Virškinamojo trakto problemos – dažnas vasaros palydovas, ypač apmaudu, kai kelionėje ar atostogaujant užklumpa viduriavimas. Vasarinį viduriavimą gali lemti mitybos pokyčiai: valgome gausybę šviežių daržovių ir vaisių, dar labiau mityba…
Skaityti visąŽyma: infekcija
Makšties disbiozė ir ką gali laktobakterijos
Makštyje gyvena daugybė skirtingų rūšių mikroorganizmų, o pasikeitus jų kiekiams gali atsirasti įvairios ligos. Tokios ne lytiniu keliu plintančios makšties infekcijos – dažna ginekologinė problema. Mat, sutrikus naudingosios ir sąlyginai…
Skaityti visąStaiga užklupo viduriavimas
Vaikai viduriuoja dažniau, tačiau su šiuo nemalonumu gali susidurti ir suaugusieji įvairiais gyvenimo momentais – namuose ar kelionėje. Tai pagrindinis žarnyno infekcijos simptomas, taip pat šį nemalonumą gali sukelti žarnyno…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2021 m. žiema
MAMŲ ISTORIJOS. Nuo vaikystės palaikantis ryšys su šeima. BŪKIME SVEIKUČIAI. Nesuteikime virusams šanso. Bakterijos stipriam imunitetui. Folio rūgštis – gyvybės, sveikatos ir geros nuotaikos vitaminas. Kokiu oru kvėpuojame – taip…
Skaityti visąBakterijos stipriam imunitetui
Žarnynas – ne tik virškinimo, bet ir imuninės sistemos organas. Čia yra beveik 80 % visų imuninių ląstelių. Bet šis svarbus organas labai pažeidžiamas – jis nuolat kontaktuoja su išorine…
Skaityti visąVaikas krapšto nosį: kaip jį atpratinti?
Nosies krapštymas – tėvus itin erzinantis įprotis. Tai vienas iš tų įpročių, į kuriuos nereikėtų numoti ranka ir laukti, kol vaikas paaugs ir liausis tai daryti savaime. Krapštyti nosį ne…
Skaityti visąNesuteikime virusams šanso
Žiema – gripo ir kitų virusinių ligų metas. Sirgti labai nesinori, deja, pasislėpti namuose nuo virusų negalime – reikia eiti į darbą, mokyklą ir pan. Kaip apsisaugoti nuo sezoninių negalavimų?…
Skaityti visąKokios švaros reikia kūdikiui?
Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais ypatingai svarbi švari kūdikio aplinka, tačiau reikia turėti ir saiką. Kalbame būtent apie švarą, o ne sterilumą. Sukūrus sterilią aplinką, vaikai nebekontaktuoja su daugeliu mikrobų. Tuomet besiformuojantis…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2021 m. ruduo
Dukrelės pramogos. Ką daryti, kai skauda gerklę? Gripas ir COVID-19 – abi ligos pavojingos. Kaip įveikti viduriavimą? Rudenį paūmėjančios ligos, mažakraujystė.
Skaityti visąKaip įveikti didžiausius žarnyno priešus – virusus ir antibiotikus
Tokį nemalonų reiškinį kaip viduriavimas tenka patirti ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Vaikai suviduriuoja dažniau, nes jų virškinimo sistema yra jautresnė įvairiems dirgikliams. Be to, vaikai dažniau susiduria su…
Skaityti visąKaip greitai išvaduoti vaiką nuo ausies skausmo?
Tėvams labai pasisektų, jeigu vaikas niekada nesusirgtų ūminiu vidurinės ausies uždegimu (otitu). Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių vaikų ligų. Pagrindinis ir didžiausią nerimą keliantis požymis – nepakeliamas ausies skausmas. Šiai…
Skaityti visąAtsilaikyti prieš virusus padės sveika mityba
COVID-19 pandemijos metu labai svarbu sveika mityba, kuri turi įtakos organizmo gebėjimui atsispirti infekcijai, kovoti su ja ir atsigauti po ligos. Žinoma, vien maistas ir maisto papildai negali apsaugoti nuo…
Skaityti visąProf. Nadišauskienė apie skiepus nuo COVID-19
Lietuvoje jau kurį laiką prasidėjusi vakcinacija nuo COVID-19 infekcijos. Ar saugu skiepytis nėščiosioms ar planuojančioms nėštumą, ar gali skiepytis žindančios moterys? Į šiuos ir kitus klausimus atsako Kauno klinikų Akušerijos…
Skaityti visąAtėjus pavasariui nepaleidžiančios ligos
Priešingai tėvų lūkesčiams, kad atėjus pavasariui vaikas atsigaus nuo įvairių kvėpavimo takų ligų, jis pradeda sirgti dar dažniau. Kodėl šiluma nenuveja ligų ir kaip nuo jų saugotis? Pavasario oras palankus…
Skaityti visąAtsargiai – antibiotikai
Antibiotikai yra išsigelbėjimas susirgus sunkia bakterine infekcija, bet gali net labai pakenkti, jei šiais vaistais sugalvosime gydytis lengvą negalavimą. Gydytojai baiminasi, kad antibiotikai greitai nebegalės įveikti ligų: daug žmonių neatsakingai…
Skaityti visą