Peršalimo ligų sezoną aplink mus sklando daugybė virusų, tarp jų ir pavojingiausi – gripo ir COVID-19. O kai kuris iš jų ima ir paguldo į lovą, suprantame, kad daug ką…
Skaityti visąŽyma: infekcija
Kaip įveikti staiga užpuolusį bronchitą?
Žiemą, kai siaučia gripas ir peršalimo ligos, suaktyvėja ir bronchitas. Pagrindinis šios ligos požymis – įkyrus kosulys, kuris itin išvargina vaiką, trukdo jam kvėpuoti. Kaip greičiau padėti mažajam ligoniukui? Kas…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2022 m. ruduo
MAMŲ ISTORIJOS. Noras būti pavyzdžiu savo vaikams – gera paskata gyventi sveikai. VAISTINĖLĖ. Kaip iš pilvuko išvaryti dujas? Prof. V. Urbonas apie dažniausias vaikų virškinimo ligas ir naujausius jų gydymo…
Skaityti visąPeršalimas: kodėl nedera jo ignoruoti
Su vadinamuoju peršalimu per sezoną susiduriame dažnas iš mūsų. Taip vadiname ūminę kvėpavimo takų virusinę infekciją. Vaikui šios ligos – įprastinis šaltojo sezono palydovas. Sušlapęs kojas, taip pat sukaitęs netinkamai…
Skaityti visąKosulys, kuris padeda pasveikti
Kartais pakosėti yra naudinga, nes kosulys – organizmo apsauginis refleksas, padedantis pašalinti į kvėpavimo takus patekusias dulkes ir kitokius teršalus. Kartu tai vienas iš labiausiai paplitusių kvėpavimo takų infekcijos simptomų.…
Skaityti visąVaikas serga ir serga? Visa tiesa apie imuninę sistemą ir ją lemiančius veiksnius
Peršalimai ir kitos kvėpavimo takų infekcijos yra dažniausia priežastis, dėl kurios neatvykstama į mokymosi įstaigas ir į darbą. Mokyklose ir darželiuose vaikai gan lengvai platina ligas tarpusavyje. Palyginti su suaugusiaisiais,…
Skaityti visąKaip greičiau išsigydyti bronchitą?
Bronchitas – dažna vaikų liga, ypač šaltuoju metų laiku, kai puola kvėpavimo takų infekcijos. Tėvams svarbu atpažinti pirmuosius ligos požymius, kad ją atskirtų nuo paprasto peršalimo, ir nedelsdami nuvestų vaiką…
Skaityti visąKaip išvengti vasarinių žarnyno infekcijų
Virškinamojo trakto problemos – dažnas vasaros palydovas, ypač apmaudu, kai kelionėje ar atostogaujant užklumpa viduriavimas. Vasarinį viduriavimą gali lemti mitybos pokyčiai: valgome gausybę šviežių daržovių ir vaisių, dar labiau mityba…
Skaityti visąMakšties disbiozė ir ką gali laktobakterijos
Makštyje gyvena daugybė skirtingų rūšių mikroorganizmų, o pasikeitus jų kiekiams gali atsirasti įvairios ligos. Tokios ne lytiniu keliu plintančios makšties infekcijos – dažna ginekologinė problema. Mat, sutrikus naudingosios ir sąlyginai…
Skaityti visąStaiga užklupo viduriavimas
Vaikai viduriuoja dažniau, tačiau su šiuo nemalonumu gali susidurti ir suaugusieji įvairiais gyvenimo momentais – namuose ar kelionėje. Tai pagrindinis žarnyno infekcijos simptomas, taip pat šį nemalonumą gali sukelti žarnyno…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2021 m. žiema
MAMŲ ISTORIJOS. Nuo vaikystės palaikantis ryšys su šeima. BŪKIME SVEIKUČIAI. Nesuteikime virusams šanso. Bakterijos stipriam imunitetui. Folio rūgštis – gyvybės, sveikatos ir geros nuotaikos vitaminas. Kokiu oru kvėpuojame – taip…
Skaityti visąBakterijos stipriam imunitetui
Žarnynas – ne tik virškinimo, bet ir imuninės sistemos organas. Čia yra beveik 80 % visų imuninių ląstelių. Bet šis svarbus organas labai pažeidžiamas – jis nuolat kontaktuoja su išorine…
Skaityti visąVaikas krapšto nosį: kaip jį atpratinti?
Nosies krapštymas – tėvus itin erzinantis įprotis. Tai vienas iš tų įpročių, į kuriuos nereikėtų numoti ranka ir laukti, kol vaikas paaugs ir liausis tai daryti savaime. Krapštyti nosį ne…
Skaityti visąNesuteikime virusams šanso
Žiema – gripo ir kitų virusinių ligų metas. Sirgti labai nesinori, deja, pasislėpti namuose nuo virusų negalime – reikia eiti į darbą, mokyklą ir pan. Kaip apsisaugoti nuo sezoninių negalavimų?…
Skaityti visąKokios švaros reikia kūdikiui?
Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais ypatingai svarbi švari kūdikio aplinka, tačiau reikia turėti ir saiką. Kalbame būtent apie švarą, o ne sterilumą. Sukūrus sterilią aplinką, vaikai nebekontaktuoja su daugeliu mikrobų. Tuomet besiformuojantis…
Skaityti visą