Vilna kūdikiui – šiluma, švara ir komfortas

Vilna kūdikiui ir mamaiApie ką pirmiausia pagalvoja mama, rinkdamasi kraitelį nekantriai laukiamam ar jau namuose karaliaujančiam naujagimiui? Be abejo, ji ieško geriausių iš natūralių medžiagų pagamintų daiktų, kurių apsuptas kūdikis puikiai jaustųsi, nesušaltų ir nesukaistų. Taip pat svarbu, kad jo neišbertų ir patalynę bei drabužėlius mamai būtų paprasta prižiūrėti.

Vilna apgaubtas kūdikis nesušals ir nesukais

Plona ir jautri kūdikio odelė dar negali išlaikyti pastovios kūno temperatūros. Šilumai išsaugoti jam būtina šildanti ir apsauganti nuo temperatūros pokyčių danga. Todėl būtent vilna – tinkamiausias kūdikio drabužėlių audinys, nes ji palaiko optimalią mažylio kūno temperatūrą. Visiškai mažučiai ir paūgėję kūdikiai, vilkėdami vilnonius drabužius, rečiau peršąla. Aprengtas vilnoniais drabužėliais nesukais bei neprakaituos ir aktyviai judantis – pradėjęs ropoti ar bėgiojantis kūdikis.

Vilnonės palaidinės, kelnytės, liemenės, kojinytės – lengvučiai ir patogūs kūdikio drabužėliai namuose. Pavilkti po nepralaidžiu vėjui viršutiniu drabužėliu jie puikiai sušildys žvarbią ir lietingą dieną į lauką išvežtą mažylį. Jauku ir šilta užklotam vilnone antklode kūdikiui. Patogus rūbelis vėsesniu oru lauke – vilnonis kombinezonas, kuris apsaugo nuo šalčio ne tik kūnelį, bet ir rankytes bei kojytes. Pravers lauke ir vilnonė kepurė, pirštinytės, apykaklė – šalikas.

Praktiškas daiktas naujagimiui ir kūdikiui vilnonis miegmaišis. Besispardančio ir besivartančio mažylio tiesiog neįmanoma užkloti antklode – jis kaipmat numeta be kokį užklotą. Mama priversta nuolat stebėti, ar kūdikis nenusispardė. Ypač neramu rudenį, kai bute dar neįjungtas šildymas.

Unikali merinosų vilna

Ypatingai minkšta, plonytė, gerai praleidžia orą ir puikiai išsaugo šilumą merinosų vilna. Ji nepaprastai šilta, maloni ir lengva. Šios vilnos rūšies drabužiai idealiai palaiko optimalią kūno temperatūrą. Plonytė merinosų vilna yra unikalių savybių. Plonavilnės avys skiriasi nuo kitų avių veislių aukštos kokybės ir labai plono pluošto šukuotine vilna. Natūrali aukštos kokybės avių vilna nedirgina odos ir nesukelia alergijos.

Dar viena išskirtinė šios vilnos savybė, kad ji labai higroskopiška – drėgmės gali sugerti iki 30 procentų savo tūrio. Šios veislės avių vilna puikiai sugeria drėgmę, bet nesušlampa. Mat vanduo išgarinamas, o oda neatšąla. Pieno lašeliai, seilės ir kitos kūdikio drabužėlių dėmės greitai išdžiūna, o rūbelis neatrodo purvinas ir išlieka šiltas. Dėl šios stebuklingos vilnos savybės kūdikis išvengia iššutimų.

Vilnonės sauskelnės kūdikiui ir liemenėlės įklotai mamai

Galite įsigyti ir vilnones sauskelnes. Tai daugkartinių sauskelnių alternatyva alergiškiems vaikams. Vilnonės sauskelnės apdorotos lanolinu, kuris veikia kaip antibakterinė medžiaga, todėl jų nereikia dažnai skalbti. Į sauskelnių vidų paprastai dedamas medvilninis arba vilnonis įklotas, o kūdikiui pasišlapinus, jį pakeisite.

Žindančiai mamai ir žiemą, ir vasarą pravers natūralios nedažytos merinosų vilnos liemenėlės įklotai. Švelnūs ir minkštučiai įklotai neleis krūtims nei sukaisti, nei sušalti, taip pat apsaugos nuo krūtų uždegimo – mastito. Dėl vilnoje esančio lanolino šie įklotai labai higieniški. Net kiek sudrėkę liemenėlės įklotai atrodo visiškai sausi, o sušlapusius mama išdžiovins ant radiatoriaus. Sudirgusiems skausmingiems speneliams padės natūralus lanolino kremas, kurio nereikia nuvalyti net maitinant kūdikį. Beje, šis kremas tiks ir paraudusiam kūdikio užpakaliukui.

Vilnonė patalynė – ramaus miego karalystei

Lovytėje gulintis naujagimis ar kūdikis puikiai jausis po lengvučiu vilnoniu apklotėliu. Vilnoje esantys natūralūs riebalai – lanolinas nepatinka dulkių erkutėms, todėl jos čia nesiveisia. Toks apklotėlis ypač tinka alergijos varginamiems kūdikiams.

Ir sintetinis, ir natūralus čiužinys lovytėje arba vėžimėlyje mažyliui nebus švelnus. Ir naujagimis, ir kūdikis geriau jausis, jeigu vėžimėlyje ar vaikiškoje lovytėje papildomai užtiesite vilnonį paklotą. Šis čiužinukas suteiks papildomos šilumos ir komforto. Be to, natūralioje vilnoje nesiveisia dulkių erkutės ir kiti mikroorganizmai, todėl niekas netrikdys ramaus kūdikio miego.

Vilnoniai drabužėliai – mažiau darbo mamai

Merinoso vilna nesugeria kvapų ir dėmių, be to, iš jos pasiūti drabužėliai nesiglamžo, taigi mama gali būti laisva nuo tokio sunkaus ir kantrybės reikalaujančio darbo kaip lyginimas. Skalbti šiuos drabužėlius paprasta: juk tai padarys skalbimo mašina. Mamai tereikia įjungti specialią vilnos skalbimo programą, žinoti, kad vandens temperatūra neturi būti aukštesnė kaip 30 laipsnių ir nepatariama mirkyti. Taip pat vilnos nedera džiovinti skalbimo mašinoje bei tiesioginiuose saulės spinduliuose. Skalbti vilną geriausia su skystu lanolino muilu – jis padės išsaugoti natūralius joje esančius riebalus. Lanolino muilas ypač tinka jautriai alergiškai odai. Tinkamai skalbiami ir dažnai vėdinami merinoso vilnos drabužėliai ilgai džiugins ir mamą, ir kūdikį.

Parengė Undinė Gilė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook