MAMŲ ISTORIJOS. Nuo vaikystės palaikantis ryšys su šeima. BŪKIME SVEIKUČIAI. Nesuteikime virusams šanso. Bakterijos stipriam imunitetui. Folio rūgštis – gyvybės, sveikatos ir geros nuotaikos vitaminas. Kokiu oru kvėpuojame – taip…
Skaityti visąŽyma: mikrobiota
Bakterijos stipriam imunitetui
Žarnynas – ne tik virškinimo, bet ir imuninės sistemos organas. Čia yra beveik 80 % visų imuninių ląstelių. Bet šis svarbus organas labai pažeidžiamas – jis nuolat kontaktuoja su išorine…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2021 m. ruduo
Dukrelės pramogos. Ką daryti, kai skauda gerklę? Gripas ir COVID-19 – abi ligos pavojingos. Kaip įveikti viduriavimą? Rudenį paūmėjančios ligos, mažakraujystė.
Skaityti visąKaip įveikti didžiausius žarnyno priešus – virusus ir antibiotikus
Tokį nemalonų reiškinį kaip viduriavimas tenka patirti ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Vaikai suviduriuoja dažniau, nes jų virškinimo sistema yra jautresnė įvairiems dirgikliams. Be to, vaikai dažniau susiduria su…
Skaityti visąKodėl kamuojant dirgliosios žarnos sindromui prireikia probiotikų
Pilvo skausmai, spazmai, kiti nemalonūs pojūčiai, nuolatiniai tuštinimosi sutrikimai verčia griebtis įvairių priemonių, tačiau jos padeda tik laikinai. Dažna panašių simptomų priežastis – dirgliosios žarnos sindromas (DŽS). Kas lemia šį…
Skaityti visąKada gerosios bakterijos padeda?
Egzistuojame drauge su mikroorganizmais, kurie gyvena visur: žarnyne, burnoje, kvėpavimo takuose, ausyse, nosyje, šlapimo, lytiniuose organuose ir kt. Mikroorganizmų yra įvairių rūšių, o ši visuma vadinama mikrobiota arba mikroflora. Subalansuota…
Skaityti visą