfatai ir chloras. Todėl šie skalbikliai netinka mažų vaikų drabužėliams ir žaislams plauti.

Jokiu būdu vaikiškiems drabužėliams negalima naudoti baliklių, skalauti jų su įvairiais prikvėpintais minkštikliais. Juolab šiuolaikinėms mamytėms nereikia balinti ir virinti kūdikio drabužėlių: pakanka juos išskalbti aukštesnės temperatūros vandenyje skalbyklėje.

Mama žino, kad vaikiškus drabužėlius, lovos baltinius bei žaislus geriausia skalbti specialiais vaikiškais skalbikliais. Iš jų gausybės rinkitės labiausiai tausojančius kūdikio odelę, pagamintus iš natūralių komponentų. Kokybiški vaikiški skalbikliai neskleidžia aštrių kvapų ir neturi daug priedų. Atkreipkite dėmesį į pažymėtuosius natūralumą patvirtinančiais ženklais.

Švaru ir gaivu

Kūdikio išmatas nuplaukite tekančiu vandeniu ir nešvarius vystyklus bei drabužėlius prieš skalbimą pamerkite į šaltą vandenį. Kai turėsite laiko, išskalbsite.

Jei kūdikio vystyklai ir drabužėliai labai nešvarūs, skalbyklę prikraukite tik iki pusės. Alergiško bet kurio amžiaus vaiko rūbelius, patalynę ir rankšluosčius skalbkite ne žemesnės kaip 60 laipsnių temperatūros vandenyje. Tik tokiame karštyje žūva namų ir patalynės erkutės, kurios dažnai sukelia alergiją.

Sudirginti kūdikio odą gali net vaikiškas muilas, todėl vaikiškus skalbinius mama turi kruopščiai išskalauti. Tai paprasta, juk to nebedarome rankomis: paprasčiausiai pasirinkite atitinkamą skalbimo mašinos funkciją, pavyzdžiui, dvigubo skalavimo. Skalbiami didesniame vandens kiekyje drabužėliai bus minkštesni, jeigu pasirinksite tausojančio skalbimo funkciją.

Švarius skalbinius gerai išdžiovinkite gryname ore, kad į audinį neįsismelktų pelėsio dalelės. Mat pelėsis – dažnas vonios kambario gyventojas.

Keletas patarimų mamai

Kol nesugijo naujagimio bambutė, su odele besiliečiančius jo vystyklus, marškinėlius, šliaužtinukus, kepuraites lyginkite iš abiejų pusių – kad į dar nesugijusią bambutės žaizdelę nepatektų infekcija.

Perdžiūvusius vystyklus sudrėkinkite nauju purkštuku (nepurkškite burna!).

Idealu, jeigu ir mama savo drabužius skalbia vaikiška skalbimo priemone. Tuomet kūdikis bus geriausiai apsaugotas nuo sąlyčio su cheminėmis medžiagomis.

Kūdikio drabužėliai skalbiami atskirai nuo suaugusiųjų. Nešvarūs nelaikomi ilgiau kaip parą. Nedera apsiriboti tik suteptos drabužėlio vietos plovimu – kūdikio daiktai turi būti idealiai švarūs.

Parengė sveikos gyvensenos edukologė Ieva Grabauskienė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook