Vasaros atostogos neretam vaikui prasideda gydymo įstaigoje- nuo traumos, o pasveikti prireikia beveik visos vasaros. Respublikinės Šiaulių ligoninės Vaikų chirurgijos, ortopedijos-traumatologijos centre dirbantis vaikų chirurgas gydytojas rezidentas Benediktas Jonuška pastebi,…
Skaityti visąŽyma: vaikas
Žurnalas „Mama ir vaikas“ 2022 m. vasara
MAMŲ ISTORIJOS. Didžiausias iššūkis auginant pametinukus. KŪDIKIS. Pilvuką užpuolė diegliai – kaip juos išvaryti. Žuvų taukai: itin svarbūs nėštumo metu ir žindant. Kad būsimam vaikeliui nepritrūktų geležies. BŪKIME SVEIKUČIAI. Vitamino…
Skaityti visąVanduo – geriausias vasaros gėrimas
Vanduo gyvybiškai svarbus sveikatai, jis yra medžiagų apykaitos pagrindas. Be to, vanduo sudaro didžiausią mūsų kūno dalį, o jo kiekis priklauso nuo amžiaus. Kūdikio organizme vandens yra apie 70 proc.,…
Skaityti visąVaiko mityba – svarbu ir maisto produktai, ir režimas
Valgymo įpročius formuojame nuo vaikystės, ir dažniausiai vaikai, kuriuos tėvai įpratino tinkamai maitintis, taip valgo ir suaugę. Subalansuota vaiko mityba svarbi normaliam jo augimui ir vystymuisi, padės išvengti daugybės ligų…
Skaityti visąVasarinė sloga – ne tokia paprasta, kaip atrodo
Nors peršalimo ligos asocijuojasi su šaltuoju metų laiku, nepalieka jos ramybėje ir vasarą. Kai visi pliuškenasi vandenyje ir džiaugiasi gamta, mėgaujasi ledais, sirgti vaikui itin apmaudu. Net paprasčiausia vasarinė sloga…
Skaityti visąNet nedidele žaizdele reikia tinkamai pasirūpinti
Vasarą, kai vaiko rankų ir kojų neapsaugo drabužiai, dažniausiai jos ir nukenčia. Nubrozdinti mažylio keliai ar alkūnės – tėveliams ne naujiena. Tai dažniausiai gana lengvi sužalojimai, tačiau nereikėtų pamiršti, kad…
Skaityti visąPykinimas kelionėje (jūros liga)
Jis atsiranda jaudrios nervų sistemos vaikams, netoleruojantiems užsitęsusio supimo. Gali atsirasti važiuojant automobiliu, plaukiant laivu, skrendant lėktuvu, rečiau važiuojant traukiniu. Būdinga: – vaikas išblykšta, išpila šaltas prakaitas, darosi silpna; –…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2022 m. pavasaris
MAMŲ ISTORIJOS. Motinystės sunkumai – įveikiami su meile. SVEIKA MITYBA. Gydytojas pediatras Algimantas Vingras Sveiko maitinimo principai. Vanduo kūdikiui. Pirmosios daržovės kūdikio meniu. PAVASARIO LIGOS. Vaikui skauda gerklę – peršalo,…
Skaityti visąSveiko maitinimo principai
Antraisiais gyvenimo metais, lyginant su pirmaisiais metais, sumažėja augimo tempas, energijos poreikis ir apetitas. Tobulėja sugebėjimas savarankiškai valgyti, atsiranda didesnis susidomėjimas naujomis maisto rūšimis, noras valgyti kartu su šeima. Antrais…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2021 m. žiema
MAMŲ ISTORIJOS. Nuo vaikystės palaikantis ryšys su šeima. BŪKIME SVEIKUČIAI. Nesuteikime virusams šanso. Bakterijos stipriam imunitetui. Folio rūgštis – gyvybės, sveikatos ir geros nuotaikos vitaminas. Kokiu oru kvėpuojame – taip…
Skaityti visąKada ir koks papildomas maistas!
Norint imtis papildomo maitinimo, kūdikis turi būti tam „subrendęs” – pasiruošęs pasiimti, nuryti, virškinti ir pasisavinti papildomą maistą (žr. 6.3 lentelę). Kaip ir žindant, taip ir maitinant pieno mišiniais papildomo…
Skaityti visąVaikas krapšto nosį: kaip jį atpratinti?
Nosies krapštymas – tėvus itin erzinantis įprotis. Tai vienas iš tų įpročių, į kuriuos nereikėtų numoti ranka ir laukti, kol vaikas paaugs ir liausis tai daryti savaime. Krapštyti nosį ne…
Skaityti visąVaikas kosėja: gydyti patiems ar kreiptis į gydytoją?
Kosulys yra dažnas įvairių kvėpavimo takų ligų simptomas. Tai yra refleksas, kurį sukelia gerklose, trachėjoje ar bronchuose esančių jautrių receptorių dirginimas. Pats kosulys yra apsauginė organizmo reakcija, kuriai padedant išvalomi…
Skaityti visąŽaidimas – ne tik pramoga, bet ir vaiko ugdymas
Vaikystė – svarbus gyvenimo tarpsnis, kai vystosi įvairūs vaiko gebėjimai. Tai išskirtinis, nepakartojamas įsitraukimo į įvairias veiklas metas. Ikimokyklinio amžiaus vaikų mokymo specifikos ypatybė yra ta, kad jų mokymasis yra…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2021 m. ruduo
Dukrelės pramogos. Ką daryti, kai skauda gerklę? Gripas ir COVID-19 – abi ligos pavojingos. Kaip įveikti viduriavimą? Rudenį paūmėjančios ligos, mažakraujystė.
Skaityti visą