MAMŲ ISTORIJOS. Mama, pasaldinanti gyvenimą ne tik savo šeimai VERTA ŽINOTI. Kaip prižiūrėti pieninius dantukus? Vaikų trumparegystė – sparčiai plintantis reiškinys, kurį galima suvaldyti naudojant inovacijas ŽIEMOS LIGOS Kaip atsispirti…
Skaityti visąŽyma: kūdikis
Kada refliuksas pavojingas?
Refliuksas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių virškinamojo trakto sutrikimų, kai nurytas maistas iš skrandžio grįžta atgal į stemplę. Kartais ištinkantis refliuksas sveikam žmogui didelių problemų nesukelia. Tačiau šiam reiškiniui kartojantis…
Skaityti visąPirmoji pažintis su šaukštu
Kai kūdikis, padedamas mamos, išbandė pirmuosius košių ir tyrelių patiekalus, sugeba rankoje nulaikyti šaukštą ir jau rodo norą imti su juo maistą iš lėkštės pats, galite drąsiai pradėti jį mokyti…
Skaityti visąGeležis mamos piene – apsauga nuo mažakraujystės
Geležis – vienas svarbiausių mikroelementų žindant, kurio turi užtektinai gauti ir mama, ir kūdikis. Geležis yra baltymo hemoglobino sudedamoji dalis, o šis baltymas deguonį iš plaučių išnešioja po visą organizmą.…
Skaityti visąKaip prižiūrėti pieninius dantukus?
Gali susidaryti įspūdis, kad nei gydyti, nei valyti pieninius dantukus nėra itin svarbu – juk jie laikini ir vis tiek iškris. Tačiau odontologai perspėja, kad tinkamai neprižiūrint pieninių dantukų negeros…
Skaityti visąŽiemą į lauką – nuo pirmųjų savaičių
Net ir mažiausiam vaikui pabūti lauke naudinga bet kuriuo metų laiku. Juk lauke jis kvėpuoja grynu oru, kuriame mažiau virusų ir bakterijų nei prastai vėdinamose patalpose. Grynas oras padeda stiprinti…
Skaityti visąBūtiniausios priemonės, auginant kūdikį
Ruošdamiesi parsivežti namo savo naujagimį, klausite savęs: “Ko reikia kūdikiui pirmosiomis savaitėmis namuose?”. Jūsų patogumui toliau pateikiame sąrašą priemonių, kurios ženkliai palengvins pirmuosius mėnesius, auginant kūdikį. Išvardyti daiktai leis kūdikiui…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2022 m. ruduo
MAMŲ ISTORIJOS. Noras būti pavyzdžiu savo vaikams – gera paskata gyventi sveikai. VAISTINĖLĖ. Kaip iš pilvuko išvaryti dujas? Prof. V. Urbonas apie dažniausias vaikų virškinimo ligas ir naujausius jų gydymo…
Skaityti visąRudeninė apranga – pagal orą
Medikai rekomenduoja vesti vaiką į lauką kasdien, nes tai naudinga sveikatai: grynas oras stiprina imunitetą, teigiamai veikia kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemas. Rudenį oras permainingas: dažnai lyja, žvarbu, bet kartais…
Skaityti visąKūdikių ir vaikų pilvuko spazmai
Analizuojant kūdikių vizitų pas pediatrus priežastis aiškėja, kad per pirmuosius tris ar keturis gyvenimo mėnesius aukščiausią vietą sąraše užima pilvuko spazmai (diegliai)! Staiga ir netikėtai kūdikiui pradėjus nenumaldomai verkti sunerimę…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2022 m. vasara
MAMŲ ISTORIJOS. Didžiausias iššūkis auginant pametinukus. KŪDIKIS. Pilvuką užpuolė diegliai – kaip juos išvaryti. Žuvų taukai: itin svarbūs nėštumo metu ir žindant. Kad būsimam vaikeliui nepritrūktų geležies. BŪKIME SVEIKUČIAI. Vitamino…
Skaityti visąVanduo – geriausias vasaros gėrimas
Vanduo gyvybiškai svarbus sveikatai, jis yra medžiagų apykaitos pagrindas. Be to, vanduo sudaro didžiausią mūsų kūno dalį, o jo kiekis priklauso nuo amžiaus. Kūdikio organizme vandens yra apie 70 proc.,…
Skaityti visąŽuvų taukai: itin svarbūs nėštumo metu ir žindant
Žuvų taukai šimtmečius buvo vartojami kaip itin naudinga maistinė medžiaga. Ypač vertinga jų sudėtinė dalis – nepakeičiamosios polinesočiosios riebalų rūgštys omega-3 ir omega-6, kurių organizmas nesintetina, o jų gauname su…
Skaityti visąVaisiai ir uogos kūdikio meniu
Jeigu kūdikis jau įprato prie daržovių, atėjo laikas paskanauti ir vaisių. Žinoma, geriausias šviežių vaisių sezonas – rudenį, kai pasirodo skaniausi obuoliai, kriaušės ir slyvos. Bet šviežių vaisių galima įsigyti…
Skaityti visąPilvuką užpuolė diegliai – kaip juos išvaryti
Jei kūdikis auga normaliai ir priauga svorio, turi puikų apetitą, neserga, bet staiga, atrodo, be jokios priežasties ima rėkti kiek įstengdamas – greičiausiai jį kamuoja ne vienai mamai puikiai pažįstami…
Skaityti visą