Kada nėščiajai verta skubiai kreiptis į odontologą

Nėščiosios dantų problemos karantino metu

Nėščiosioms ypatingai svarbi dantų higiena ir sveikata. Taigi, kaip pasirūpinti dantimis šiuo iššūkių kupinu karantino laikotarpiu, kai patekti pas odontologą beveik neįmanoma? Juk karantino metu į odontologijos kliniką ar polikliniką…

Skaityti visą

Žurnalas „Mama ir vaikas“ 2019 m. ruduo

MAMŲ ISTORIJOS Dantukų istorijos – pagal mamą gydytoją ortodontę RUDENS LIGOS Kada peršalusiam vaikui duoti vaistų nuo temperatūros? Inhaliacijos – greita pagalba kamuojant bronchitui BŪKIME SVEIKUČIAI 10 paprastų imunitetą stiprinančių…

Skaityti visą

Nėščiųjų ortopedija – lengvesniam būsimų mamyčių gyvenimui

Besilaukiant vaikelio, nešioti vis didėjantį pilvuką nėra lengva. Būsimos mamytės priaugti kilogramai ypač slegia kaulus, sąnarius ir raumenis. Tai didelis krūvis organizmui – ima kamuoti nugaros, kojų skausmai, tempia pilvą.…

Skaityti visą

Nėštumo metu išsausėjo makštis? Būtinai imkitės priemonių!

Nėštumo metu, kai organizmas prisitaiko sunkiam darbui – išnešioti bei pagimdyti vaikelį, keičiasi moters savijauta ir kūnas. Dideli pokyčiai būdingi lytiniams organams, pakinta ir nėščiosios makštis. Nėštumo metu daugybė priežasčių…

Skaityti visą

Gyvybės mikroelementai nėščiajai – geležis, folio rūgštis ir vitaminas B12

Dažna nėščioji išgirsta apie mažą hemoglobiną. Taip atsitinka, kai kraujyje stipriai sumažėja raudonųjų kraujo kūnelių – eritrocitų, kurių sudėtinė dalis yra baltymas hemoglobinas, aprūpinantis organizmą deguonimi. Tada deguonies pritrūksta ir…

Skaityti visą

Du svarbūs vitaminai būsimai mamai, kurių daugeliui trūksta

Nėščios moters organizmas dirba intensyviau, todėl kai kurių vitaminų ir mineralų šiuo periodu prireikia daugiau. Jeigu nėštumo metu trūks naudingųjų medžiagų, sulėtės būsimo vaikelio vystymasis, sunkiais atvejais tai gali lemti…

Skaityti visą

Naujas molekulinės genetikos tyrimo metodas

Vaisiaus apsigimimo riziką galima nustatyti iš kraujo jau nuo 8 nėštumo savaitės. Tam pasitarnaus naujas molekulinės genetikos neinvazinis tyrimas, įdiegtas (NIPT) VUL Santariškių klinikose. Nėščiosios kraujas tiriamas labai tiksliu naujos…

Skaityti visą

Žurnalas „Mama ir vaikas“ 2015 m. pavasaris

Pavasaris atneša daug džiaugsmų vaikams, o mamai ir tėčiui – dar ir naujų rūpestėlių. Saulutė kviečia vis dažniau į lauką, nes čia padaugėja pramogų. Vaikai jau išsitraukė iš sandėliuko riedučius,…

Skaityti visą

Vitaminai ir mineralai – sveikam nėštumui ir būsimam kūdikiui

Nėščiai moteriai labai svarbu pakankamai gauti naudingųjų medžiagų. Stiprus organizmas lengviau atsistatys po gimdymo ir mama bus pasiruošusi sėkmingam kūdikio žindymui. Būtinų mikroelementų ir makroelementų trūkumas gali sukelti įvairius negalavimus…

Skaityti visą

Magnis – gyvybei ir stipriems nervams

Magnis vadinamas svarbiausiu gyvybės elementu. Pagrindinė jo funkcija – nervų sistemos apsauga nuo stresų. Su magnio trūkumu susijęs ir populiarus lėtinio nuovargio sindromas. Kai trūksta magnio, sutrinka nervų sistema, atmintis,…

Skaityti visą
Facebook