Kai nėščiajai pritrūksta geležies

Anemija nėštumo metu

Anemija yra labiausiai paplitęs negalavimas nėštumo metu. Mažakraujystė (anemija) atsiranda dėl organizme sumažėjusio hemoglobino ir eritrocitų kiekio. Hemoglobinas – deguonį į ląsteles pernešantis eritrocitų baltymas, o jo trūkstant organizmas prasčiau…

Skaityti visą

Žurnalas „Mama ir vaikas“ 2021 m. ruduo

Žurnalas Mama ir vaikas 2021 ruduo

Dukrelės pramogos. Ką daryti, kai skauda gerklę? Gripas ir COVID-19 – abi ligos pavojingos. Kaip įveikti viduriavimą? Rudenį paūmėjančios ligos, mažakraujystė.

Skaityti visą

Gydytoja ginekologė apie nėštumą siaučiant koronavirusui

Besilaukiančioms moterims ar nėštumą planuojančioms poroms COVID-19 pandemija kelia ypatingą nerimą. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė ginekologė Edita Vabolienė ramina, kad nepaisant įtemptos situacijos, laikantis rekomendacijų, galima sėkmingai išnešioti…

Skaityti visą

Kada nėščiajai verta skubiai kreiptis į odontologą

Nėščiosios dantų problemos karantino metu

Nėščiosioms ypatingai svarbi dantų higiena ir sveikata. Taigi, kaip pasirūpinti dantimis šiuo iššūkių kupinu karantino laikotarpiu, kai patekti pas odontologą beveik neįmanoma? Juk karantino metu į odontologijos kliniką ar polikliniką…

Skaityti visą

Vitaminai ir papildai nėštumo metu

Nėštumo metu išauga poreikis tam tikroms maisto medžiagoms – vitaminams, baltymams, mikroelementams (magniui, geležiai, cinkui, folio rūgščiai, kalciui ir kt.). Moters organizmas nėštumo metu sugeba adaptuotis prie tam tikrų mikroelementų…

Skaityti visą

Iš kur gauti geležies užklupus anemijai?

Nuolat jaučiatės pavargusi, dirgli, kamuoja dusulys, o širdis dažnai ima plakti taip, tarsi ruoštųsi iššokti iš krūtinės? Pastebite suprastėjusią išvaizdą: išblyško oda, lūžinėja nagai, slenka plaukai? Vertėtų susirūpinti, ar jums…

Skaityti visą

Žurnalas „Mama ir vaikas“ 2019 m. ruduo

MAMŲ ISTORIJOS Dantukų istorijos – pagal mamą gydytoją ortodontę RUDENS LIGOS Kada peršalusiam vaikui duoti vaistų nuo temperatūros? Inhaliacijos – greita pagalba kamuojant bronchitui BŪKIME SVEIKUČIAI 10 paprastų imunitetą stiprinančių…

Skaityti visą

Nėščiųjų ortopedija – lengvesniam būsimų mamyčių gyvenimui

Besilaukiant vaikelio, nešioti vis didėjantį pilvuką nėra lengva. Būsimos mamytės priaugti kilogramai ypač slegia kaulus, sąnarius ir raumenis. Tai didelis krūvis organizmui – ima kamuoti nugaros, kojų skausmai, tempia pilvą.…

Skaityti visą

Nėštumo metu išsausėjo makštis? Būtinai imkitės priemonių!

Nėštumo metu, kai organizmas prisitaiko sunkiam darbui – išnešioti bei pagimdyti vaikelį, keičiasi moters savijauta ir kūnas. Dideli pokyčiai būdingi lytiniams organams, pakinta ir nėščiosios makštis. Nėštumo metu daugybė priežasčių…

Skaityti visą

Intymi higiena vasarą – kruopščiausios turėtų būti nėščios ir žindančios moterys

Kiekvienos moters sveikatai svarbi intymi higiena, o vasarą ji turėtų būti dar dažnesnė, nes labiau prakaituojame, o šilumoje ir drėgmėje sparčiai dauginasi bakterijos. Todėl karštuoju sezonu dažniau atsiranda makšties infekcijos,…

Skaityti visą

Du svarbūs vitaminai būsimai mamai, kurių daugeliui trūksta

Nėščios moters organizmas dirba intensyviau, todėl kai kurių vitaminų ir mineralų šiuo periodu prireikia daugiau. Jeigu nėštumo metu trūks naudingųjų medžiagų, sulėtės būsimo vaikelio vystymasis, sunkiais atvejais tai gali lemti…

Skaityti visą
1 2
Facebook