MAMŲ ISTORIJOS. Didžiausias iššūkis auginant pametinukus. KŪDIKIS. Pilvuką užpuolė diegliai – kaip juos išvaryti. Žuvų taukai: itin svarbūs nėštumo metu ir žindant. Kad būsimam vaikeliui nepritrūktų geležies. BŪKIME SVEIKUČIAI. Vitamino…
Skaityti visąŽyma: infekcijos
Vitamino D poveikis vaikų imuninei sistemai
Pastaraisiais metais labai išaugo susidomėjimas vitaminu D ir mitybos raciono papildymu juo. Yra žinoma, kad vitaminas D organizme virsta hormonu, kuris veikia beveik visus mūsų organizme vykstančius procesus. Vitamino D…
Skaityti visąMakšties uždegimai: kai priežastys glūdi organizme
Makšties uždegimai – paplitusios ginekologinės ligos. Net iš pirmo žvilgsnio paprastų, ne lytiniu keliu plintančių infekcijų pasekmės gali būti labai rimtos – net nevaisingumas. Be to, laiku nesikreipiant į medikus,…
Skaityti visąKaip išvengti vasarinių žarnyno infekcijų
Virškinamojo trakto problemos – dažnas vasaros palydovas, ypač apmaudu, kai kelionėje ar atostogaujant užklumpa viduriavimas. Vasarinį viduriavimą gali lemti mitybos pokyčiai: valgome gausybę šviežių daržovių ir vaisių, dar labiau mityba…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2021 m. ruduo
Dukrelės pramogos. Ką daryti, kai skauda gerklę? Gripas ir COVID-19 – abi ligos pavojingos. Kaip įveikti viduriavimą? Rudenį paūmėjančios ligos, mažakraujystė.
Skaityti visąRuduo – ne tik virusinių ligų paūmėjimo metas
Kasdien labiau šąlantis oras, dažnėjantys lietūs ir vis ilgėjantis tamsus paros metas organizmui yra stresas, dėl kurio gali paūmėti įvairios lėtinės ligos – nuo reumato iki depresijos. Be to, rudenį…
Skaityti visąVaiko stiprybei – nuo ligų, pervargimo ir blogos nuotaikos
Išleisdami vaiką į darželį ar mokyklą kaskart baiminamės, kad tik nesusirgtų. O dar prieš akis žiema, kai įvairios peršalimo ligos labiau suaktyvės, be to, gyvename koronaviruso grėsmės sąlygomis. Kaip sustiprinti…
Skaityti visąCistitas – nemaloni pavasario staigmena
Vos pradėjaus šilti orui, bet dar nespėjus įšilti žemės paviršiui, neverta skubėti mėgautis laisvalaikiu ant žemės, maudytis vandens telkiniuose. Šios pramogos gali baigtis šlapimo pūslės uždegimu. Pasak BENU vaistininkės Audronės…
Skaityti visąNepatogi tiesa apie antibiotikus – vartoti kūdikystėje susilpnina imunitetą ateityje
Tinkamai vartojami antibiotikai gelbsti susirgus sunkiomis bakterinėmis ligomis. Bet šie vaistai naikina ne tik ligą sukėlusias bakterijas, bet ir naudingus mikroorganizmus, todėl suardo normalią žarnyno mikroflorą. Po gydymo antibiotikais mikroflorą…
Skaityti visąNėštumo metu išsausėjo makštis? Būtinai imkitės priemonių!
Nėštumo metu, kai organizmas prisitaiko sunkiam darbui – išnešioti bei pagimdyti vaikelį, keičiasi moters savijauta ir kūnas. Dideli pokyčiai būdingi lytiniams organams, pakinta ir nėščiosios makštis. Nėštumo metu daugybė priežasčių…
Skaityti visąIntymioji higiena nėštumo metu apsaugo būsimą kūdikį
Intymioji higiena svarbi moters sveikatai visais gyvenimo periodais, bet nėštumo metu – ypatingai, nes turi įtakos būsimam vaikeliui. Tai viena iš sėkmingo nėštumo sąlygų, nes netinkama higiena gali paskatinti įvairias…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2017 m. ruduo
MAMŲ ISTORIJOS. Mėgstamas mamos darbas – atrastas iš meilės sūnui. RUDENS LIGOS. Kas padeda kovoti su virusais? Padedame kosuliui išvaryti ligą. Kaip greičiau išgydyti peršalusį vaiką? …
Skaityti visąPadedame kosuliui išvaryti ligą
Kosulys – vienas dažniausių vaiko negalavimų, o rudenį iš jo atpažįstame peršalimo ligą. Ne visada vaikas kosėja dėl rimtų priežasčių, nors ir gerklytę draskantis garsas tėvams atrodo grėsmingas. Žinoma, kosulys…
Skaityti visąKas padeda kovoti su virusais?
Drauge su subjurusiais rudens orais prasideda ir vaikų ligų sezonas, o populiariausios mažųjų bėdos – kvėpavimo takų infekcijos. Pagrindiniai jų kaltininkai – virusai, kuriais pasidalina kosėjantys bei čiaudintys draugai mokyklose…
Skaityti visąIntymioji higiena po gimdymo – apsauga nuo infekcijų
Po gimdymo prasideda naujas ir labai svarbus moters gyvenimo etapas – jauna mama turi pasirūpinti ne tik vaikeliu, bet ir savo sveikata. Vadinamasis pogimdyminis periodas trunka 6-8 savaites, kuriomis organizme…
Skaityti visą