Saugi vaiko daiktų dezinfekcija – nuo pavojingų bakterijų

Vaiko daiktų dezinfekcijaKai kurie tėveliai mano, kad dezinfekcija reikalinga tik viešose vietose, kuriose dažniausiai sutinkama pavojingų mikrobų: prekybos centruose, medicinos įstaigose, mokyklose, darželiuose. Mamos reguliariai valo dulkes, plauna grindis, indus ir atrodo, kad namai saugūs. Bet jeigu namuose yra mažų vaikų, kurie itin imlūs įvairioms ligoms, ypatingai svarbu sunaikinti čia patekusius pavojingus mikrobus. Reguliariai dezinfekuoti vaiko kambarį pravartu, esant naminiams gyvūnėliams. Dezinfekcija taip pat padės apsisaugoti nuo infekcinių ligų sveikiesiems, jeigu susirgo kuris iš šeimos narių. Rūpintis namų higiena derėtų ypač kruopščiai, kai aplinkui pagausėja sergančiųjų – peršalimo ligomis, žarnyno infekcijomis.

Auginant kūdikį ar mažą vaiką, jokiu būdu netinka agresyvių cheminių medžiagų turinčios dezinfekavimo priemonės, kurios gali pakenkti sveikatai. Antra vertus, jos turi būti ne tik saugios, bet ir efektyvios.

Dezinfekcija vaiko kambaryje

Išplovusios grindis, išsiurbusios ar išvaliusios kilimus, išvėdinusios namus visų mikrobų nesunaikinsime. Pagrindinė dezinfekcijos namuose priemonė – įvairūs dezinfekuojamieji skysčiai ir drėgnosios servetėlės.

Tai nereiškia, kad reikia kelis kartus per dieną plauti grindis su dezinfekuojamuoju skysčiu. Sterilios aplinkos vaikui kurti nereikia, juk jo imunitetas formuojasi pirmiausia kontaktuojant su tėvų ir aplinkos, t.y. namų, mikroflora. Bet yra situacijų, kai dezinfekcija būtina, o ir kai kurie daiktai turi būti itin švarūs.

Didžiausio mikrobų kaupimosi vieta vaiko kambaryje yra žaislai, kurie paimami į lauką ir dažnai atsiduria burnytėje, su jais gali pažaisti naminis gyvūnas. Purvinus žaisliukus pirmiausia išplauname, o tik tada dezinfekuojame, nes bakterijos gali slėptis purve.

Daug mikrobų gali tūnoti ant kompiuterio klaviatūros, pelės, televizoriaus pultelių, ant baldų – tose vietose, kurios dažniausiai liečiamos rankomis, pavyzdžiui, spintelių rankenėlių, sofos ar fotelio porankių. Ypatingai užteršta lauko durų rankena. Apdoroti dezinfekavimo priemone derėtų visus paviršius, kuriuos liečia mažylis. Taip pat tuos, kurie gali būti oro taršos šaltinis.

Dezinfekuoti buteliukus, žindukus ir vaiko indus reikia ne tik namuose

Mažylio gyvenimo pradžioje kai kurie jo daiktai turi būti sterilūs. Buteliukus, žindukus ir čiulptukus mamos virina arba sterilizuoja specialiame prietaise. Bet dažnai nukrentančio čiulptuko kaskart nevirinsi, o nuvaliusi jį savo burnoje mama gali perduoti vaikui ir savų karieso bakterijų. Saugiausia čiulptuką nuvalyti specialiai kūdikiams skirtu skysčiu ar drėgnąja servetėle.

Virtuvėje ruošiate maistą ne tik sau, bet ir vaikui, todėl higiena čia turi būti nepriekaištinga. Drėgnosios servetėlės ir dezinfekuojamasis skystis yra naudingi valant paviršius, ant kurių pjaustoma žalia mėsa, taip pat – nuolat mažojo valgytojo teršiamą maitinimo kėdutę.

Palaikyti švarą savo namuose nėra sudėtinga, kitaip – vaikų žaidimo aikštelėje, parke, kitoje viešoje vietoje. Esant toli nuo namų, paviršius ir daiktus, kuriuos liečia vaikas, taip pat – nukritusį žaislą, galima lengvai nuvalyti specialia servetėle. Kelionėje dezinfekavimo priemonė būtina kūdikio buteliukų ir kitų indų švarai.  Svečiuojantis pas gimines ar draugus, patogu turėti antiseptinių servetėlių, kuriomis nuvalysite kūdikio čiulptuką. Mieste ar parke ne visada galėsite nuplauti vaikui rankas, tada taip pat pravers drėgnosios antiseptinės servetėlės.

Kokia dezinfekavimo priemonė vaikui saugi?

Prekybos centruose ir vaistinėse gausu ploviklių ir valiklių, turinčių antibakterinį poveikį, tačiau ne visi jie tinka, kai namuose atsiranda vaikas. Daugelyje dezinfekavimo priemonių yra vaikui pakenkti galinčių cheminių medžiagų, tokių kaip spiritas arba fenolis, chloras ir kt. Šios medžiagos yra stiprus alergenas ir gali sudirginti gležną mažylio odą, kai kurios sukelia net odos uždegimą – egzemą.

Vaikai liečia visus paviršius namuose, paskui pirštukus kiša į burnytę. Todėl, pirkdami antibakterinę priemonę, atkreipkite dėmesį, ar ji yra saugi mažyliui. Ieškokite tokios, kuri greitai išsivėdina, suyra, o geriausia – visiškai nekenksminga, iš natūralių medžiagų.

Viena iš nekenkiančių dezinfekuojančių medžiagų yra hipochlorito rūgštis. Tai natūrali antibakterinė medžiaga, kurią organizmas gamina kovai su bakterijomis. Pridedant vandens, su hipochlorito rūgštimi pagamintas dezinfekuojamasis skystis nesukels alergijos, nepakenks net ir jo prarijus, ši priemonė tinka ir naujagimiams, ir nėščiosioms. Ja galima saugiai dezinfekuoti visus paviršius namuose, vaiko žaislus, čiulptukus, indus, rankas.

Kita, saugi nuo pat gimimo, natūrali higienos priemonė – ekologiškos drėgnosios servetėlės, pagamintos iš suyrančio celiuliozės pluošto. Jų pagrindas – išgrynintas vanduo, o sudėtyje nėra nei alkoholio, nei aromatizuojančių medžiagų.

Dezinfekuojamasis skystis su hipochlorito rūgštimi ir ekologiškos drėgnosios servetėlės tinka ir vaiko odai dezinfekuoti bei valyti įsibrėžus, nusibrozdinus, atsiradus žaizdelei, išbertai kūdikio odai. Šios saugios priemonės veiksmingai slopina mikroorganizmų dauginimąsi ir apsaugo nuo infekcijos.

Parengė Undinė Gilė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook